است که پایان نزدیک برای Mars Odyssey? مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد 2021 بودجه می تواند عذاب عمر طولانی ماموریت

ناسا طولانی ترین در حال اجرا ماموریت مریخ ممکن است در بلوک سفت.

در حالی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن 2021 درخواست بودجه به وضوح تهدید ماموریت های ناسا مانند جت عهده تلسکوپ صوفیه بالقوه دیگر خاموش شد داخل جمع درخواست. پیشنهاد کاهش به مریخ 2001 ادیسه برنامه را در بودجه خود را به اندک میلیون دلار در سال به طور موثر فسخ ماموریت. درخواست بودجه است که فقط یک درخواست; کنگره باعث می شود تصمیم نهایی در مورد بودجه و می توانید انتخاب کنید برای ادامه کمک های مالی این ماموریت است. با این وجود این تهدید به مریخ دانشمندان نگران در مورد ماموریت آینده.

“من نمی توانم فکر می کنم از هر موقعیتی که در آن شما می گویند اجازه دهید فقط آن را خاموش” گفت: تانیا Harrison, تصویربرداری دانشمند در سیاره Labs که قبلا مورد مطالعه قرار گرفته مریخ و متکی است اودیسه مشاهدات. “شما هرگز نمی دانید چه شما در حال رفتن به پیدا کردن اگر شما در حفظ و رفتن با این ماموریت است.”

مرتبط با: Mars Odyssey: تصاویری از طولانی ترین ماموریت مریخ
بیشتر: تاریخچه مختصری از مریخ ماموریت

اودیسه راه اندازی شده در مارس 2001 ورود در مدار اطراف سیاره سرخ شش ماه بعد. ظرف یک سال از راه اندازی آن فضاپیما در بر داشت یخ آب در زیر زمیناولین شواهد مستقیم از زیرسطحی آب در سیاره سرخ. پس از آن فضاپیمای ساخته شده است که تعدادی از کشفیات مهم و مشاهدات از جمله طولانی ترین مستمر مشاهدات مریخ آب و هوا.

اما علم نیست همه ادیسه می کند. در حال حاضر آن را نیز اولیه ارتباطات اتصال برای کنجکاوی مریخ نورد. “این یابو برای ارسال داده ها از rovers,” اودیسه عضو تیم فیل کریستنسن گفت: Space.com. کریستنسن یک دانشمند سیاره ای در دانشگاه ایالتی آریزونا منجر به انتشار حرارتی سیستم تصویربرداری (THEMIS) ابزار بر روی مریخ ادیسه. با ناسا بعدی مریخ, پشتکار (که قبلا به عنوان شناخته شده مریخ در 2020), برنامه ریزی شده برای رسیدن به در مارس سال 2021 یک ارتباط بحران می تواند تبدیل به یک نگرانی آینده.

پیشنهاد defunding است و حتی بیشتر گیج کننده دانشمندان گفت: از آنجا که این فضاپیما در سلامتی نسبتا خوب است و سوخت به اندازه کافی به آخرین تا یک دهه دیگر. “چیز دیگری [در فضاپیما] می میرند قبل از ما اجرا از سوخت” کریستنسن پیش بینی کرد.

درست است یک سری از قوی شعله های خورشیدی قرار دادن یک ابزار در خارج از کمیسیون در سال 2003. و فضاپیما از دست یکی از آن واکنش چرخ در سال 2012هر چند آن سه موجود کافی به نقطه اودیسه در مسیر درست است. اما با وجود نزدیک شدن به آن دهه دوم فضاپیما به نظر می رسد روشن و علمی در آینده در فروشگاه — با فرض آن باقی مانده 2021 بودجه پیشنهادی.

بودجه گلایه

نگرانی همه ناشی از مغلوب ساختن پیشی جستن درخواست بودجه یک سند اجرایی می فرستد کنگره برای شروع بودجه سالانه روند. درخواست مشخص شده ریاست جمهوری, اولویت ها و چگونه دولت می خواهم پول اختصاص داده شده برای سال مالی ابتدا در ماه اکتبر.

که درخواست هایلایت پیشنهاد لغو صوفیه و WFIRST فضایی تلسکوپ آخر که قبلی درخواست را نیز هدف قرار دادند. در مقابل اودیسه تغییرات tucked دور شد در صدها صفحه از اسناد. وجود یک نمودار کاهش اودیسه بودجه از $11.5 میلیون دلار در سال 2019 به 1 میلیون دلار در سال 2021 و هیچ بودجه در سال بعد (سال مالی 2020 است تنها بخشی از تصویب در این نقطه و غیره ذکر شده است). هیچ توضیحی برای آن داده شده است.

آن را آسان به شانه طولانی زندگی می کردند ماموریت که در حال حاضر دریافت هشت ماموریت پسوند. اما وقتی که می آید به فضاپیما, عملکرد ماموریت به ارزش بیش از ممکن است انتظار می رود. یک همکار یک بار گفته کریستنسن که یک توده ای از قطعات است که ارزش یک مقدار مشخصی ارزش آن را افزایش می دهد هنگامی که قطعات مونتاژ و دوباره زمانی که یک فضاپیما باقی مانده ناهموار تست مورد نیاز از فضا مراتب ماشین آلات. اما هنگامی که این فضاپیما عملکرد در مریخ, ارزش, است, بدون اندازه گیری.

“هنگامی که آن را در مدار و ثابت کرده است خود را برای 20 سال آن را به معنای واقعی کلمه یک چیز بی ارزش منابع” کریستنسن گفت. “چرا شما خاموش کردن چیزی است که در حال حاضر وجود دارد و کار و انجام یک کار بزرگ?”

پول است به احتمال زیاد عامل ایجاد انگیزه. ناسا بودجه گرایش به یک بازی با حاصل جمع صفر با چند کلی را افزایش می دهد. و آژانس می خواهد به گوشت گاو تا یک برنامه به آوردن نمونه از مریخکه به طور کلی نیاز به حرکت پول از دیگر ناسا ستون در بودجه درخواست. که چه کریستنسن مظنون است که اتفاق می افتد.

اودیسه نیست تنها ماموریت مریخ رو به یک درخواست بودجه کاهش. این 2021 بودجه نیز پیشنهاد برش کنجکاوی مریخ نورد بودجه حدود 25 درصد قابل توجهی آمار به صورت کمی شجاع رور. کریستنسن مظنون است که 10 میلیون دلار کاهش از اودیسه و 10 میلیون دلار از کنجکاوی تمام شده است اعمال می شود به یک نمونه از بازگشت از ماموریت. در همان زمان مریخ ماموریت های آینده برنامه درخواست شروع به پریدن کرد و نزدیک به 200 میلیون دلار در سال 2021 به تنهایی با بودجه پیش بینی افزایش بیشتر طول پنج سال آینده.

اما به کریستنسن آن معنا ندارد به قراضه اودیسه را که اتفاق می افتد. “نمونه بازگشت است برای رفتن به یک میلیارد دلار تلاش” او گفت:. “در تصویر بزرگ صرفه جویی در $10 میلیون واقعا که مهم است.”

آوردن سنگ از مریخ چیزی است که مریخ دانشمندان بلند جنگیدند. اتفاقا کریستنسن گفت: او بسیاری از سال را صرف دفاع از نمونه بازگشت چرا که او فکر می کند مهم است. و او مطمئن است که تعطیل اودیسه چیزی است که مدیران ناسا در حال انجام به آرامی.

“آنها باید برخی از تصمیم گیری های دشوار را,” او گفت:.

یک سنگ و یک محل سخت

ناسا تلاش کرده است از طریق پیشنهاد کاهش بودجه در گذشته که موفق به کشتن ماموریت های خود را. صوفیه “تلسکوپ در هواپیما” ماموریت دهکدهای از دست داد و بودجه ریاست جمهوری درخواست بودجه چندین بار در طول چند سال گذشته در عین حال هنوز هم پرواز.

اما اگر کنگره می رود همراه با ادیسه لغو فرایند طولانی و پیچیده است. ادیسه کنترل ماموریت اتاق نشسته نه در ناسا مرکز اما در لاکهید مارتین کلرادو ،

یک فضاپیما را تنها نمی توان خاموش به خصوص یکی نیست به دور جهان با به طور بالقوه قابل سکونت محیط های شبیه به مریخ است. دقیقا چگونه لاکهید مارتین خواهد decommission اودیسه نشده است افشا می شود. به گفته یک عضو از تیم اودیسه که خواست ناشناس بماند ناسا کاهش یافته است و به اذعان پیشنهاد کاهش بودجه به تیم و یا مراحل را به decommission فضاپیما با توجه به اعضای تیم است.

ناسا پاسخ نمی دهند به درخواست از این خبرنگار برای انهدام طرح به تعویق افتاد و درخواست مصاحبه در ناسا درخواست لاکهید مارتین لغو مصاحبه برنامه ریزی شده به بحث در مورد موضوع ترک نه تنها تیم اودیسه بلکه در تاریکی.

در ژانویه ناسا و لاکهید مارتین تعطیل اسپیتزر تلسکوپ فضاییمادون قرمز دستگاه در مدار خورشید در پشت زمین. که انهدام در زمان حدود شش ماه از هماهنگی بین این دو سازمان است. “این یک بی اهمیت فرایند به decommission یک فضاپیمای” کریستنسن گفت.

به ماموریت خود در اکتبر سال 2020 زمانی که پیشنهاد 2021 بودجه می رود به اثر این فضاپیما به احتمال زیاد باید خود را آغاز انهدام برنامه حدود شش ماه پیش از آن. اگر بودجه نشده است طبقه بندی شده اند توسط مارس 1, 2020, لاکهید مارتین, تیم ممکن است پیدا کردن خود را بین یک سنگ و یک محل سخت است.

یک گزینه این است که برای ادامه فعالیت این فضاپیما به صورت عادی انگشتان عبور محکم برای بودجه نجات. اگر کنگره می ایستد توسط این فضاپیما ماموریت خود ادامه خواهد داد به آن در دهه دوم و امیدوارم فراتر از آن. اما در غیر این صورت شرکت های خصوصی ممکن است به خودی خود تقلا در آخرین لحظه و با عجله از انهدام فرایند به طور بالقوه باعث به طور کامل مشکلات جدید.

دیگر بیشتر احتمال دارد گزینه با توجه به منبع محرمانه است که شرکت بلک در بودجه بالقوه از دست دادن و شروع به خاموش کردن فرآیند. (بدون نظر از ناسا یا لاکهید مارتین آن ناشناخته گام دیگر مورد نیاز خواهد بود به decommission این فضاپیما است.)

هر دو کریستنسن و منبع ناشناس گفته که آنها شنیده ام شایعاتی که اودیسه را تخلیه سوخت آن در برخی از نقطه در بین ماه مه و اکتبر. کریستنسن این باورند که می تواند یک گام برای جلوگیری از پتانسیل انفجار در آینده که بستر جو مریخ با هزاران قطعه باقی مانده است.

هنگامی که فضاپیمای ریخته آن سوخت حتی با افزایش بودجه نمی صرفه جویی در اودیسه است. بدون سوخت این فضاپیما قادر نخواهد بود به نقطه و یا انتقال. اگر بدون تغییر فعلی آن مدار باید آن را شناور در اطراف مریخ 30 سال در این دستورالعمل که در جلوگیری از یک فضاپیما از تأثیر یک سیاره در عرض 50 سال از ترک زمین است.

ادامه حضور

اودیسه شده در مدار را برای مدت زمان طولانی. یک کودک به دنیا آمد هنگامی که فضاپیمای راه اندازی شد خواهد بود در سال اول خود را از امروز. بنابراین یک پیشنهاد لغو است “تعجب آور نیست پس این ماموریت بسیار قدیمی” هریسون گفت. “قدیمی ترین ماموریت تمایل به قرار داده می شود در خرد کردن بلوک.”

اودیسه حمل آنچه که در حال حاضر تنها مادون قرمز تصویرساز در مدار مریخ است. بیش از 19 سال گذشته که ابزار THEMIS تولید شده فوق العاده مشخصات دقیق از این سیاره و فیزیکی آن طبیعت است. اندازه گیری دمای سطح در روز و شب فراهم می کند بینش به خواص بازیگری در مریخ امروز مانند باد و glaciation و همچنین فرآیندهای آتشفشانی از گذشته است.

این فضاپیما همچنین قادر به مطالعه مریخ الگوهای آب و هوایی بیش از طول عمر خود را. “اگر شما نشان داد تا بر روی زمین و تماشای آب و هوا برای یک سال شما می خواهم بگویم این است که چه آب و هوا مانند در زمین” کریستنسن گفت. “اگر شما پیگیری آب و هوا در طول یک دوره 20 ساله پس از آن شما باید کاملا متفاوت مشاهده جو است و رفتار.”

کسانی که سوابق می تواند در دراز مدت پیامدهای برای یک روز ارسال انسان به مریخ و ادامه داد: مشاهدات تنها می توانید آنها را بهبود بخشد. در سال 2018 یک جهانی طوفان های گرد و غبار تنهایی تعطیل مریخ مریخ نورد فرصت با مخدوش کردن آن پانل های خورشیدی برای یک دوره طولانی.

همین پدیده می تواند انسان را به مخاطره اندازد زیستگاه در مریخ. “اگر ما در حال رفتن به ارسال انسان وجود دارد آب و هوا خواهد بود واقعا مهم است” کریستنسن گفت. “در این روز ما نمی تواند پیش بینی زمانی که بزرگ بعدی مریخ جهانی طوفان های گرد و غبار در حال رفتن به رخ می دهد.”

تهدید به اودیسه نیز ممکن است بر دیگر ماموریت در مریخ پس از فضاپیما در خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات سطح ماموریت. Rovers حمل بسیار کوچک و آنتن مناسب برای ارسال داده به فواصل کوتاه اما گزینه ای برای انتقال از مریخ به زمین است. آنها پینگ ماهواره ها در مدار این سیاره است. کریستنسن وجود دارد گفت: در حال حاضر چهار فضاپیما قادر به رله سیگنال های آن صفحه اصلی: اودیسه ناسا Mars Reconnaissance Orbiter (MRO)ناسا را MAVEN فضاپیما و اروپا ردیابی گاز Orbiter. از کسانی که اودیسه بسیاری از بلند کردن اجسام سنگین.

“اودیسه است که واقعا خوب در ارتباطات” کریستنسن گفت. “ما انجام داده ایم آن را برای یک مدت زمان طولانی واقعا.”

MRO به احتمال زیاد ارتباطی جایگزینی تا به حال سهم خود را از مشکلات پس از آن در سال 2005 راه اندازی. “به نظر می رسد که رفته به حالت safe mode بیشتر [اخیرا],” هریسون گفت. او به خاطر یک دوره که در آن فضاپیما خارج شد کمیسیون برای چهار ماه ساخت آن شکننده جایگزینی برای ادیسه.

MAVEN در حال حاضر متمرکز بر مطالعه فوقانی جو است. مدار آن بود که به تازگی منتقل شده به اجازه می دهد آن را به شانه برخی از بار ارتباط, اما انجام این کار محدود به مشاهدات علمی. اروپا فضاپیمای همچنین می تواند در خدمت به عنوان یک افزونگی زمانی که آژانس حاضر است به جمع آوری برخی از خود داده های علمی اجازه می دهد تا حس کنجکاوی و آینده پشتکار رور که قبلا شناخته شده به عنوان مریخ در سال 2020 به تلفن خانه.

معاوضه بین مداری و سطح علم چیزی است که همه از پتانسیل تعویض روبرو خواهد بود. تعطیل کاری اودیسه ماموریت را نه تنها از بین بردن این علم تولید شده توسط این فضاپیما به خودی خود بلکه قطع به زمان دیگر orbiters می تواند صرف انجام علم است.

هر دو هریسون و کریستنسن گفت که ارتباطات زوائد آن اهمیت. “داشتن که پشتیبان گیری احتمالی است که واقعا مهم است به خصوص که ما در مورد به راه اندازی یکی دیگر از مریخ نورد به مریخ” هریسون گفت. “بیشتر ارتباط رله ما به زمین بهتر است.”

کریستنسن می ماند خوش بینانه در مورد اودیسه را شانس بقا و پیشنهاد برخی از مدل های جایگزین است که می تواند پشتیبانی فضاپیما حتی اگر کنگره آمریکا قطع کمک های مالی خود را. “من فکر می کنم وجود دارد راه های خلاق برای حفظ این ماموریت زنده است,” او گفت:. این ماموریت می تواند تبدیل به اعتراض او گفت: ارائه در مقطع کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با آموزش عملی آنها نیاز دارید و اجازه می دهد آنها را به تعامل با مریخ. یا علم می تواند برون سپاری به کشورهای قادر به ارسال خود ماموریت به سیاره سرخ در ازای بودجه اضافی. و یا کالج و یا دانشگاه می تواند گام برای اجرای این فضاپیما و رسیدگی به بودجه.

“این چیزها بیش از حد بها فقط به تلنگر سوئیچ هنگامی که شما لازم نیست که به” کریستنسن گفت.

هریسون تکرار شدند. “این ماموریت بسیار پیچیده است و ما این مقدار تلاش به آنها را که به نظر می رسد مانند یک زباله به نوبه خود آنها را از بودجه نظر اگر آنها هنوز هم در حال کار,” او گفت:.

دنبال نلا در Facebook و Twitter at @NolaTRedd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im