آیا جهان ما به شکل یک کره?

ما ممکن است زندگی می کنند در یک حوزه به شکل جهان یک مطالعه جدید نشان می دهد.

این نظریه در تضاد با ایده های معمولی که جهان امتداد بی نهایت در همه جهات

بیش از 2000 سال پیش از یونانیان باستان نمیفهمد که زمین دور بود و نه صاف. در حال حاضر محققان فکر می کنم همان ممکن است درست باشد تمام جهان است.

یوسف ابریشم کیهان شناسی از دانشگاه جانز هاپکینز و همکارانش به تازگی تجزیه و تحلیل داده ها از پلانک همکاری یک آژانس فضایی اروپا پروژه که از سال 2009 تا 2013 نقشه برداری ریزموج زمینه کیهانی. که شستشو از سطح پایین تابش که پر از آسمان است.

نقشه از ریزموج زمینه کیهانی متوسط. (اعتبار: پلانک با همکاری)

کیهان شناسان شده است کاوش داده های پلانک در CMB—باقی مانده از اولین نور به سیل جهان پس از انفجار بزرگ بیش از 13 میلیارد سال پیش—برای درک بهتر شرایط در جهان اولیه و بازسازی چگونه کیهان در طول زمان تکامل.

حل 1 مشکل بزرگ با یک کره به شکل جهان

در حالی که CMB نسبتا یکنواخت است و بسیار کم آن با اینحال صفحه نمایش دقیقه قله ها و دره ها در شدت داغ و نقاط سرد در دمای نقشه. این نوسانات کوچک نشان دهنده تغییرات در چگالی انرژی اولیه جهان است. و این تغییرات در نهایت ترجمه شده به تفاوت در چگالی ماده با نقاط داغ و ظهور خوشه از کهکشان که در حال حاضر پراکنده در سراسر آسمان مانند دانه تحمل میوه در باغ آسمانی—حتی به عنوان اثری از دانه خود ثابت باقی می ماند و در CMB.

“این کمی مانند باستان شناسی” ابریشم را توضیح می دهد. “ما به دنبال در فسیل از هر چیز تشکیل شده است که پس از آن.”

ابریشم و همکارانش متوجه چیزی عجیب و غریب در مورد پلانک داده اما: این قله در CMB شد نرم و صاف تر از پیش بینی. آنها نسبت به این پدیده به نام عدسی گرانشی موجب آن نور CMB خم و منتشر شده توسط گرانش در این مورد گرانش اعمال شده توسط ماده تاریک نهان مواد عجیب و غریب است که باعث می شود تا حدود یک چهارم از جهان است. در عین حال ستاره شناسان در حال حاضر می دانیم چه مقدار ماده تاریک وجود دارد و وجود ندارد به اندازه کافی به حساب عدسی گرانشی نشان داده شده توسط پلانک داده است.

در مقاله خود در طبیعت نجومابریشم و شرکای خود را قادر به ایجاد این اختلاف از بین برود با معرفی یک پارامتر جدید به معادلات خود را: یک انحنای کمی در تار و پود جهان است.

این ایده از یک منحنی جهان جدید است. انیشتین نظریه نسبیت عام مجوزها جهان به فرض انواع اشکال از تخت به کروی به زین. اما بسیاری از شواهد موجود امتیاز به یک جهان که در امتداد بی نهایت در همه جهات مانند یک تخت ورق کاغذ. آتش سوزی یک پرتو نور در اين جهان و آن را نگه دارید رفتن مستقیم به از درجه اعتبار ساقط برای همیشه لطفا برای.

در یک منحنی (persian) شکل جهان مانند که یکی از ابریشم و تیم خود فرض می که پرتو در نهایت منحنی به اطراف و باد حق بازگشت که در آن آغاز شده است.

تجارت یکی از ناهنجاری های دیگر

فرض کنید که جهان منحنی ممکن است حل عدسی مشکل, اما آن را در یک قیمت می آید.

برای مثال فقط به عنوان وجود دارد قله در CMB ستاره شناسان همچنین قله در توزیع کهکشان های خوشه ای که در الگوهای منظم در سراسر آسمان است. در یک آپارتمان جهان, انتظار می رود این دو مجموعه از قله—یکی از باستانی انرژی های دیگر از این موضوع پدید آمده است که از آن به چین کاملا مانند دو تصویر هماهنگ برآمدگي در هر یک از دیگر. که در واقع چه ستاره شناسان مشاهده است. اما این مدل از یک منحنی جهان که ابریشم و همکارانش ساخته شده پیش بینی چیزی متفاوت و مشاهده دیگر مسابقات محاسبه است.

“بنابراین ما از یک ناهنجاری به دیگری” ابریشم را توضیح می دهد. علاوه بر این, یک منحنی (persian) شکل جهان پیچیده محاسبات از هابل ثابت—شماره کیهان شناسان با استفاده از برآورد اندازه و سن جهان—و در تقابل با نظریه تورم که به پیشنهاد یک دوره کوتاه از گسترش سریع فقط در کسری از ثانیه پس از انفجار بزرگ.

برخی از مقیاس نوسانات در CMB می تواند بوجود می آیند به طور طبیعی در یک منحنی جهان, اما آنها به راحتی می تواند تصادفی—”یک پرتاب تاس” ابریشم می گوید.

بنابراین آنچه به این باور که برخی از شواهد نقاط نسبت به یک منحنی جهان, برخی به سوی یک تخت یک و برخی در دو جهت ممکن است در یک بار ؟

“در این مرحله من می گویند که آن را گیج کننده” Silk می پذیرد.

ناشناخته پدیده های فیزیکی مانند موجی از انرژی در جهان اولیه می تواند توضیح دهد که برخی از این اختلاف او می گوید. و یا آنها به سادگی ممکن است بوجود می آیند از خطاهای موجود در داده ها.

همچنین ممکن است که این اطلاعات خوب است و جهان واقعا خمیده است و یک امکان اضافی که اندازه گیری CMB که محققان در حال ساخت در حال حاضر می تواند تایید. اگر درست است که نظریه پردازان ممکن است نیاز به تجدید نظر در ایده های خود را در مورد جهان اولیه.

“که ممکن است اعتصاب ناخن در تابوت تورم و نیروی ما به دنبال دیگر تئوری” ابریشم می گوید.

به عنوان کسی که استفاده می شود به فکر کردن در شرایط کیهانی مقياس اما او مایل به مشاهده.

“در چند دهه یا شاید قرن ها بعد از تمام زمین میلیاردها سال—ما ممکن است پاسخ هایی که نگاه کنید هیچ چیز مانند آنهایی که ما در حال فکر کردن در حال حاضر,” او می گوید.

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de