مداخلات افزایش سلامت جنسی برای نوجوان سیاه

سلامت جنسی مداخلات موثر در افزایش هر دو پرهیز و استفاده از کاندوم در نوجوانی بر اساس یک مطالعه جدید.

مقاله جدید در JAMA Pediatrics تساوی در داده ها از 29 مطالعات که گزارش 11,918 سیاه. سلامت جنسی مداخله در میان چیزهای دیگر, مدرسه مبتنی بر سلامت طبقات و جامعه سازمان برنامه.

“ما متمرکز در نوجوانان به دلیل آنها با سلامت بیشتری نابرابری وقتی که می آید به خطر بارداری ناخواسته و پیمانکاری مقاربتی عفونت (STIs) در مقایسه با دیگر نوجوانان می گوید:” اولین نویسنده رینا ایوانز یک دانشجوی دکترا در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی.

“این اختلاف ناشی در بخش بزرگی از زمینه که در آن سیاه و تصمیم گیری در مورد سلامت خود را. برای مثال استرس از نژاد پرستی و تبعیض و همچنین نابرابر دسترسی به مراقبت های بهداشتی می تواند تاثیر سلامت گی. ما می خواستیم ببینیم که آیا سلامت جنسی مداخلات می تواند یک ابزار ارزشمند در پرداختن به این اختلاف.”

این یافته ها نشان می دهد که افراد جوان بودند کمی بیشتر احتمال دارد برای پرهیز از رابطه جنسی اگر آنها در یکی از این برنامه ها—به خصوص اگر مداخله رخ داده در مدرسه. این پژوهشگران همچنین دریافتند که افزایش متوسط استفاده از کاندوم برای جوانان و نوجوانان که در زمان شرکت در مداخله.

“هنگامی که ما در نظر گرفته اگر جوانان که تکمیل این برنامه ها تا به حال نرخ پایین تر از حاملگی ناخواسته و یا STIs ما نیست هیچ اثر مثبت یا منفی—از برنامه های” ایوانز می گوید.

“با این حال تنها 4 از 29 مطالعات بررسی این مهم نتایج این یافته ها باید در نظر گرفته مقدماتی. این احتمال وجود دارد که ارائه سلامت جنسی برنامه برای جوانان می تواند یکی از مولفه های پازل جلوگیری از بارداری نوجوانان و STIs و اجزای دیگر نیز مورد نیاز مانند افزایش دسترسی به پیشگیری از بارداری و STI تست و پرداختن به نژادپرستی در بهداشت و درمان در ایالات متحده است.”

این مطالعه همچنین نشان می دهد که مداخلات ساخته گی بیشتر آگاه در مورد سلامت جنسی و اعتماد به نفس بیشتری است که می تواند آنها را سالم جنسی تصمیم گیری در آینده است.

علاوه بر این محققان اثرات مشابه صرف نظر از اینکه مداخلات coeducational یا هدف یک جنسیت خاص و بدون در نظر گرفتن هدف و محدوده سنی را برای مداخله.

“این یافته ها مشخص است که سلامت جنسی مداخلات تفاوت مثبت برای بسیاری از سیاه و نوجوانان” ایوانز می گوید. “گام های مهم بعدی شامل پیدا کردن راه هایی برای انتشار مداخلات گسترده تر به حصول اطمینان از مداخلات در دسترس هستند و تشویق مشارکت و تعامل.

“چه چیزی بیشتر وجود دارد نیاز فوری برای رسیدگی به نابرابری در دسترسی به بلند مدت, با کیفیت بالا, باروری, بهداشت و درمان است که می تواند اثر قابل توجهی بر سلامت به صورت سیاه و سفید است.”

یک داگ کربی نوجوان, سلامت جنسی, تحقیقات کمک مالی از روستایی مرکز ایدز/STD پیشگیری در دانشگاه ایندیانا دانشکده بهداشت-بلومینگتون و مرکز خانواده و جامعه تعامل در NC دولتی کار می کنند.

منبع: NC State

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>