حشره کش-ساخت پنبه در واقع افزایش استفاده از آفت کش در هند

با وجود ادعاها در مورد افزایش بازده و کاهش استفاده از آفت کش ها از تصویب Bt پنبه در هند واقع شده و افزایش استفاده از آفت کش ها با توجه به تحقیقات جدید.

اصلاح شده ژنتیکی (GM) Bt پنبه خود را تولید حشره کش. دانشمندان معرفی دانه ها در هند در سال 2002 و امروز حساب برای 90 ٪ از تمام کاشت پنبه در کشور است. Bt پنبه است که در حال حاضر به طور گسترده کاشته GM محصول در مزارع کوچک در جهان در حال توسعه.

در هند, Bt پنبه است که به طور گسترده کشت محصول پنبه با سطح زیرکشت است و بسیار بحث برانگیز است. حامیان طولانی تبلیغ افزایش بازده و کاهش آفت کش ها برای توجیه آن وانت. اما این استدلال ندارد تا در اولین مطالعه طولانی مدت از پنبه Bt اثرات در هند, محققان می گویند.

Bt پنبه است که به صراحت با اعتبار سه برابر تولید پنبه در طول 2002-2014. اما بزرگترین تولید دستاوردهای آمد قبل از گسترده دانه تصویب و مشاهده شود باید در خط با تغییرات در شیوه لقاح و دیگر آفات پویایی جمعیت می گوید: گلن دیویس سنگ استاد انسان شناسی اجتماعی-فرهنگی و زیست محیطی مطالعات انجام شده در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

“کشاورزان در حال حاضر هزینه های بسیار بیشتر در حشره کش ها نسبت به قبل از آنها تا به حال شنیده Bt پنبه. و وضعیت وخیم تر شده است.”

“پس Bt پنبه برای اولین بار به نظر می رسد در هند شده است وجود دارد یک جریان ضد و نقیض گزارش شده است که آن را یک فاجعه کامل—یا یک پیروزی می گوید:” سنگ با توجه به مشخصه های عمیق تقسیم در گفتگو در مورد محصولات GM. “اما محیط پویا در مزارع پنبه معلوم می شود به طور کامل ناسازگار با این نوع از ساده ادعا می کند.”

بسیاری از اقتصاددانان و دیگر ناظران بر اساس ارزیابی های خود را در زمان بسیار کوتاه فریم از سنگ مطالعه جدید که دهانه 20 سال است.

“دو وجود دارد به خصوص ویرانگر کاترپیلار آفات پنبه در هند و از آغاز Bt پنبه را کنترل یکی از آنها: (misnamed) آمریکا bollworm,” سنگ همچنان ادامه دارد. “آن را در ابتدا کنترل یک دیگر بیش از حد—صورتی bollworm—اما این آفت به سرعت توسعه یافته و مقاومت و در حال حاضر آن است که یک مشکل بدتر از همیشه.

“Bt گیاهان شدند و بسیار آسیب پذیر به دیگر آفات است که نشو و نما به عنوان بیشتر و بیشتر کشاورزان به تصویب رسید محصول. کشاورزان در حال حاضر هزینه های بسیار بیشتر در حشره کش ها نسبت به قبل از آنها تا به حال شنیده Bt پنبه. و وضعیت وخیم تر شده است.”

برای تهیه این تجزیه و تحلیل جدید سنگ با همکاری حشره شناس K. R. Kranthi مدیر سابق هند مرکزی موسسه تحقیقات پنبه. Kranthi در حال حاضر از ویژگی های بخش در واشنگتن-بر اساس کمیته بین المللی مشورتی پنبه.

“بازده در تمام محصولات شروع به پریدن کرد و در سال 2003 اما این افزایش به خصوص در پنبه” سنگ می گوید. “اما Bt پنبه به حال تقریبا هیچ تاثیری در افزایش پنبه بازده به دلیل آن اختصاص کمتر از 5 درصد از هند محصول پنبه در آن زمان است.”

به جای افزایش در حشره کش ها و کودهای شیمیایی ممکن است مهم ترین تغییرات است.

“در حال حاضر کشاورزان در هند هزینه های بیشتر در دانه بیشتر در مورد کود و حشره کش” سنگ می گوید. “نتیجه گیری ما این است که Bt پنبه اولیه تاثیر بر بخش کشاورزی خواهد بود و نقش آن در کشاورزی بیشتر سرمایه های فشرده—به جای هر گونه پایدار زراعی مزایای.”

این مطالعه به نظر می رسد در طبیعت گیاهان.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>