مردمان بومی تحمل فشار از آلودگی

مردم بومی در سراسر جهان رنج می برند به طور نامتناسبی از عواقب ناشی از آلودگی تحقیقات نشان می دهد.

یک بررسی از نزدیک به 700 مقالات از رشته های مختلف و مناطق مختلف جهان برجسته عوامل کلیدی است که منجر به این وضعیت است. این خدمات عبارتند از مردمان بومی تکیه بر شیوه های سنتی از شکار و جمع آوری انواع توت ها در مناطق که در آن زمین و آب و حیات وحش در حال آلوده; نامتناسب محل آلوده زیرساخت مانند معادن و خطوط لوله در جوامع خود; کیفیت پایین آب که به آنها دسترسی دارند; و نسبتا سطح پایین حمایت دولتی در دسترس به آنها.

اما این تحقیق همچنین نشان می دهد که مردم بومی در حال کمک به محدود کردن آلودگی از طرق مختلف از جمله از طریق نظارت بر محیط زیست و سیاست جهانی وکالت و همچنین از طریق حقوقی جنگ و مقاومت محلی به آلاینده فعالیت است.

“این است که واقعا حقوق بشر موضوع است. همه ما حق دارند از هوای پاک و آب و مواد غذایی است. متاسفانه میلیون ها نفر از مردم بومی در سراسر جهان نیست, می گوید:” Niladri باسو از دانشگاه مک گیل گروه از منابع طبیعی و علوم دانشکده تغذیه انسان و coauthor از مطالعه در یکپارچه ارزیابی زیست محیطی و مدیریت.

“بیشتر تعامل مردم بومی در محیطی حکومت می تواند کمک به ترکیب مردمان بومی و اجتماعی و معنوی و ارزش های عرفی به ارزیابی بیش از کیفیت محیط زیست و اکوسیستم سلامت است.”

“تمام ادبیات مورد بررسی را فراهم می کند شواهد روشن است که مردمان بومی تا حد زیادی و به شدت تحت تاثیر آلاینده فعالیت های خود را از طریق قرار گرفتن در معرض و آسیب پذیری و که بسیاری از این آلودگی مربوط به گسترده تر الگوهای استعمار می گوید:” آلوارو فرناندز-Llamazares از دانشکده علوم زیستی و علوم محیط زیست در دانشگاه هلسینکی که چراغ مطالعه.

“اما ما همچنین توجه داشته باشید که در سراسر جهان مردم بومی در حال توسعه استراتژی های نوآورانه به حد فروکش کردن و یا متوقف کردن مداوم آلودگی و مبارزه برای جلوگیری از آن را از ابتدا. من به خصوص با الهام از نمونه های متعددی که در آن جوامع بومی و دانشمندان ساخته شده مشارکت موفق به رزمی پشتیبانی جهانی برای دفاع از محیط زیست و عدالت است.”

یافته های کلیدی این مطالعه عبارتند از:

  • وجود دارد نصب موارد در سراسر جهان در مردمان بومی از طیف وسیعی از بیماری سلامت که مرتبط به آلودگی مانند برخی سرطان ها بیماری های تنفسی نرخ بالایی از سقط جنین بیماری های کلیوی و غیره.
  • در گذشته بسیاری از زیرساخت های مرتبط با آلودگی مانند معادن, خطوط لوله و یا زباله زباله سوز بودند و در واقع بومی زمین. به طور کلی آلودگی آب منجر به قرار گرفتن در معرض بیشتر به معدن زباله در میان بومیان آمریکایی از جمعیت های دیگر. تخمین زده می شود که >600,000 آمریکایی های بومی در غرب ایالات متحده زندگی می کنند در عرض 10 متر (6 مایل) از یک معدن متروکه داشتن احتمال افزایش افزایش قرار گرفتن در معرض به چند آلاینده ها.
  • سطح کیفیت آب و فاضلاب در مردم بومی ” زمین به طور کلی کم است. حتی در جایی که مردم بومی دسترسی به درمان و یا لوله کشی آب این آب است که اغلب از کیفیت فقیر تر از دیگر مناطق است. برای مثال 20 درصد از تمام آب آشامیدنی مشاوره در کانادا در حال در جوامع بومی که فقط 5% از جمعیت کشور.
  • برای برخی از مردم بومی برداشت و مصرف غذاهای سنتی (مانند ماهی ها و حیات وحش است که آلودگی ممکن است تاثیر می گذارد) و دلبستگی به سرزمین آبا و اجدادی ممکن است مزایای فرهنگی است که آنها مایل به گرفتن خطرات خاص با وجود خطرات برای سلامت خود. برای مثال بسیاری از اعضای Aamjiwnaang اول کشور در انتاریو که زمین احاطه شده توسط بزرگترین مجتمع پتروشیمی در کانادا بارها و بارها تأکید کرد که آنها هرگز ترک سرزمین اجدادی خود بدون در نظر گرفتن نگرانی برای نرخ بالای سرطان و بیماری های تنفسی در جوامع خود.
  • مردم بومی حاشیه نشینی و فاصله فیزیکی از مراکز قدرت و از مدیریت زیست محیطی بدن اغلب کاهش می یابد و ظرفیت خود را برای دفاع از خود سهام در آلودگی های زیست محیطی و توانایی خود را به استفاده از حفاظت از ملی آلودگی قوانین.
  • مردم بومی در سراسر جهان در حال توسعه و کمک به استراتژی های نوآورانه برای محدود کردن آلودگی و یا جلوگیری از آن را از ابتدا. مقاومت در برابر آلاینده فعالیت ها شامل اقداماتی از قبیل اعتراضات و مقاومت فرهنگی اردوگاه خواستار سیاست, اقدام, اشغال منابع زیرساخت (به عنوان مثال خطوط لوله و زمین را پر می کند) و دادخواهی برای برگزاری آلوده پاسخگو باشد.
  • فعالیت های بومی باید در برخی موارد مانع از نصب و راه اندازی صنایع آلاینده در سرزمین خود. اما این مبارزات همیشه بیان به عنوان صرفا یک جنگ صلیبی علیه آلودگی بلکه به عنوان درگیری در دفاع از حقوق زمین و حاکمیت و عدالت است.

بودجه برای این کار از آکادمی فنلاند و Kone بنیاد و BBVA پایه و اساس است.

منبع: دانشگاه مک گیل

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de