بومی آلاسکا احتمالا نمی خوردن سمور دریایی

قبل از خز معامله گران نابود sea otter جمعیت از آلاسکا به اورگان اجداد حداقل یک بومی آلاسکا جمعیت Tlingit شکار پستانداران برای خود pelts اما احتمالا نه برای مواد غذایی بر اساس یک مطالعه جدید.

این یافته ها می تواند کمک به آلاسکا مقابله با تعداد رو به رشد از پستانداران و Oregonians که می خواهند به معرفی آنها را در ساحل.

“شکار سمور دریایی و با استفاده از دریا سمور پوست بوده است Tlingit و Haida سنت فرهنگی برای هزاران سال…”

تحقیقات در آمریکا دوران باستان در سوال در مورد استفاده سنتی توسط جمعیت بومی در میان تماس به گسترش برداشت. پس دوباره آنها در دهه 1960 جمعیت سمور دریایی است spiraled.

تنها بومیان آلاسکا زندگی در امتداد ساحل مجاز تحت قانون فدرال به شکار سمور دریایی برای امرار معاش و با کمی زباله. آنها با استفاده از pelts برای لباس و ملافه کلاه و لباس شاهانه یا فاخر.

برخی از کارشناسان محیط زیست به چالش کشیده اند حق بومیان آلاسکا به شکار سمور دریایی بدون خوردن گوشت خود را. اياد می خواهید به نشان می دهد که جمعیت بومی به طور منظم را به عنوان بخشی از صورت خود را برای اجازه دادن مقیاس بزرگتر برداشت محصول برای مصرف.

این ایده می آید در میان افزایش تنش است. سمور دریایی را تغییر اکوسیستم آن را مشکل تر برای تجاری ماهیگیر برای گرفتن صدف آبالون, صدف, خرچنگ رندولف قرمز جوجه تیغی های دریایی و سایر بی مهرگان که سمورهای آبی مصرف می کند. از سال 1996 تا سال 2005 صنعت گزارش را تجربه اقتصادی از دست دادن $11.2 میلیون.

هزاران سال سنت

تحقیق و اما صحبت می کند تنها برای Tlingit اجداد.

متعدد بومی جمعیت از آلاسکا تا کالیفرنیا شکار سمور دریایی برای هزاران سال می گوید مدونا خزه استاد گروه انسان شناسی در دانشگاه اورگان و متصدی zooarchaeology در موزه های طبیعی و تاریخ فرهنگی در دانشگاه اورگان است.

به عنوان سمور دریایی recolonize تاریخی خود طیف وسیعی از طریق رشد جمعیت اضافی یا دوباره مانند در امتداد سواحل اورگان که در آن پستانداران هستند و به ندرت دیده می شود او می گوید: پیدا کردن اینکه آیا دیگر جمعیت بومی خوردند sea otter گوشت است که شایسته توجه است.

“شکار سمور دریایی و با استفاده از دریا سمور پوست بوده است Tlingit و Haida سنت فرهنگی برای هزاران سال می گوید:” خزه. “اگر سمور دریایی هستند دوباره به راه افتادند در جای دیگر در ساحل اقیانوس آرام و یا تعداد آنها به طور پیوسته افزایش خود به خود برای اولین بار سازمان ملل بومی آمریکایی و بومیان آلاسکا باید درگیر در برنامه ریزی و تصمیم گیری و با توجه به اولویت از نظر منابع حقوق است.”

خزه مورد بررسی قرار 461 sea otter و 195 مهر نمونه های موجود در میان 940 استخوان که قبلا جمع آوری شده در دو از 16 جنوب شرقی آلاسکا سایت. خزه بررسی آنها برای ثبتشده امضا از انسان تغییرات که در نتیجه از با استفاده از سمور دریایی برای مقاصد مختلف. مردمان بومی شده اند با استفاده از سمور دریایی برای حداقل 10000 سال است.

کار با Sealaska میراث موسسه خزه همچنین مشاهده روند از پوست سمور برای pelts و برش های امروز Tlingit و او مصاحبه اعضای قبیله در مورد درک خود را از شیوه های باستانی از قبل از سمور دریایی رفت و منقرض شده است. او در بر داشت شواهد کمی از مصرف انسانی است اما برخی برای Tlingit سگ خوردن سمور گوشت.

خزه کاوش های باستان شناسی در این دو سایت در سال 1980 زمانی که او مشغول به تحصیل شد ماهی و صدف باقی مانده به عنوان بخشی از تحقیقات خود را در امرار معاش اقتصاد Angoon Tlingit. در حالی که کار بر روی پایان نامه خود او در بازدید از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی موزه, که در آن او به دست آمده و دست نوشته های فروشگاه زودتر محققان ساخته شده در دو سایت. او تا به حال می خواستم به مطالعه استخوان در این مجموعه برای سال, او می گوید.

“آن را به خصوص لذت بخش به آمده تا با یک تحقیق سوالی است که مجاز به انجام این کار می شود و از علاقه به من Tlingit همکاران” ماس می گوید. “آنها شده اند واقعا علاقه مند و حمایت از این تحقیقات برای چندین سال. زمانی که من در ارائه این نتایج در جونیو در Sealaska میراث موسسه در تابستان گذشته وجود دارد و جمعیت زیادی از شنوندگان از جمله افرادی که گفت: آنها هرگز خوردن sea otter و دیگران که دوست game, این گوشت است.”

Sea otter استخوان ها و DNA

تلاش برای معرفی سمور دریایی به سواحل اورگان موفق در 1970s اما در میان تازه تماس دوباره سعی کنید یک زمان پروژه می تواند به اثبات می تواند مفید باشد. Sea otter رؤیت در ساحل نادر و در حال فکر به منعکس کننده موقت بازديد به جای اقامت.

یورو-آمریکایی خز معامله گران نابود سمور دریایی. 1911 این سمورهای آبی ناپدید شده بود از اورگان می گوید دکتری هانا Wellman. او در حال مطالعه تاریخی زیست سمور دریایی و cetaceans—نهنگ دلفین ها و porpoises—در امتداد ساحل.

Wellman است که به بررسی شیوه های گذشته از دولت بومی جمعیت با مطالعه DNA باستانی و کاهش علائم باقی می ماند کشف شده در دو سایت های باستان شناسی در نزدیکی دریا در 1960s و 70s. باقی می ماند در اسمیتسونین موزه ملی تاریخ طبیعی و دانشگاه اورگان موزه های طبیعی و تاریخ فرهنگی.

“حفاری کشف بسیاری از مواد و محققان مثل من به آرامی کار از طریق تجزیه و تحلیل استخوان حیوانات که جمع آوری شده بود می گوید:” Wellman که تحقیقات خزه نظارت دارد. “حفظ واقعا استثنایی بود.”

محققان در حال مقایسه DNA از اورگان سمور دریایی مدرن کالیفرنیا سمور و همچنین sea otter باقی مانده مورخ از سال 1857 به سال 1983 از روسیه و آلاسکا بریتیش کلمبیا و واشنگتن است.

پژوهش های قبلی Wellman می گوید پیشنهاد کرد که Oregon باستان otters ژنتیکی مرتبط با آن در کالیفرنیا است که ممکن است توضیح دهد که چرا آلاسکا سمور استفاده می شود در 1970s’ تلاش شکست خورده است. او با استفاده از یک قوی تر DNA توالی تکنولوژی به امید گرفتن قطعی نتایج.

“علائم قطع در استخوان باید به من یک ایده خوب استفاده از الگوهای” Wellman می گوید. “ما می دانیم که از باستان شناسی قبیله ای دانش تاریخ شفاهی و ethnographies که سمور دریایی بسیار مهم است به گروه های بومی در امتداد شمال غربی ساحل. من امیدوارم که به ارائه یک واقعا خاص و بینش است که با استفاده از. آنها پوست آنها را برای خود pelts خوردن گوشت و یا هر دو؟”

بازگشت سمور دریایی می تواند تغییر زیستگاه های دریایی و شیلات در اورگان به عنوان مورد در آلاسکا است. حیوانات همچنان محققان در حال حاضر مشغول به تحصیل می توانند حال و روز مسائل زیست محیطی می گوید: Wellman که بزرگ شد در نزدیکی بوستون به دست آورده و مدرک لیسانس خود را از دانشگاه تافتز.

“هدف ما این است که به ارائه یک منبع اضافی از اطلاعات در زمان به حیات وحش مدیران و زیست شناسان به عنوان آنها بحث reintroducing سمور دریایی به اورگان,” او می گوید. “ما در به اشتراک گذاری نتایج ما با Elakha داد که در حال بررسی امکان reintroductions به اورگان و همچنین اورگان قبایل.”

یک predoctoral کمک هزینه تحصیلی از موسسه اسمیتسونیان دانشگاه اورگان تحصیلات تکمیلی سفر جوایز و دپارتمان صندوق حمایت Wellman پژوهش است. کورتنی Hofman از دانشگاه اوکلاهما نیز همکاری در کار است.

منبع: دانشگاه اورگان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>