در جستجوی برهنه تکین

سیاه چاله های پنهان در پشت افق رویداد و فقط به عنوان در لاس وگاس “هر آنچه اتفاق می افتد در داخل افق باقی می ماند در داخل افق است.” هیچ نشت اطلاعات ،

یک سیاه چاله افق به ارمغان می آورد سود اضافه شده از پنهان کردن خجالت از این نظریه که پیش بینی آن است. ماده در حال سقوط به یک سیاه چاله به پایان می رسد تا در یک تکینگی که در آن انحنای فضا زمان واگرا و معادلات انیشتین از نسبیت عام است. خوشبختانه ما ناتوانی در تعیین محل infalling ماده که چگالی آن واگرا در نزدیکی این تکینگی هیچ تاثیر در جهان خارج که باقی می ماند حفاظت شده توسط افق.

اما می انیشتین معادلات منجر به “برهنه تکین” که پنهان هستند و در پشت افق? اگر چنین مناطق spacetime ما تاثیر می گذارد, ما نمی خواهد بود قادر به پیش بینی آینده ما با استفاده از نسبیت عام.

برای جلوگیری از چنین بحران فیزیکدان راجر پنروز فرض در 1969 کیهانی سانسور فرضیه که حدس وجود دارد که ممکن است محدودیت منع برهنه تکین در طبیعت است. اگر نسبیت عام راه حفظ جبر توسط دربندی تاثیر مناطق که رفتار آینده را نمی توان پیش بینی شده است.

اما آیا واقعا نیاز به کیهانی سانسور است ؟ ما می دانیم که انیشتین معادلات نسبیت عام ناقص هستند چرا که آنها در حال از دست رفته یک عنصر بسیار مهم از فیزیک مدرن یعنی مکانیک کوانتومی. کامل نظریه کوانتومی گرانش است که ما در حال حاضر لازم نیست ممکن است درمان تکین و اجازه معمول جبر به آشکار خود را در سراسر تمامیت spacetime. در این نظریه وجود خواهد داشت بدون نیاز به سانسور هر منطقه از طریق محدودیت های است که فراتر از اساسی اصول فیزیکی.

در واقع ما در حال حاضر قوی اشاره کرد که ممکن است این مورد است. در سال 1974 استفان هاوکینگ نشان داد که سیاه چاله ها تابش. در نگاهی به گذشته خود نتیجه آشکار است. وجود دارد هیچ راهی برای محدود ذرات نور از فوتون ها در یک سلول زندان است که کوچکتر از طول موج از موقعیت خود را نمی تواند موضعی به این دقت. به عنوان یک نتیجه خلاء نوسانات در نزدیکی یک سیاه چاله تولید فوتون که نشت به دلیل طول موج بزرگتر از افق مقیاس. این به اصطلاح “تابش هاوکینگ” فعال گرانشی اتصال انرژی از ذرات مجازی که در داخل سیاه چاله است.

تبخیر سیاه چاله ها برهنه تکین از آنجایی که آنها به طور کامل پنهان خود را افق رویداد. متاسفانه تابش بیش از حد ضعیف بود و قابل تشخیص برای اختر فیزیک سیاه چاله عظیم تر از خورشید با افق اندازه بزرگتر از طول منهتن. سیارک جرم سیاه چاله ها که ممکن است تولید شده در جهان اولیه دارای یک افق کوچکتر از اندازه یک پروتون و می تواند منفجر شد و بیش از سن جهان است. اگر چه ما نیست شناسایی تبخیر سیاه چاله ها تا کنون آنها پیش بینی شده توسط ساده semiclassical فرمول کوانتومی گرانش است.

با وجود این به خوبی شناخته شده به عنوان مثال, ریاضیدانان و فیلسوفان هنوز هم استدلال می کنند که آیا کیهانی سانسور باید محدود کردن دامنه “معقول” spacetimes در نسبیت عام. در موازی کامپیوتر, کدهای استفاده می شود برای حل معادلات انیشتین و جستجو برای پاتولوژی برهنه تکین تحت شرایط شدید.

در اخیر کنفرانس در دانشگاه هاروارد سیاه چاله ابتکار یک فیلسوف تعریف کیهانی سانسور به عنوان یکی از مهمترین محرک سوالات در زمان مطالعات نسبیت عام. هنگامی که او به پایان رسید سخنرانی من تا به حال فقط یک سوال: “نگه داشتن در ذهن این ریاضی و فلسفی ملاحظات ستاره شناسان می تواند جستجو برای برهنه تکین در آسمان است. اگر ما آنها را پیدا کنید می تواند هر گونه نیاز به سانسور است؟”

به جای پیدا کردن دلیل برای جلوگیری از داغ تکین ما باید گرامی این فرصت را به آنها را پیدا کنید به عنوان یک مسیر برای کاوش در فیزیک جدید. البته مهم ناشناخته در این زمینه است: “چه برهنه تکین مانند نگاه؟” با توجه به انحنای فضا زمان در مجاورت خود را برهنه تکین ممکن است تولید بالا-انرژی ذرات در یک, قدرتمند, سنگ اسمانی بزرگ انرژی است. آیا ما شاهد چنین توپ های آتشین در آسمان ؟ ممکن است که ما در حال حاضر تشخیص داده برهنه تکین اما اشتباه خود را به طبیعت ؟

یک خانواده از مستند گوی های آتشین است gamma-ray bursts. این اختر فیزیک انفجار معمولا همراه با تولد سیاه چاله ها و یا برخورد ستاره نوترونی اما نه با تکین. ما همچنین مشاهده سریع radio bursts که طبیعت ناشناخته است هنوز.

ما باید نگه داشتن چشم ما باز است. اگر تشخیص داده شده توسط ما تلسکوپ های برهنه تکین خواهد بود که بهترین آزمایشگاه برای آزمایش نظریه کوانتومی گرانش مانند نظریه ریسمان. مشکل این است که نامزد نظریه کوانتومی گرانش پیش بینی نیست چگونه چنین منابع خواهد بود. آنها هیچ “پوست در این بازی است.” از این رو ناظران باید منجر به راه از جمله از طریق به چالش کشیدن پیگیری امواج گرانشی از بیگ بنگ تکینگی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>