در عکس: اولین نگاه در داخل شرکت Orbex به اسکاتلند کارخانه موشک

به فضای خصوصی شرکت Orbex به تازگی منتشر شده برای اولین بار عکس هایی از خود کارخانه موشک در اسکاتلند ارائه یک نگاه اجمالی در جایی که تجاری مداری موشک به نام نخست در حال ساخت است.

شرکت Orbex با هدف قرار دادن کوچک ماهواره ای راه اندازی از این unbuilt پایگاه فضایی به نام فضای Hub ساترلند. و در اوایل سال 2020 این شرکت امضا کردن یک مشتری جدید یک شرکت به نام TriSept به دنبال راه اندازی یک اختصاص داده شده سوار-به اشتراک گذاری ماموریت در سال 2022.

(اعتبار تصویر: Orbex)

نخست موشک را با استفاده از بزرگترین 3D-printed موتور موشککه توسط biopropane تمیز-سوزاندن سوخت های تجدید پذیر ، با استفاده از biopropane را کاهش انتشار کربن در حدود 90 ٪ در مقایسه با استاندارد نفت سفید بر اساس موشک سوخت با توجه به Orbex.

علاوه بر این شرکت Orbex گفت که آن را طراحی شده نخست راکت به ترک هیچ مداری باقی مانده; راکت نیز ساخته شده از مواد سبک تر است که این شرکت گفت: تسهیل بازیابی و استفاده مجدد از مرحله اصلی. این شرکت قصد دارد برای راه اندازی نخست از شمال اسکاتلند به عنوان اوایل به عنوان 2021.

(اعتبار تصویر: Orbex)

تاسیس در سال 2015 Orbex ساخته شده و مقر آن در فررس اسکاتلند که در آن عناصر کلیدی از راه اندازی وسایل نقلیه تولید شده و تست شده است. از آنجا راکت را سر به راه اندازی سایت های خارج از کشور و یا پیشنهاد اسکاتلندی فضایی.

که پایگاه فضایی خواهد بود که به نام فضای Hub ساترلنداست که هنوز هم در انتظار تایید برای ساخت و ساز. آن خواهد بود ساخته شده در Moine شبه جزیره در شهرستان ساترلند چند مایلی از اسکاتلند در ساحل اقیانوس اطلس. تسهیلات را قادر می سازد عمودی موشک برای پرتاب ماهواره های کوچک به پایین قطبی زمین و خورشید-همزمان مدار.

(اعتبار تصویر: Orbex)

Orbex مهندسین بازرسی این شرکت جدیدترین موتور موشک تست سایت در انگلستان به اطمینان حاصل شود آن را آماده خواهد شد برای آینده نیروی محرکه آزمون. این شرکت همچنین قصد دارد برای باز کردن یک دوم تست سایت در دانمارک اجازه می دهد تا کامل مرحله آزمایش استاتیک.

Orbex پرسنل نظارت خواهد شد آزمون در هر دو سایت از این شرکت ماموریت جدید مرکز کنترل در فررس, اسکاتلند. در اینجا پرواز کنترل کننده قادر خواهد بود برای دسترسی به اطلاعات از راه اندازی خودرو در طول پرتاب و پرواز ارائه کامل فرمان از راه دور و کنترل است. Orbex را با استفاده از امکانات برای نظارت بر مداری راه اندازی موشک از اسکاتلند و سایت های دیگر.

(اعتبار تصویر: Orbex)

Orbex نیز نصب فیبر کربن و سیم پیچ ماشین آلات در کارخانه موشک در مقر خود در اسکاتلند است. این یکی از چندین جدید تولید سیستم های نصب شده در تاسیسات و یکی از بزرگترین و با سرعت بالا فیبر کربن ماشین آلات سیم پیچ در اروپا و با توجه به این بیانیه.

“این 18 متری ماشین خودکار سریع بافی از مخلوط پیچیده ای از مواد برای ساخت اصلی موشک سازه” Orbex مقامات در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که آن را گرفته است چندین سال برای ایجاد بهینه ترکیبی از سبک وزن فیبر کربن و آلومینیوم کامپوزیت.

با استفاده از این فیبر کربن ترکیب را نخست موشک تا 30% سبک تر از دیگر موشک از اندازه آن و اجازه می دهد که موشک به شتاب از 0 تا 830 مایل در ساعت (1,330 متر/ثانیه, آسمان صاف;) فقط در 60 ثانیه Orbex گفت.

(اعتبار تصویر: Orbex)

Orbex را فیبر کربن سیم پیچ دستگاه را فراهم می کند کنترل خودکار از رشته های فیبر همچنین به عنوان شناخته شده rovings و اجازه می دهد تا شرکت Orbex به بافت مواد مختلف با هم به ساخت اصلی موشک سازه.

“ویژگی های متعدد از مواد اولیه خواص به زاویه می ایستد تمام ترکیب برای اطمینان ضروری سازه می تواند تحمل فشارهای زیادی — در برخی موارد تا 500 برابر فشار اتمسفر — به عنوان به خوبی به عنوان شدید پویا بارهای از یک مداری ماهوارهبر” با توجه به بیانیه ای از شرکت Orbex.

(اعتبار تصویر: Orbex)

این عکس نشان می دهد یک قرقره که از رشته های الیاف بافته شده. ترکیبی از مواد مورد استفاده در فیبر کربن برای ساخت و ساز از نخست موشک توسعه یافته توسط شرکت Orbex در طول چند سال گذشته با توجه به این بیانیه.

“این تجهیزات اجازه می دهد تا مهندسان به کنترل کامل بر طراحی و سرعت تولید تمام فیبر کربن مخازن از جمله مرحله اصلی تانک است که می تواند زخم در عرض چند ساعت” با توجه به بیانیه ای از شرکت Orbex.

(اعتبار تصویر: Orbex)

مهندسین اصلاح کربن-الیاف پارچه قبل از قرار دادن آن در یک جزء قالب برای گرمایش و پخت روند. فیبر کربن است که از قبل آغشته به رزین سیستم برای تقویت فیبر مخلوط. این پارچه است که نه تنها سبک تر از سنتی هوافضا مواد بلکه نزدیک به دو برابر قوی با توجه به Orbex.

Orbex دریافت کمک های مالی از انگلستان آژانس فضایی را Spaceflight برنامه برای حمایت از تولید این فیبر کربن روش. Orbex نیز حمایت از اروپا در افق 2020 SME ابزار برنامه است که بخشی از اروپا نوآوری شورا و فراهم می کند فرصت های بودجه به شرکت های کوچک مانند شرکت Orbex.

(اعتبار تصویر: Orbex)

در این عکس Orbex مهندسین حفاری فیبر کربن کامپوزیت که به طور گسترده ای مورد استفاده در تخصصی محصولات با کارایی بالا مانند هواپیما و اتومبیل های مسابقه و سفینه های فضایی است.

“ما در حال ایجاد موشک در راه است که نه قبل از انجام شده است” کریس Larmour, Orbex مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت:. “تمام نقطه NewSpace — شرکت های خصوصی درگیر شدن در پروازهای فضایی — برای ارائه سریعتر و بهتر و ارزان تر و دسترسی به فضا. سوزاندن از طریق صدها میلیون دلار در رباتیک خطوط مونتاژ و یا صدها نفر از کارکنان به تولید, سنگین, فلزی راکت های یک کهنه رویکرد است.”

(اعتبار تصویر: Orbex)

در همان موشک کارخانه Orbex نیز به تازگی نصب شده در مقیاس کامل اتوکلاو که مهندسان به استفاده از “درمان” و یا سخت کربن-الیاف سازه تحت گرما و فشار. اتوکلاو با استفاده از درجه حرارت بالا و تا هفت برابر فشار اتمسفر با اتصال به مواد و تقویت فیبر کربن.

در این عکس یک شرکت Orbex مهندس تایید دمای داخل اتوکلاو برای اطمینان مستحکم برقرار است بین فیبر کربن کامپوزیت. اتوکلاو استفاده می شود برای درمان تمام کامپوزیت موشک قطعات از جمله اصلی-مرحله مخازن.

“فقط در چند ساعت این دستگاه می تواند روند بزرگ کامپوزیت موشک قطعات برای ایجاد یک قوی و قابل اعتماد ساختار است که آماده است برای افراط و فضا” با توجه به این بیانیه.

(اعتبار تصویر: Orbex)

این عکس ارائه می دهد یک نمای 3D-printed موتور موشک. 3D-چاپ شامل کوچک طراحی جزئیات و ویژگی های که در غیر این صورت نیاز به پردازش اضافی زمان. با استفاده از این روش Orbex است که قادر به ایجاد یک کامل موتور موشک فقط در پنج روز.

علاوه بر این شرکت Orbex معتقد است آن 3D-printed موتور موشک ممکن است امن تر از معمولی موتورهای آن را به عنوان ساخته شده است به عنوان یک قطعه واحد مفاصل بدون درز یا جوشکاری. که باید آن را بهتر قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت شدید و نوسانات فشار از spaceflight با توجه به Orbex.

(اعتبار تصویر: Orbex)

هر نخست موشک نیاز به شش 3D-چاپ موتورهای در مرحله اول و هفتم موتور در مرحله دوم. وزن فقط 16.5 پوند است. (7.5 کیلوگرم) هر یک از شرکت Orbex 3D-چاپ موتورهای موشک می تواند از 7000 پوند است. (از 3200 کیلوگرم) و نیاز به تنها 8,800 پوند است. (4,000 کیلوگرم) سوخت در هر راه اندازی. هر نخست موشک در حدود 50 برابر بیشتر سوخت کارآمد تر از دیگر کوچک ماهواره ای راه اندازی وسایل نقلیه که تا به 440,000 پوند است. (200,000 کیلوگرم) از سوخت های فسیلی است.

علاوه بر این شرکت Orbex شده است تست عملکرد و قابلیت اطمینان از biopropane-موتورهای سوخت که با استفاده از “پاک کردن” منابع سوخت برای کاهش انتشار کربن در مقایسه با معمولی هیدروکربن سوخت راکت, موشک, با توجه به بیانیه ای.

(اعتبار تصویر: Orbex)

بالا-عملکرد توربو پمپ ها که چرخش در بالا به 25000 دور در دقیقه تغذیه سوخت به موتور موشک. این عکس نشان می دهد که این گیربکس که بخشی از یک سیستم است که فراهم می کند با سرعت بالا و تست روتور متعادل از موتورهای موشک با توجه به Orbex.

(اعتبار تصویر: Orbex)

Orbex نیز توسعه کامل سخت افزار سیستم شرکت تماس “تخت نشسته” که متشکل از کامپیوتر پرواز و هدایت سنسور.

“بسیاری از ماهواره ها در حال حاضر به عنوان کوچک به عنوان یک گوشی هوشمند” Larmour گفت: در Orbex بیانیه. “هدف ما این است که به خدمات این بازار جدید با ساخت تر و کارآمد تر راه اندازی وسایل نقلیه با کوچک [کربن دی اکسید] رد پا و صفر مداری باقی مانده است.”

او همچنین هدف برنامه ریزی برای حفظ قابل استفاده مجدد راه اندازی وسایل نقلیه پرواز به طور منظم. “ما فقط می توانید انجام دهید که [توسط] دوباره فکر کردن در مورد چگونه ما آن را انجام دهد به جای کپی کردن گذشته است.”

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im