در بوستون ‘stay-at-home سفارشات تمیز درجه

در بوستون اقامت در خانه دستور به کاهش گسترش COVID-19 برش صبح ساعت شلوغی ترافیک که منجر تقریبا بلافاصله به تمیز کننده هوا, محققان می گویند.

“این کاملا واقعی می گوید:” لوسی Hutyra استادیار زمین و محیط زیست در دانشگاه بوستون که مانیتور کربن تولید گازهای گلخانه ای و آلاینده های هوا در اطراف بوستون و ایالت ماساچوست است.

“آن را به عنوان اگر من جادویی اجرا ما بلند پروازانه ترین تولید گازهای گلخانه ای کاهش سیاست. که قطره حیرت انگیز است.”

در طول ماه گذشته از فرماندار چارلی بیکر صادر اقامت در خانه مشاوره در مارس 23, Hutyra ادامه داد: پیگیری کیفیت هوا با استفاده از ترافیک داده ها از ماساچوست وزارت حمل و نقل و همچنین هوا سنسور تیم او قرار داده شده در اطراف دانشگاه بوستون چارلز رودخانه پردیس و شهر بوستون.

او نگاه کرد که چگونه بسیاری از اتومبیل در جاده ها در دو محل یکی در نیوتن و دیگر در تقاطع I-495 و I-95, پیدا کردن 50% به 60% کاهش در ترافیک.

Two charts compare the pre- and post-stay-at-home period, showing that emissions of NO2 have dropped
این نمودار نشان می دهد مستقیم اندازه گیری اکسید نیتروژن (NO2) غلظت در سطح زمین گرفته شده از کنمور مربع در ایالت ماساچوست. Geddes تجزیه و تحلیل این مشاهدات و ایجاد نمودار با استفاده از در دسترس عموم داده ها از سازمان حفاظت محیط زیست و OpenAQ. اندازه گیری ها نشان می دهد که پس از اقامت در خانه مشاوره در مارس 23, NO2, غلظت به طور قابل توجهی پایین در مقایسه با همین زمان در چند سال قبلی. (اعتبار: بوستون ایالات متحده)

“آن را به عنوان اگر من جادویی اجرا ما بلند پروازانه ترین تولید گازهای گلخانه ای کاهش سیاست” Hutyra می گوید. “که قطره حیرت انگیز است.”

همراه با کاهش تولید گازهای گلخانه ای از ترافیک کربن تولید گازهای گلخانه ای در بوستون به طور کلی کاهش یافته حدود 15 درصد زیر یک الگوی مشاهده شده در سراسر جهان در مناطق که در آن مردم را پناه در محل برای جلوگیری از عفونت با COVID-19.

“این به ما می دهد یک طعم و مزه از آنچه ما تولید گازهای گلخانه ای ممکن است مانند نگاه کنید اگر ما موفق به تبدیل ما ناوگان خودرو به برق پاک و یا اگر سنتی مسافران در بر داشت راه های دیگر از وارد شدن به شهر و یا کار از خانه بدون تکیه بر تولید گازهای گلخانه ای از خود فرد tailpipes می گوید:” جف Geddes استادیار زمین و محیط زیست است.

Geddes آهنگ واکنش اکسیدهای نیتروژن یک شاخص از احتراق سوخت های فسیلی فعالیت تا حد زیادی با توجه به رفت و آمد و ترافیک کامیون ها یک عنصر کلیدی از شیمی جوی که منجر به دود.

با وجود اعتراف به این که آن را یک چالش عاطفی زمان برای اجرای این نوع آزمایش گدس ادامه کار خود را در سراسر COVID-19 همه گیر پیدا کردن که ترافیک مربوط به تولید گازهای گلخانه ای دی اکسید نیتروژن رفته اند حداقل 50 درصد نسبت به سال گذشته در بوستون.

از آنجا که اکسید نیتروژن است که در ارتباط با سوخت فسیلی احتراق حضور خود را در هوا به عنوان یک شاخص دیگر خطرناک و اغلب unmeasured آلاینده مانند ultrafine ذرات سمی و ترکیبات آلی آن نیز کاهش یافته است.

این سخت است برای گفتن آنچه که این وسیله برای دراز مدت است “به عنوان نظارت همچنان ادامه دارد و ما جمع آوری شواهد در سراسر انواع سیستم عامل از جمله اندازه گیری ماهواره ای, ما باید قادر به جلب بیشتر بینش” گدس می گوید.

Hutyra اشاره می کند که انتشار گازهای گلخانه ای خواهد شد به احتمال زیاد به گزاف گویی خود را به سطوح اصلی مانند آنها را پس از بحران های گذشته که به طور مشابه به ارمغان آورد و جهان به وقفه مانند رکود بزرگ در سال 2009 و حملات تروریستی 11 سپتامبر در سال 2001 است.

“این کافی نیست که یک اثر دراز مدت از ما نیست و از لحاظ ساختاری تغییر هر چیزی است که کاهش تولید گازهای گلخانه ای CO2 در دراز مدت اما بستگی دارد چه می آید بعد می گوید:” Hutyra که برنامه ای برای ادامه تماشای چگونه مردم خود را در اطراف شهرستان.

“من مطمئن هستم که وجود خواهد داشت افرادی که کشف آنها می توانید از خانه کار بیشتر شروع به دوچرخه سواری و برخی از مردم که ممکن است هرگز در حمل و نقل عمومی است.”

منبع: دانشگاه بوستون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de