همهجانبه خشونت

با توجه به سازمان بهداشت جهانی تقریبا یک سوم از زنان در جهان قربانی شده اند صمیمی یا شریک داخلی خشونت است. این مشکل بهداشت عمومی افزایش یافته است و در حال انجام Covid-19 بحران با توجه به مستند محدودیت های است که باید تمدید زمان که اعضای خانواده صرف در مجاورت نزدیک به یکدیگر است. هر چند بسیاری از کشورهای توسعه یافته برنامه های مداخله ای برای داخلی batterers و قربانیان خود را تکرار جرم سال میزان باقی مانده سرسختانه بالا.

یک مطالعه جدید منتشر شده در مرزهای روانشناسی و رهبری Cristina گنزالز-Liencres و ماریا V. سانچز-Vives از موسسه d’Investigacions Biomèdiques اوت Pi من Sunyer (IDIPABS) و دانشگاه بارسلونا اسپانیا برجسته بالقوه از بدن مالکیت توهمات به بازسازی batterers—با قرار دادن آنها را در خود قربانیان کفش.

Gonzalez-Liencres سانچز-Vives و همکاران خود در مجموعه ای به بررسی تاثیر همهجانبه صحنه همسرآزاری در واقعیت مجازی به عنوان تجربه یا قربانی و یا توسط یک ناظر. تیم استخدام 32 نفر مجرم شرکت کنندگان مرد و اختصاص نیمی از آنها به قربانی سناریو و نیم دیگر به ناظر سناریو.

Head-mounted نمایش اجازه فرو بردن هر یک از شرکت کنندگان در یک راهرو در یک خانه مجازی, جایی که آنها شاهد سوء استفاده از یک مرد نسبت به یک زن یا از زن (اول شخص چشم انداز) و یا به عنوان یک بدن کمتر ناظر (سوم شخص چشم انداز). اول شخص شرکت کنندگان قادر به دیدن خود در آینه با انعکاس خود را در حال حرکت در همگام با بدن خود را. به آزمایشگران ثبت نوار قلب و گالوانیکی پوست پاسخ از شرکت کنندگان علاوه بر پاسخهای رفتاری.

به عنوان صحنه مجازی توسعه یافته این مرد روانی آزار زن در هدف قرار دادن یک تلفن در یک نقطه و سپس با نزدیک شدن به قربانی خود حمله فضای شخصی در صورت تهدید شدن بیشتر تهدید آمیز با گذشت زمان است. در اول شخص بیماری, محققان همچنین می تواند مجازی مرد می گویند برخی از جملات از پیش تعریف شده مانند “به من نگاه کن!” هنگامی که شرکت کنندگان منحرف زل زل نگاه کردن خود و “خفه شو!” یا “به تو گفتم خفه شو!” هنگامی که شرکت کنندگان سعی کردم به صحبت می کنند. سوء استفاده از صحنه های سه دقیقه به طول انجامید و در مجموع.

از Gonzalez-Liencres و همکاران (2020) قربانی همسرآزاری در واقعیت مجازی: اول – در مقابل ديد شخص ثالث. جبهه. Psychol. 11:820. حسن نیت ارائه میدهد از ماریا-V. سانچز-Vives

نتایج نشان داد قانع کننده واکنش های فیزیولوژیکی در هر دو گروه های شرکت کننده به دو عامل اصلی تهدید حوادث: زمانی که مجازی بدرفتار انداخت تلفن و هنگامی که او با نزدیک شدن به این زن مدت کوتاهی پس از آن. در این پرسشنامه پاسخ نشان داد که کسانی که در این صحنه از اول شخص زن از دیدگاه تمایل به در نظر گرفتن تجربه به واقعی تر و تهدید کننده تر با احساسات شدید ترس و ناتوانی و هوشیاری و آسیب پذیری. در مقابل کسانی که از دیدگاه سوم شخص با تجربه محیط مجازی را در یک مطلب جدا راه و کمتر در معرض تهدید برداشت اگر چه آنها هنوز هم احساس عدم اطمینان و اضطراب و دافعه. به طور کلی قوی تر شناسایی و با مجازی زن همراه بود با کاهش بیشتری در تبعیض علیه زنان پس از واقعیت مجازی را تجربه کنند. محققان به این نتیجه رسیدند که مجازی صحنه های سوء استفاده از تجربه قربانی چشم انداز و به میزان کمتر از یک ناظر می تواند مفید در برنامه های مداخله ای در نظر گرفته شده برای بازسازی معتادان است.

همانطور که اشاره شد توسط نویسندگان یک نکته از این مطالعه این بود که شرکت کنندگان در این آزمایش تا به حال هیچ سابقه خشونت در حالی که شواهدی وجود دارد که batterers باید متمایز از مشخصات روانی است که می تواند به محدود کردن دنیای واقعی کاربرد یافته است. حتی پس از ارائه نتایج نشان می دهد وعده با توجه به پتانسیل استفاده از واقعیت مجازی همهجانبه صحنه در برنامه های توانبخشی از batterers به خصوص اگر با تجربه از اول شخص منظر زن قربانی است.

این تیم در حال حاضر در حال کاوش چگونه واقعیت مجازی ممکن است کمک به جلوگیری از همسرآزاری هر دو با جلوگیری از وقوع کنترل و رفتارهای توهین آمیز و بازسازی مجرمان از جمله کسانی که در زندان است. “واقعیت مجازی نیز می تواند کمک به حمایت از قربانیان خشونت جنسیتی برای کاهش سرزنش قربانیان و افزایش آگاهی از این مشکل بزرگ در جامعه می گوید:” سانچز-Vives.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>