اگر شما به چند کاره هستند با استفاده از این 4 نکته برای انجام آن بهتر

یک کتاب جدید استدلال می کند که کمی استرس می تواند شما را کارآمد تر—اما تخصص کلید عملکرد چند تکلیفی به طور موثر.

این که آیا شما در حال ارسال پیامک در طول یک جلسه و یا پیمایش توییتر در حالی که در یک تماس تلفنی هنر از چند وظیفه ای در حال حاضر اشغال نه فقط بخشی از روز است اما عملا در هر دقیقه است. و با وجود اصرار ما که انجام بیش از یک فعالیت در یک زمان کارآمد تر است تحقیقات نشان می دهد که تلاش برای انجام این کار بسیار در هنگامی که هزینه های ما نه فقط دقت بلکه زمان.

در واقع مطالعات نشان می دهد که عملکرد چند تکلیفی در کلاس درس کاهش عملکرد تحصیلی و در محل کار و نتایج آن را در $450 میلیارد دلار در بهره وری از دست رفته در سراسر جهان در هر سال است. در ایمنی مقابل, مجلس گرفته اند, مراحل: 48 ایالت را ممنوع کرده بود پیام کوتاه در حالی که رانندگی توسط 2019 و 20 متحده تا به حال ممنوع رانندگان از استفاده از دست-برگزار تلفن های همراه.

با وجود این تلاش های هنر تکنو-دستکاری به نظر می رسد در اینجا به ماندن و بالا بردن سوال: آیا راهی وجود دارد که ما می توانیم بهتر از آن را?

در کتاب جدید واضح تر و نزدیک تر بهتر: چگونه افراد موفق جهان را ببینید (Ballantine Books 2020) امیلی Balcetis استادیار در دانشگاه نیویورک روانشناسی بخش رو باز تحقیقات او و دیگران انجام داده اند در چشم انداز علوم تحقیقات شناختی و انگیزشی و روانشناسی به ارائه یک حساب کاربری از عادات و شیوه های که افراد موفق استفاده برای دیدار با اهداف خود.

اگر چه او هنوز هم شک و تردید از فرهنگ بیشتر عملکرد چند تکلیفی وسواس Balcetis تشریح چهار علوم مورد حمایت و راهنمایی برای کار موثر تر:

1. استرس می تواند یک دارایی

در یک مطالعه از دانشگاه اموری را Diwas سینگ KC یافت که مطالبات ER, پزشکان, افزایش, آنها دو برابر شده و مشغول به کار سریع تر به دلیل اضافه کردن به حجم کار می تواند به ایجاد سطوح پایین استرس است که در واقع کمک به عملکرد شناختی.

هنگامی که ما تجربه چیزی جدید و غیر قابل پیش بینی و یا خارج از کنترل ما بدن ما در پاسخ با تولید هورمون مانند کورتیزول و آدرنالین و نورآدرنالین که تاثیر عملکرد ما هیپوکامپ آمیگدال و لوب فرونتال. این ساختار مغزی مهم ترین برای یادگیری و حافظه است. خواستار این مناطق مغز برای رسیدن به محل کار ممکن است در واقع به ما کمک کند ما شغل بهتر از ما خواهد بود اگر ما نبودند تاکید کرد.

2. چند وظیفه ای می رود بهتر است با تخصص

برای مثال یک تیم از دانشمندان علوم اعصاب کشف کرد که فوتبال برزیل phenom Neymar da Silva Santos Júnior نشان داد بیشتر کارآمد فعالیت مغز هنگامی که چند وظیفه ای نسبت به کمتر بازیکنان ماهر. نیز, کنسرت پیانیست فرمول یک رانندگان و متخصص air pistol بورس نشان داد بیشتر عصبی بهره وری در هنگام انجام وظایف مورد نیاز برای کار خود را نسبت به آنها کم تجربه هستند.

مقدار عصبی املاک و مستغلات و قدرت پردازش استفاده می شود زمانی که ما در حال انجام آنچه که ما متخصص در بسیار کمتر آزاد کردن شناختی منابع برای چند وظیفه ای بیشتر موثر است.

3. همین حالا چند کاره هنگامی که شما در حال مقابله با چیزی جدید

هنگامی که در تلاش چیزی است که ما انجام داده اند خیلی قبل از ما بهتر ماندن با تمرکز بر اینجا و اکنون. عملکرد کاهش طول چند وظیفه ای به دلیل آن طول می کشد زمان بیشتری به خودمان یادآوری کنیم که در آن ما به سمت چپ در اصلی فعالیت و گاهی اوقات ما هرگز بازگشت به پایان کار در همه.

4. گرفتن خود را رها کردن وظایف

گاهی اوقات دلایل ما را ترک یک وظیفه ناتمام و شروع دیگری هستند به دلیل وقفه ما نمی توانیم برنامه ریزی برای کنترل و یا. اما اغلب ذکر دلیل به مردم در یک هفته روزانه خاطرات اين بود که آنها به سادگی تصمیم به حدود 40% از زمان مردم تصمیم خود را برای ترک یک کار بازگشت و شروع به دیگری.

مطالعه دیگری نگاه چگونه اغلب مدیران و مدیران اجرایی در یک شرکت بزرگ محیط زیست تغییر آنچه که آنها مشغول به کار بودند ، به طور متوسط آنها روشن وظایف هر سه دقیقه و بنابراین بیشتر از زمانی که آنها مشغول به کار بودند بر روی کامپیوتر خود و یا تلفن. اگر ما رشد آگاهی از این واقعیت که ما در حال انتخاب برای تغییر و ساخت که انتخاب اغلب ما ممکن است مهار آن را در.

منبع: NYU

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im