بهداشت دست و ذهن در طول همه گیر

در حال حاضر زمان برای بهداشت دست و ذهن است.

“شما لازم نیست برای اضافه کردن مقدار به CDC شستن دست ها دستورالعمل آن را به یک مراقبه” مشاهده نویسنده تیلور Plimpton. “فقط با دقت دنبال کردن مراحل نیاز به تمرکز و حضور و غوطه وری کامل در آنچه شما انجام می دهند.”

مدیتیشن می تواند به ما کمک کند رسیدن به یک درک عمیق از چگونگی جهان ما در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای به هم پیوسته. با این اتصالات آمدن آسیب پذیری و مسئولیت. ما فراموش می کنیم این واقعیت و یا بدتر آن را نادیده بگیرد عمدا تا زمانی که آن را می آید به نوبه خود ما را شخصا تحت تاثیر قرار. Othering انزواطلبى (به ویژه متفاوت از خود انزوا) و ناسیونالیسم تنها در خدمت به ما را به ویژه آسیب پذیر که یک بیماری همه گیر بازدید.

رمان شیوع کروناویروس که ظهور در ووهان چین در سراسر جهان گسترش و باعث ترس و تقریبا در هر گوشه ای از جهان. در میان این بی سابقه ای نامشخص و زمان به چالش کشیدن ما متوقف به تامل: چه می کند این ویروس کشنده آشکار در مورد انسان طبیعت ؟ چه چیزی می تواند به ما در مورد اتصال انسان با محیط زیست ؟

طبیعت انسان

“من نه کامپیوتر و نه شخصا می دانم که هر کسی که آلوده شده توسط آن را” نشان دهنده یک از ما (Rinchen Wangyal). “اما من یک برادر بود که در چین با خانواده اش, و مانند بسیاری از مردم دیگر در چین و سراسر جهان, من می دانستم که آنها در وحشت در مورد رمان coronavirus اپیدمی بحران است. بنابراین من میخواستم بدونم که به عنوان یک بودایی یا از همه مهمتر به عنوان یک انسان چگونه من باید با این بحران است. با تشکر از اموری تبت علم ابتکار در تابستان برنامه های علوم برای راهبان در Drepung Losel لینگ صومعه در کارناتاکا, هند در من آگاه ویروس گسترش می تواند در کنترل نشده در راه است. برخی از ویروس ها می تواند انتقال از سایر گونه های جانوری به گونه انسان باعث بیماری و حتی مرگ و میر.”

از طریق دو بودایی تبتی و غربی علمی لنز ما می بینیم که عاطفی و روانی و فیزیکی متحده از انسان دائما در حال تغییر است. هر دو بودیسم و علم به ما بگویید که اجتناب از تغییرات غیر ممکن است چون هیچ چیز مطلق و دائمی وجود دارد.

این کوچک و مشخصی ویروس ما را به یاد گنجاندن طبیعت انسان در این همیشه در حال تغییر روند. ما این قاعده مستثنی هستند. ما هم ناپایدار. سرنوشت ما غیر قابل پیش بینی است. همه ما تجربه واقعیت های مختلف در ناپایدار شیوه ای. زیبایی نهفته در وحدت ناپایداری; ناپایداری بودن یکی از مشخصه های مشترک به همه چیز است که زندگی می کردند و یا زندگی می کنند.

وابستگی متقابل

آن است که به طور فزاینده آشکار است که ما آگاه هستند که چگونه به تعامل با جهان طبیعی ما. ما در بهره برداری از منابع طبیعی برای کوتاه مدت ارضاء انسان با کمی توجه به عواقب بلند مدت است. سوئدی برنده جایزه نوبل شیمی Svante Arrhenius برآورد افزایش درجه حرارت جهانی به عنوان یک اثر گسترده سوختن زغال سنگ در سال 1896. بیش از یک قرن بعد ما همچنان به دست و پنجه نرم کردن با واقعیت های ما تغییر آب و هوا.

یک رویکرد سلامت توصیه شده برای آمادگی همه گیر در سال 2007 پس از یک نشست بین المللی که به نام برای رشته ای هماهنگ عمل بین انسان و حیوانات و محیط زیست, بهداشت بخش است. اصطلاح “یک سلامت” نسبتا جدید است. مفهوم نیست. در علم بومی: طبیعی قوانین وابستگی, Gregory Cajete توصیف علم و جهان بینی قاره آمریکا را برای اولین بار مردم. ما انسان ها عمیقا در هم تنیده با جهان طبیعی و فرآیندهای آن موجودات و نیروهای.

با توجه به بیش از 2000 سال بودایی مفهوم وابسته origination “مشروط پدیده” کسانی هستند که اتفاقات است که تولید شده توسط خود را به علل و شرایط. در مورد ما یک ترکیب پیچیده از میان علل و شرایط تولید اثر SARS-CoV-2 ویروس و COVID-19 بیماری است.

ما انسان وابسته به محیط زیست طبیعی. هنگامی که ما در تعامل با محیط زیست غیر قابل تحمل رفتارهای ما را افزایش می دهد فرصت برای ظهور انسان و دام, بیماری ها کسانی که از حیوانات غیرانسان به انسان است.

بیشتر مردم در تماس با حیوانات وحشی به جمعیت های انسانی در رشد و گسترش به قبلا بکر زمین. وجود دارد افزایش جنبش مردم, حیوانات و محصولات حیوانی. این بیماری همه گیر است که در نتیجه این ویروس به تنهایی. تاریخ و سیاست و اقتصاد و فرهنگ باید همه تحت تاثیر گسترش این بیماری است.

در مواجهه با بحران با هم

ما باید مسئولیت برای ایمنی و رفاه همکار ما انسان ها است. ما با هم در آرزوی خوشبختی و آزادی از درد و رنج. بقای ما همیشه وابسته به دیگران اگر چه ما ممکن است آگاه باشید. COVID-19 ساخته شده است و این واضح تر از همیشه.

برای کاهش اثرات منفی ما نیاز به تبادل ایده ها و رویکردهای اجتماعی در سراسر حقوقی و اقتصادی علوم در مکالمات است که شامل جوامع علمی کارشناسان و مدیران. ما نیاز به در نظر گرفتن اخلاق, حقوق بشر, بهداشت حیوانات, محیط زیست و علوم اجتماعی است.

فردی مشاهده و بررسی ماهیت انسانی ما و وابستگی متقابل است که اولین گام در حرکت به سمت این اهداف چند وجهی—چیزی به تامل در طول 20 تا 30 ثانیه را صرف شستن دست های خود را.

در حال حاضر زمان برای جمعی بهداشت دست و ذهن است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>