سدهای برق آبی را تهدید زیستگاه ماهی در سراسر جهان

نقشه های جدید نشان می دهد اثر از گذشته و آینده سدهای برق آبی در جهانی ماهی زیستگاه محققان گزارش.

رودخانه ها و دیگر اکوسیستم های که ارائه ضروری به زیستگاه ماهی های آب شیرین هستند تحت فشارهای فزاینده جهانی از برق آبی و توسعه. در حالی که سد می تواند ارائه سیل حفاظت از انرژی و آب و امنیت آنها را نیز در برخواهد داشت خطر برای گونه های آب شیرین.

سد بلوک ماهی از حرکت در امتداد مسیر طبیعی خود را بین تغذیه و تخم ریزی در زمینه ایجاد وقفه در چرخه زندگی است که حد توانایی های خود را برای تولید مثل.

به عنوان برق آبی و توسعه همچنان در امتداد حوضه رودخانه در سراسر جهان دانشمندان در مورد اثرات ناشناخته به گونه های متنوع موجود در زیستگاه های آب شیرین—که بسیاری از آنها بحرانی منابع امرار معاش و غذا برای انسان است.

“این سدها در برخواهد داشت خطر واقعی برای بقای گونه ها و ارتباط انسان معیشت.”

“از آنجا که شیلات بر اساس مهاجر از گونه های حمایت ده ها میلیون نفر از مردم درک که در آن برق آبی و توسعه می تواند تاثیر منفی در حوضه رودخانه اتصال—و در نتیجه ماهی—یک گام مهم در شناسایی راه حل های ارائه نیاز به برق در حالی که به حداقل رساندن از دست دادن ضروری منابع طبیعی می گوید:” جف Opperman جهانی سرب آب شیرین دانشمند برای صندوق جهانی حیات وحش.

بدون اطلاعات دقیق در مورد که در آن دقیقا آب شیرین گونه تغذیه و تخم ریزی کردن آن دشوار است برای برنامه ریزان را پایدار تر تصمیم گیری در اطراف و آبی و رودخانه حوضه توسعه است.

یک تهدید عمده برای ماهی زیستگاه

“ما شناخته شده است که در آینده توسعه خواهد تاثیر گونه های ماهی اما ما نیست که اطلاعات دقیق در مورد برخی از مکان با کمترین فشار توسعه مانند آمازون مکونگ و کنگو—تا به حال می گوید:” نويسنده دوم رافائل اشمیت یک محقق در دانشگاه استنفورد سرمایه طبیعی پروژه.

“این مجموعه کمک خواهد کرد که تصمیم گیران درک بهتر اثرات زمین و زیرساخت های توسعه در تنوع زیستی آبزیان به طوری که آنها می توانید انتخاب است که برای محافظت از آن.”

این محققان با استفاده دقیق داده های مکانی برای 10000 گونه های ماهی برای اندازه گیری اثرات سدها در زیستگاه های خود را. آنها ارزیابی حدود 40,000 موجود و 3,700 برنامه ریزی سدهای برق آبی به ایجاد وضوح بالا نقشه های جهانی.

“این سدها در برخواهد داشت خطر واقعی برای بقای گونه ها و ارتباط انسان معیشت می گوید:” اشمیت. “آزاد ماهیان در شمال امریکا بودند محو سدها و با آنها معیشت مردم بسته مهاجرت سالانه خود را. در حال حاضر مشابه اثرات آشکار در دیگر مناطق جغرافیایی.

“اخیرا دیده ایم که چگونه سدها در یانگ تسه کمک به انقراض, چینی, paddlefish یک منبع غذایی و فرهنگی احترام به جوامع در امتداد رودخانه. اگر ما نیستند استراتژیک در مورد که در آن و چگونه ما در توسعه آینده, آبی, ما می توانیم انتظار برای دیدن بیشتر و بیشتر نمونه های مثل این یکی.”

استراتژیک قرار دادن جدید سدهای برق آبی

این مطالعه نشان می دهد بیشترین تعداد تکه تکه زیستگاه از زمان و آبی یافت می شوند در ایالات متحده و اروپا و آفریقای جنوبی و هند و چین است. در کشورهای در حال توسعه اگر چه اثرات برنامه ریزی شده نیروگاه های برق آبی در حال توسعه disproportionally بالا است.

“برای مثال ما می بینیم که تکمیل تنها یک سد به خروجی Purari رودخانه در پاپوآ گینه را کاهش زیستگاه اتصال حدود 80 درصد به طور متوسط برای ماهی های آب شیرین در این منطقه می گوید:” منجر نویسنده Valerio بارباروسا های زیست محیطی محقق در دانشگاه Radboud.

“با این نقشه ها ما یک جهانی تصویر که در آن گونه های ماهی در حال حاضر نهفته سدها و محلی که در آن حفاظت از محیط زیست تلاش ها باید پرورش می گوید:” بارباروسا.

این محققان امیدوارند که نتایج خود را کمک خواهد کرد که راهنمای استراتژیک تصمیم گیری در اطراف نیروگاه های برق آبی برنامه ریزی است.

“ارزیابی اثرات سدها تنها گام اول می گوید:” اشمیت. “این داده ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به برجسته مزایای اضافی از متفکر استراتژیک حوضه رودخانه توسعه به درایو حفاظت و مرمت تلاش در مناطق محلی و در مقیاس جهانی.”

این تحقیق به نظر می رسد در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

منبع: دانشگاه استنفورد

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im