سیارک بزرگ 1998 OR2 خواهد zip ضرر توسط زمین, مارس 29. آخرین تلسکوپ عکس.

بزرگ “به طور بالقوه خطرناک” سیارک 1998 OR2 فقط چند هفته دور از نزدیک آن برخورد با زمین است و شما می توانید به تماشای فضایی غول پیکر سنگ رویکرد آنلاین و یا با یک تلسکوپ کوچک است.

در حالی که سیارک 1998 OR2 به اندازه کافی بزرگ است به انتقام ویران کردن بر روی زمین اگر آن را برای حمله به سیاره ما آن را نمی خواهد در هر نقطه در نزدیکی یک برخورد که آن را پرواز توسط در تاریخ 29 آوریل.

“در آوریل 29, سیارک 1998 OR2 را با خیال راحت عبور 3.9 میلیون مایل/6.2 میلیون کیلومتر” دانشمندان ناسا سیارک تماشای برنامه گفت: در توییتر به روز رسانی به عنوان آنها را افشا و خنثی روزانه اکسپرس گزارش هشدار از پرواز. “وجود دارد هیچ هشدار در مورد این سیارک” آنها اضافه شده در یکی دیگر از پست توییتر.

مرتبط با: سیارک های بالقوه خطرناک (تصاویر)
بیشتر: سیارک نزدیک به زمین: معروف flybys & تماس نزدیک (infographic)

این انیمیشن ترکیبی از دو عکس از سیارک بالقوه خطرناک 1998 OR2 گرفته شده حدود 30 دقیقه از هم جدا در مارس 20, 2020. (اعتبار تصویر: Gianluca Masi/The Virtual Telescope Project)

ناسا تخمین می زند که این سیارک بین 1.1 کیلومتر و 2.5 مایل (1.8 به 4.1 کیلومتر) عرض دارد. با توجه به Asteroid Watch, 1998 OR2 را تصویب و آن را به تصویب در یک فاصله امن است که بیش از 16 برابر متوسط فاصله بین زمین و ماه است. در حالی که ناسا طبقه بندی سیارک ها آمده است که در عرض کمتر از 4.6 میلیون مایل (7.5 میلیون کیلومتر) از زمین به عنوان “برنامه به طور بالقوه خطرناک” وجود دارد هیچ چیز به نگرانی در مورد با سال 1998 OR2.

“مدار به خوبی درک و آن را به تصویب ضرر در 16 برابر فاصله ما تا ماه” ناسا در توییتر نوشت. “هیچ کس نباید هیچ گونه نگرانی در مورد آن.”

این سیارک در حال حاضر بیش از حد ضعیف برای دیدن با حیاط خلوت ترین تلسکوپ اما از آن شده است قابل مشاهده بزرگتر از تلسکوپ در حالی که برای. مجازی تلسکوپ پروژه یک کنترل از راه دور رصدخانه تاسیس اخترفیزیکدان Gianluca Masi از بلاتریکس رصدخانه در ایتالیا شده است نگه داشتن یک چشم بر روی این سیارک حدود یک ماه به صورت دوره ای با انتشار تصاویر جدید از سنگ فضایی که در آن مسابقه از طریق کیهان در بیش از 19,000 مایل در ساعت (31,000 کیلومتر/ساعت).

سیارک 1998 OR2 در حال حاضر فقط قابل مشاهده در حرفه ای تلسکوپ مانند آنهایی که Masi استفاده در تلسکوپ مجازی پروژه. اما ستاره شناسان آماتور را به یک فرصت برای دیدن این سیارک برای خود زمانی که آن را قابل رویت می شود در کوچکتر تلسکوپ در طول نزدیک آن رویکرد است.

این نقشه آسمان را نشان می دهد مسیر سیارک 1998 OR2 در سراسر آسمان در طول هفته از آن پرواز. سیارک محل در حال حاضر از آن به نزدیک ترین رویکرد در 29 آوریل در 5:56 a. m. EDT (0956 GMT) نشان داده شده است در صورتی. (اعتبار تصویر: Dominic فورد/In-The-Sky.org)

با توجه به EarthSky.org, سیارک 1998 OR2 است که انتظار می رود برای رسیدن به یک بصری قدر از 10 یا 11 (قدر اندازه گیری یک جسم روشنایی). این به معنی آن قابل مشاهده خواهد بود در حداقل 6 اینچ یا 8 اینچ تلسکوپ آب و هوا اجازه.

اگر شما نمی قادر به تماشای پرواز شما هنوز هم می توانید ببینید سیارک 1998 OR2 در یک پخش زنده از تلسکوپ مجازی پروژه. میزبانی شده توسط Masi, رایگان livestream خواهد شد از ویژگی های تلسکوپ views سیارک در آوریل 28, شروع در 2 p. m. EDT (1800 GMT).

به طور بالقوه خطرناک سیارک 1998 OR2 گرفته شده توسط Gianluca Masi مجازی تلسکوپ پروژه در مارس 24 سال 2020 است. این 300-قرار گرفتن در معرض دوم دستگیر شد, از راه دور با استفاده از تلسکوپ مجازی پروژه “Elana” astrograph تلسکوپ در ایتالیا. (اعتبار تصویر: Gianluca Masi/The Virtual Telescope Project)

ایمیل Hanneke Weitering در [email protected] یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>