هابل بهترین مدرک در عین حال برای ‘missing link’ از سیاه چاله ها ممکن است حل 14 سال رمز و راز فضا

تلسکوپ فضایی هابل است که ردیابی کردن یک مشکوک به سیاه چاله است که خرد شده یک سر ستاره که بیش از حد به راحتی.

مشهور فضا رصدخانه ساخته شده را پیدا کنید در حالی که شکار کردن منبع قدرتمند پشت سر هم از اشعه X در سال 2006 توسط دو کیهانی تلسکوپ: nasa’s Chandra X-ray Observatory و سازمان فضایی اروپا, X-ray Multi-Mirror ماموریت (XMM-Newton).

در آن زمان ستاره شناسان مطمئن بودیم اگر اشعه ایکس آمده بودند از داخل و یا خارج از کهکشان راه شیری, کهکشان جدید اما عکاسی با وضوح بالا توسط هابل نشان می دهد که منبع اشعه X (شناخته شده به عنوان 3XMM J215022.4-055108) واقع شده است در یک خوشه ستاره ای در لبه کهکشان دیگری است. که دقیقا همان جایی که متوسط اندازه سیاه چاله (IMBH) ممکن است در خفا انجام دادن — حداقل با توجه به نظریه.

تصویری: گریزان متوسط سیاه چاله با استفاده از هابل
مربوط به: The missing link: جایی که متوسط اندازه سیاه چاله?

این تلسکوپ فضایی هابل تصویر نشان می دهد محل از متوسط جرم سیاه چاله نام 3XMM J215022.4-055108 (در دایره). هابل تصاویر با وضوح بالا نشان می دهد که سیاه چاله ساکن در داخل متراکم خوشه ستاره ای فراتر از کهکشان راه شیری در حومه کهکشان دیگری تصویر در مرکز این تصویر. (اعتبار تصویر: NASA/ESA/دی Lin (دانشگاه نیوهمپشایر))

این تیم را بیشتر نشان می دهد که خوشه ستاره ای ممکن است هسته یک کهکشان کوتوله مختل زمانی که کوتوله کهکشان منحرف بیش از حد نزدیک به بزرگتر کهکشان که در حال حاضر میزبان خوشه ستاره ای. تعاملات گرانشی با بزرگتر کهکشان ممکن است پاره پاره کوتوله کهکشان از هم جدا می روم تنها یک خوشه ستاره در پی آن است. در بسیار به همان شیوه ستاره شناسان بر این باورند که کشش گرانشی سیاه چاله در داخل این خوشه ای خرد شده یک ستاره است که بیش از حد نزدیک نتیجه تولید X-ray شعله شناسایی شده در سال 2006.

اگر اشعه X در واقع از یک سیاه چاله های ستاره شناسان گمان می شی است که حدود 50000 برابر جرم خورشید ما است. که یک ورزشکار پروزن در مقایسه با سیاهچاله ابر پرجرم نهفته است که در مرکز کهکشان راه شیری است که جرم چهار میلیون برابر بزرگتر از خورشید است.

“IMBHs شده است به خصوص دشوار است برای پیدا کردن چرا که آنها کوچکتر هستند و کمتر فعال تر از سیاه چاله پرجرم درون آن باشد; آنها نمی باشد به آسانی در دسترس منابع سوخت و نه به عنوان قوی یک کشش گرانشی به رسم ستاره ها و دیگر کیهانی مواد که تولید ثبتشده X-ray درخشد” مقامات ناسا در بیانیه ای گفت. “ستاره شناسان در اصل باید برای گرفتن یک IMBH قرمز دست در عمل gobbling تا یک ستاره است.”

مرتبط: به ندرت دیده می شود میان سیاه چاله ای ستاره

یک هنرمند تصور متوسط-جرم سیاه چاله پاره از هم جدا سر ستاره ای که گذشت بیش از حد نزدیک است. (اعتبار تصویر: NASA/ESA/دی پلیر (STScI))

IMBHs اعتقاد به یک “حلقه مفقوده” در درک ما را از سیاه چاله ها تکامل است. ستاره شناسان دیده می شود نمونه های بسیاری از سیاه چاله ها که در اندازه شبیه به یک ستاره و نمونه های دیگر بسیار بزرگتر سیاه چاله ها که به طور معمول اقامت در مراکز کهکشان ها.

اما IMBHs باقی می ماند دشوار است برای تایید به عنوان ستاره شناسان در تلاش برای درک چگونگی پرجرم درون آن باشد سیاه چاله ها رو طوری رفو بزرگ در مقایسه با ستاره ای به اندازه سیاه چاله ها. هابل و رصدخانه پیدا کرده اند دیگر IMBH نامزدها در گذشته اما این جدیدترین مشاهدات در نظر گرفته شده است شواهد قوی ترین و در عین حال برای این کلاس از سیاه چاله با توجه به ناسا.

“Intermediate-جرم سیاه چاله ها بسیار گریزان اشیاء و بنابراین بسیار مهم است به دقت در نظر گرفتن و رد کردن جایگزین توضیحات برای هر نامزد. این چیزی است که هابل به ما اجازه داده است را برای ما نامزد” Dacheng Lin, تحقیقات دستیار استاد در دانشگاه نیوهمپشایر و محقق اصلی این مطالعه جدید در بیانیه ای گفت:.

یکی دیگر نظریه برای اشعه X بود که یک نوترون ستاره — متراکم مانده از یک انفجار ابرنواختر ستاره — ممکن است مسئول بوده است. بر اساس X-ray درخشش جویده تا ستاره اما ستاره شناسان محاسبه شده است که سیاه چاله جرم بود 50,000 خورشیدی توده ها است که به مراتب عظیم تر از یک ستاره نوترونی (به طور معمول حدود اندازه یک شهر کوچک). جرم محاسبه شد با استفاده از هر دو X-ray درخشندگی — ذاتی روشنایی X-rays — و شکل طیف.

هابل همچنین کمک به پیگیری کردن دیگری ممکن است IMBH در سال 2009. شی به نام HLX-1 بود با خال خال در لبه کهکشان شناخته شده به عنوان ESO 243-49 — و همچنین ساکن در یک خوشه ستاره ای که می توانست یک کهکشان کوتوله در گذشته باستانی. X-rays خال در مورد HLX-1, اما به احتمال زیاد از این اتحاد دیسک اطراف سیاه چاله است. این اتحاد دیسک در نظر گرفته شده است نقطه بدون بازگشت برای نور و یا دیگر اشیاء به فرار یک سیاه چاله گرانش.

“تفاوت اصلی این است که هدف ما این است که با پاره شدن یک ستاره از هم جدا ارائه شواهد قوی آن است که یک سیاه چاله به جای ستارهای با جرم سیاه چاله به عنوان مردم اغلب نگران قبلی نامزدها از جمله HLX-1,” Lin گفت.

یک مقاله بر اساس مطالعه منتشر شده 31 مارس در مجله اختر فیزیک نامه.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>