تلسکوپ فضایی هابل: تصاویر آمار و تاریخچه

پس از راه اندازی آن در سال 1990 تلسکوپ فضایی هابل (HST) با ارائه یک آرایه خیره کننده از تصاویر است که باید بهت زده و الهام ، بیش از فقط زیبا تصاویر, ده ها ترابایت از اطلاعات جمع آوری شده ارائه بینش به جهان از اشیاء به عنوان نزدیک به عنوان ماه به دور افتاده ترین کهکشان ها با عکس های باور نکردنی از supernovas و nebulas در میان است.

در اینجا ما به بررسی تاریخچه تلسکوپ و اکتشافات ارائه هابل حقایق و لینک به برخی از این مدار رصدخانه بهترین تصاویر.

مربوط به: بهترین تصاویر تلسکوپ فضایی هابل از همه زمان!

گرفتن هابل زمین

زمانی که گالیله برای اولین بار تبدیل به یک دوربین کوچک به آسمانها در سال 1610 او تا به حال مشکل در ساخت حلقه های زحل هستند که قابل مشاهده در ارزان تلسکوپ امروز. پیشرفت در اپتیک در نهایت بهبود دانشمندان’ نمایش ها از سیارات و ستاره ها و کهکشان های دور اما جو زمین هنوز هم مسدود شده, چقدر از نور برای ناظران در زمین است. بزرگتر تلسکوپ بودند و هنوز هم هستند قرار داده شده در بالای کوه که در آن نازک تر اتمسفر در ارتفاعات بالاتر اجازه می دهد تا تصاویر واضح تر است.

در سال 1946 به زودی پس از جنگ جهانی دوم شناس لیمان اسپیتزر پیشنهاد راه اندازی یک تلسکوپ فضایی است که می تواند غلبه بر محدودیت های زمینی رصدخانه. آن را در زمان یک زن و شوهر بیشتر از چند دهه قبل از این ایده دست آورد به اندازه کافی برای حمایت از آکادمی ملی علوم به سازماندهی یک کمیته از دانشمندان به ارزیابی پتانسیل زیادی تلسکوپ فضایی. با اسپیتزر در راس این کمیته یک سند منتشر شده در سال 1969 که مشخص علمی با استفاده از تلسکوپ فضایی و حمایت برای ساخت و ساز آن با توجه به سابقه تلسکوپ نوشته شده توسط گابریل Olkoski برای ناسا.

آکادمی ملی علوم در زمان خود زمین به ناسا — آژانس تنها قادر به ساخت بزرگ تلسکوپ فضایی یک واقعیت است. ناسا در حال حاضر با توجه به تلسکوپ فضایی از برخی از نوع, اما آنها مردد بودند در چگونه به آن را و که در آن برای شروع است. در سال 1971 جورج پایین آژانس بازیگری مدیر در آن زمان greenlighted بزرگ علوم تلسکوپ فضایی فرمان و ناسا به زودی شروع به لابی کنگره برای کمک های مالی برای تلاش.

تلسکوپ فضایی هابل رفت و از طریق بسیاری از سال توسعه. در اینجا فضانوردان تمرین نگهداری تلسکوپ در پاکسازی محیط خنثی شناور شبیه ساز در مرکز پروازهای فضایی مارشال. (اعتبار تصویر: ناسا/MFSC)

گران قیمت پروژه سختی بود فروش و بودجه در ابتدا انکار کرد خانه کمیته فرعی تخصیص بودجه در سال 1975. ناسا و سپس رشد خود را از تلاش های لابی گری و خرید از آژانس فضایی اروپا که به اشتراک گذاشته شده هزینه های. کنگره در نهایت اعطا بودجه ناسا بخشی از تلسکوپ فضایی در سال 1977.

توسعه شروع شد و تقریبا بلافاصله و ناسا برنامه ریزی شده برای راه اندازی این تلسکوپ در سال 1983 اما تولید مختلف تاخیر دادند و راه اندازی تاریخ به سال 1986.

در عین حال فضای زیادی تلسکوپ تغییر نام داد هابل (HST) به افتخار ادوین هابلیک ستاره شناس آمریکایی که در میان چیزهای دیگر تعیین می شود که جهان فراتر از مرزهای کهکشان راه شیری است.

HST به تعویق افتاد یک بار دیگر پس از سال 1986 شاتل فضایی چلنجر منفجر شد, یک دقیقه پس از برخاستن در 28 ژانویه آن سال کشتن تمام هفت فضانوردان در هیئت مدیره. آن زمان دو سال قبل از شاتل پرواز می تواند رزومه و ناسا می توانید شروع به برنامه ریزی هابل راه اندازی دوباره.

اولین تلسکوپ فضایی در نهایت راه اندازی سرنشین شاتل فضایی دیسکاوری در 24 آوریل سال 1990. تلاش و هزینه 1.5 میلیارد دلار اما وجود خواهد داشت هزینه های جاری — هر دو انتظار و غیر منتظره است.

تلسکوپ فضایی هابل مستقر است از ناسا شاتل فضایی دیسکاوری در آوریل 25, 1990. (اعتبار تصویر: ناسا)

اولیه ابزار هابل شامل Wide Field Planetary دوربین Goddard با وضوح بالا طیف (GHRS) این Faint Object Camera (FOC), ضعف جسم طیف (FOS) و با سرعت بالا فتومتر.

هابل با تجربه تجهیزات مسائل حق کردن خفاش. تلسکوپ تصاویر برگشتم تا تار که آنها نزدیک به بی فایده است. هابل اصلی آینه تا به حال نقص — یک ابیراهی کروی ناشی از تولید خطا. نقص شد دقیقه فقط 1/50 ضخامت یک ورق کاغذ بود که به اندازه کافی بزرگ به علت عمده تصویربرداری مشکلات.

از آن زمان سه سال قبل از ناسا می توانید سوار یک تعمیر میشن. در دسامبر. 2, 1993, شاتل فضایی اندور تقبل قایق از آب عبور خدمه هفت برای تعمیر هابل در طول پنج روز از spacewalks. دو دوربین جدید از جمله Wide-Field Planetary Camera 2 (WFPC-2) — که بعدها در زمان بسیاری از هابل معروف ترین عکس ها — نصب شده در طول تعمیر. در دسامبر سال 1993 برای اولین بار تصاویر جدید از هابل زمین رسیده و آنها خیره کننده است.

پس از هابل است و در ادامه به ارائه بی سابقه ای از اطلاعات در مورد جهان ما و الهام بخش ذهن کنجکاو در سراسر جهان است.

این تصویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل نشان می دهد Cepheid متغیر ستاره RS Puppis که منظم روشن و ابعاد بیش از شش هفته چرخه. (اعتبار تصویر: NASA/ESA/Hubble Heritage (STScI/AURA)-هابل/اروپا Collab)

هابل حقایق

هابل در یک پروژه مشترک بین ناسا و آژانس فضایی اروپا. در اینجا برخی از حقایق اساسی در مورد تلسکوپ و ماموریت حسن نیت ارائه میدهد از موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) که در عمل هابل برای ناسا:

تلسکوپ اندازه:

 • طول: 43.5 پا (13.2 متر)
 • وزن: 24,500 پوند است. (11,110 کیلوگرم)
 • حداکثر قطر: 14 فوت (4.2 متر)

ماموریت حقایق:

 • راه اندازی: مارس 24, 1990 از شاتل فضایی دیسکاوری (STS-31)
 • استقرار: مارس 25, 1990
 • نگهداری ماموریت 1: دسامبر 1993
 • نگهداری ماموریت 2: فوریه 1997
 • نگهداری ماموریت 3A: دسامبر 1999
 • نگهداری ماموریت 3B: فوریه 2002
 • نگهداری ماموریت 4: مه 2009

Spaceflight آمار:

 • مدار: متوسط ارتفاع از 307 مایل دریایی (569 متر یا 353 مایل) تمایل 28.5 درجه نسبت به خط استوا.
 • زمان برای تکمیل یک مدار: 97 دقیقه
 • سرعت: 17,500 مایل در ساعت (28,000 متر/ثانیه, آسمان صاف;)

داده ها:

هابل انتقال حدود 120 گیگابایت از علم داده ها در هر هفته. خواهد بود که حدود 3,600 پا (1,097 متر) از کتاب در قفسه. مجموعه ای از تصاویر و داده های ذخیره شده در مغناطیس-دیسک های نوری.

قدرت:

 • منبع انرژی: نور خورشید
 • مکانیزم: دو 25-پا پانل های خورشیدی
 • استفاده از قدرت: 2,800 وات
 • باتری: 6 نیکل-هیدروژن (NiH) با ظرفیت ذخیره سازی برابر با 20 باطری ماشین

اپتیک:

 • اولیه آینه قطر: 94.5 در (2.4 متر)
 • اولیه آینه وزن: 1,825 lb (828 کیلوگرم)
 • ثانویه آینه قطر: 12 در (0.3 m)
 • ثانویه آینه وزن: 27.4 lb (12.3 کیلوگرم)

مرتبط با: هابل امتحان: چقدر خوب می دانید که معروف تلسکوپ?

نگهداری ماموریت

هابل شده است سرویس پنج بار. در اینجا نکات برجسته هر سرویس ماموریت:

 • نگهداری ماموریت 1 – STS-61 دسامبر 1993: یک اصلاحی اپتیک بسته نصب شده بود و Wide Field Planetary Camera جایگزین شد با میدان گسترده ای و سیاره ای Camera 2 (از جمله نوری داخلی اصلاح سیستم.) کامپیوتر به روز رسانی شد. فضانوردان همچنین جایگزین انرژی خورشیدی, ژیروسکوپ, magnetometers کامپیوتر و دیگر تجهیزات.
   
 • نگهداری ماموریت 2 – STS-82 فوریه 1997: در میان کارهای دیگر فضانوردان نصب Space Telescope Imaging Spectrograph (STIS) و نزدیک به مادون قرمز دوربین و چند شی طیف سنج (NICMOS) جایگزین GHRS و FOS. یک مشکل غیر منتظره با NICMOS کوتاه آن انتظار می رود عمر به تنها 2 سال کمتر از نیمی از پیش بینی اولیه.
   
 • نگهداری ماموریت 3A – STS-103 دسامبر 1999: سوم نگهداری ماموریت بود به دو قسمت تقسیم شده و پس از سه نفر از شش ژیروسکوپ (دستگاه اشاره گر) شکست خورده در هابل. فقط چند هفته قبل از 3A برداشته خاموش یک چهارم ژیروسکوپ شکست خورده و چپ تلسکوپ قادر به نقطه در مسیر درست برای مشاهدات. 3A جایگزین تمام ژیروسکوپ خوب راهنمایی سنسور و کامپیوتر در میان کارهای دیگر. این ماموریت قرار داده هابل در مدت کوتاهی پس از تعمیرات و تکمیل شد.
   
 • نگهداری ماموریت 3B – STS-109, مارس 2002: این ماموریت نصب دوربین های پیشرفته برای نظرسنجی (جایگزین FOC) تعمیر NICMOS و جایگزین انرژی خورشیدی.
   
 • نگهداری ماموریت 4 – STS-125 مه 2009: این ماموریت در ابتدا برنامه ریزی شده برای ماه فوریه سال 2005 اما ناسا لغو آن پس از شاتل کلمبیا آسیب دیده بود در طول راه اندازی و شکست در ورود مجدد در سال 2003 کشته شدن هفت فضانورد. هابل در یک مختلف مدار از ایستگاه فضایی بین المللی. باید یک شاتل آسیب دیده بود پس از پرتاب وجود دارد هیچ پناهگاه امن برای فضانوردان به عقب نشینی در موارد اضطراری. اما پس از اعتراض از کنگره جامعه علمی و عموم هابل ماموریت ابقاء شد و برنامه ریزی شده در سال 2008. زمانی که یکی از هابل داده-هواكش شکست ماموریت عقب رانده شد تا 2009 شامل بخشی جایگزینی برای آن بیش از حد. فضانوردان در ماموریت 4 تعمیر و یا جایگزین چندین سیستم و نصب دو ابزار جدید: Wide Field Camera 3 و کیهانی ریشه طیف.

نمایی از تلسکوپ فضایی هابل از طریق پنجره شاتل آتلانتیس به ارمغان آورد که فضانوردان در یک ماموریت تعمیر در سال 2009. (اعتبار تصویر: ناسا)

اکتشافات هابل

هابل را بالا چشم انداز و اپتیک پیشرفته اجازه می دهد آن را به همکار دورتر از قبلی زمینی اپتیک قادر به دیدن. چرا که نور طول می کشد زمان برای سفر در مسافت های طولانی طیف وسیعی از HST باعث می شود آن را تابع شبیه به یک ماشین زمان; نور این نمایش از راه دور اشیاء تنها نشان می دهد که چگونه است که جسم به نظر می رسد هنگامی که نور در سمت چپ آن نیست که چگونه آن را به نظر می رسد امروز. در نتیجه زمانی که ما در کهکشان آندرومدا, 2.5 میلیون سال نوری از زمین ما آن را به عنوان آن 2.5 میلیون سال پیش.

این تصویر نشان می دهد ازلی کوتوله کهکشان نامزدهای دور در سبز. سه بزرگ در سمت راست نشان می دهد چند کوتوله اشیاء هستند که در محدوده هابل در حال حاضر ابزار قابلیت های. هابل UDF یک منطقه کوچک از آسمان در جهت جنوب صورت فلکی Fornax. Faintest اشیاء کمتر از یک چهار میلیاردم روشنایی ستاره است که می توان با چشم غیرمسلح دیده. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, R. Windhorst (دانشگاه ایالتی آریزونا) و H. یان (Spitzer علم مرکز Caltech))

و با هابل دور اشیاء نشان داد که در غیر این صورت نمی تواند در همه دیده می شود.

هنگامی که ستاره شناسان با اشاره به HST به ظاهر خالی پچ از آسمان در Ursa Major در سال 1995 به عنوان مثال آنها اسیر یک تصویر از بیش از 3000 کهکشان بیش از حد دور به شناسایی دیگر تلسکوپ. (این را بعدها به نام هابل Deep Field). برخی از کهکشانها آنقدر جوان, آنها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است شروع جدی ستاره سازند. دیگر عمیق مشاهدات درست در همان منطقه انجام شد مشابه عمیق تر به فضا در هر زمان. این شد به نام Hubble Ultra-عمق میدان (منتشر شده در سال 2004) و هابل, افراطی, عمیق در زمینه (منتشر شده در سال 2012).

در علاوه بر این به زل زده در اوایل جهان هابل نیز کمک ستاره شناسان سنج چقدر زمان گذشته بود پس از انفجار بزرگ. با اندازه گیری نوع خاصی از زننده ستاره شناخته شده به عنوان یک Cepheid متغیر آنها قادر به محدود کردن سن جهان را از آن قبل از HST محدوده 10 تا 20 میلیارد سال به دقیق تر 13.7 میلیارد سال است.

هابل همچنین به بررسی ستارگان فرد در مراحل مختلف تکامل آنها – از ابرهای گرد و غبار که به صورت نوزاد ستاره به اجساد کسانی که مدت طولانی از خانواده و کسانی که در بین. آن حتی قادر به همکار در خارج از کهکشان ما کهکشان راه شیری و به همسایگان خود را Magellanic Clouds و کهکشان آندرومدا.

مرتبط با: شگفت انگیز ترین تلسکوپ فضایی هابل اکتشافات

بیشتر به چالش کشیدن برای دیدن از ستاره ها و سیارات به دور خورشید دیگر. در عین حال در سال 2008 هابل تصاویر گرفته شده از این سیاره Fomalhaut b, اولین بار یک سیاره فراخورشیدی به طور مستقیم تصویربرداری در نور مرئی است. اما اکثر سیارات بیشتر به چالش کشیدن به عکس. بسیاری از HST کار با دیگر سیارات می آید از طریق تشخیص جو خود را به عنوان آنها عبور در مقابل آفتاب; جو فیلترهای نور از ستاره ها و هابل ثبت تغییرات.

هابل ممکن است به صرف مقدار زیادی از آن در زمان مشابه سال نوری از زمین است اما در مواردی در آن طول می کشد زمان برای عکاسی از سیارات سفر در اطراف خورشید ما است. با وضوح بالا تصاویر گرفته شده از مشتری و زحل و حتی پلوتون می تواند به ارائه بینش است که تنها می تواند در صدر سیاره ای توسط پروب چرخش سیارات. تصاویر از HST اجازه می دهد تا دانشمندان بر روی زمین برای نظارت بر تغییرات در این سیاره جو و سطح. زمانی که ستاره دنباله دار شومیکر-لوی سقوط به مشتری در سال 1994 هابل عکس برخورد مرگبار. پس مطالب زیادی در مورد گاز لوله جو.

بیشتر هابل دیده است آنچه به نظر می رسد آب plumes فوران از ماه Europa یک ماه مشتری. تلسکوپ ساخته شده اولیه مشاهده در مارس 2014 و پس از آن شاهد پیگیری نامزد plume در همان محل در فوریه 2016.

در مدار برای بیش از دو دهه هابل ارائه شده دانشمندان با درک بیشتری از سیارات کهکشان و کل جهان. در میان شگفت انگیز ترین اکتشافات هابل و پروژه های تحقیقاتی:

 • ایجاد یک 3-D نقشه از ماده تاریک مرموز.
 • کشف نیکس و هیدرا دو قمر پلوتون.
 • کمک به تعیین نرخ انبساط جهان.
 • کشف که تقریبا هر عمده کهکشان لنگر انداخته است توسط یک سیاه چاله است.
 • کمک به اصلاح سن جهان است.

اخیر اکتشافات هابل

در اینجا برخی از اضافی برجسته از اکتشافات هابل در طول چند سال گذشته:

 • 2020: کشف شواهد برای یک ستاره مرموز-خوردن سیاه, سوراخ در لبه کهکشان دیگری و خود را جشن تولد 30!
   
 • 2019: در زمان نزدیک از یک کهکشان مارپیچی است که ممکن است کمک به رفع ابهام از سیاه چاله ها به ما نشان داد رنگارنگ وفات از مرگ یک ستاره و دستگیر تصاویر باور نکردنی از ستاره دنباله دار Borisov.
   
 • 2018: جاسوسی عظیم ‘El Gordo’ کهکشان خوشه تماشای یک غول طوفان در نپتون ناپدید می شوند و در نگاه اول باقی مانده ابرنواختر انفجار.
   
 • 2013: انجام چند مشاهدات دیدنی ستاره دنباله دار ISON قبل از ستاره دنباله دار شکست تا نزدیکی خورشید در اطراف شکرگزاری, بررسی یک انفجار در یک دور ستاره, کشف یک ماه جدید در اطراف نپتون و نشان داد اطلاعات بیشتر در مورد کهکشان راه شیری تاریخ بر روی تصاویر از 400 کهکشان ها در مراحل مختلف تکامل است.
   
 • 2014: تماشا سیارک P/2013 R3 در حال سقوط از هم جدا; مشاهده نادر, نزدیک به نام ابرنواختر SN 2014J; در بر داشت بسیار دور “کیهانی ذره بین”; و منتشر شد, یک تصویر – به نام اشعه ماورای بنفش پوشش Hubble Ultra Deep Field – نشان داد که جهان را تکامل.
   
 • 2015: تازه ساخته شده در مشاهدات از “ستون های آفرینش” را به ببینید که چگونه آنها در طول زمان تغییر اسیر بیشترین دیدگاه تا کنون از کهکشان آندرومدا انجام بهترین نمایش 3-D عمیق جهان و مشاهده تاریک و گرداب در این سیاره نپتون است. سال 2015 نیز هابل سالگرد 25th در فضا است.
   
 • 2016: ساخته شده نزدیک مشاهدات ستاره دنباله دار 252P/خطی), کشف دورترین کهکشان پس از آن شناخته شده است و نشان داد که جهان به احتمال زیاد تا 10 برابر تعداد کهکشان ها که قبلا تصور می کرده اند وجود داشته است.
   
 • 2017: یک استراتوسفر در exoplanet خال خال ultrabright کهکشان تماشا دورترین شناخته شده فعال ستاره دنباله دار و به طور تصادفی کشف چندین سیارک ها زمانی که آنها مخفیانه به مشاهدات از یک خوشه کهکشانی.

Stpectacular هابل تصاویر

در زیر برخی از بهترین تصاویر گرفته شده توسط هابل.

پیدا کردن اطلاعات بیشتر در این گالری از جذاب هابل تصاویر.

مارپیچ سحابی سیاره ای سحابی در صورت فلکی دلو (Aquarius) همچنین شناخته شده به عنوان “چشم خدا” است. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, and C. R. اودل (دانشگاه))

این جوان ستارگان گروه به نام R136 است تنها چند میلیون سال سن و ساکن در 30 Doradus سحابی آشفته ستاره-تولد منطقه در بزرگ Magellanic Cloud ماهواره ای کهکشان راه شیری. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, and F. Paresce (INAF-IASF, Bologna, Italy), R. اوکانل (دانشگاه ویرجینیا شارلوتس) و گسترده ای در زمینه دوربین 3 علوم نظارت کمیته)

تلسکوپ فضایی هابل به دقیق ترین نظر خرچنگ سحابی در یکی از بزرگترین تصاویر همیشه assembed فضا-بر اساس رصدخانه. (اعتبار تصویر: NASA/ESA و جف هستر (دانشگاه ایالتی آریزونا).)

هابل جلب مشتری تغییر آن راه راه. بالا و پایین ارتفاع ابرها تغییر مکان, تغییر شکل و رنگ به عنوان آنها انجام دهید. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, A. Simon-میلر (NASA Goddard Space Flight Center), A. Sánchez-Lavega, R. Hueso و S. Pérez-Hoyos (دانشگاه باسک), E. GarcÃa-Melendo (Esteve Duran رصدخانه بنیاد اسپانیا) و G. اورتن (آزمایشگاه پیشرانش جت))

هابل شکار یک لحظه نگاه اجمالی از بسیاری از صدها نفر از هزاران نفر از ستاره های در حال حرکت در خوشه کروی M13. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, and the Hubble Heritage Team (STScI/AURA))

حلقه های زحل در اشعه ماوراء بنفش – یک نگاه جدید در برخی از شناخته شده ترین حلقه در منظومه شمسی است. اعتباری: ناسا و E. Karkoschka (دانشگاه آریزونا)

Hubble Ultra Deep Field – خیره در یک پچ از تیره آسمان HST تبدیل شده تا بیش از 10 ، 000 اوایل کهکشان ها نهان از سطح زمین.. Credit: NASA, ESA, R. Windhorst (دانشگاه ایالتی آریزونا) و H. یان (Spitzer علم مرکز Caltech)

زمانی که کهکشان ها برخورد می کنند – برخورد دو کهکشان تولید یک دم حلقه شکل کهکشان. Credit: NASA, ESA, این میراث هابل (STScI/AURA)-ESA/Hubble همکاری و A. Evans (دانشگاه ویرجینیا, Charlottesville/NRAO/دانشگاه استونی بروک)

یک ماه از اورانوس – HST قطاری گرفتگی به عنوان ماه آریل عبور می کند در مقابل خورشید است. Credit: NASA, ESA, L. Sromovsky (دانشگاه ویسکانسین), H. هممل (موسسه علوم فضایی) و K. شدت گرفتن (SETI)

هابل تصویر برداری از تصاویری از گرد و غبار و طوفان بر روی این سیاره قرمز در کلاه قطبی. اعتباری: ناسا جیمز بل (کرنل Univ.), مایکل ولف (فضای علم Inst.), و Hubble Heritage Team (STScI/AURA)

پروانه ظهور از ستارگان مرگ – مرگ یک ستاره بیرون آوردن گرد و غبار و گاز ایجاد کرده است یک سحابی سیاره ای. Credit: NASA, ESA, and the Hubble SM4 ERO تیم

کیهانی مروارید از مافوق صوت Shockwave – امواج شوک به هر طریقی از یک سال 1987 ابرنواختر در حال حاضر برخورد با گرد و غبار و گاز اطراف ستاره گرمایش حلقه و باعث آن را به تب و تاب بودن. اعتباری: ناسا, P. Challis, R. Kirshner (دانشگاه هاروارد-اسمیتسونیان مرکز فیزیک نجومی) و B. Sugerman (STScI)

کهکشانی حباب های گاز – یک حباب گاز در مرکز کهکشان NGC 3079 فراز پهن دیسک. اعتبار: ناسا جرالد سیسیل (دانشگاه کارولینای شمالی), Sylvain business commerce (دانشگاه مریلند), Joss مطلوب-زالزالک (Anglo – Australian رصدخانه) و الکس Filippenko (دانشگاه کالیفرنیا در برکلی).

Eta Carinae – این Dumbel انفجار گرد و غبار و گاز و انفجار در دو طرف ستاره Eta Carinae هستند نشان داده شده در جزئیات قابل توجه. سازه تنها 10 میلیارد مایل در سراسر مشاهده می شود با وجود این ستاره ها از راه دور است. اعتبار: جان مورس (دانشگاه کلرادو) و ناسا

حلقه سحابی – مرگ یک ستاره shucked کردن گرد و غبار و گاز برای ایجاد معروف ترین سیاره ای سحابی. HST نشان داد تیره انبوهی از مواد جاسازی شده در لبه های گاز حلقه در حالی که در حال مرگ ستاره پنهان در این مرکز است. اعتبار: The Hubble Heritage Team (AURA/STScI/ناسا)

آماده شدن برای سفر به وستا – تصاویر گرفته شده توسط HST کمک ستاره شناسان و مهندسان طرح nasa’s Dawn Mission به سیارک وستا و protoplanet سرز. اعتبارات برای وستا: ناسا; ESA; L. McFadden و J. Y. Li (دانشگاه مریلند کالج پارک); M. Mutchler و Z. Levay (موسسه علوم تلسکوپ فضایی بالتیمور); P. توماس (دانشگاه کورنل); J. Parker و E. F. جوان (جنوب غرب موسسه تحقیقات); و C. T. راسل و B. اشمیت (دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس). اعتبارات برای سرز: ناسا; ESA; J. Parker (جنوب غرب موسسه تحقیقات); P. توماس (دانشگاه کورنل); L. McFadden (دانشگاه مریلند کالج پارک); و M. Mutchler و Z. Levay (موسسه علوم تلسکوپ فضایی)

یک جریان از ذرات زیر اتمی – الکترون و دیگر ذرات زیر اتمی جریان از یک سیاه چاله در مرکز کهکشان M87. اعتباری: ناسا و Hubble Heritage Team (STScI/AURA)

Shoemaker-Levy کبودی مشتری – زمانی که ستاره دنباله دار شومیکر-لوی بمباران مشتری در سال 1994 آن را ترک کرد در این سیاره است. اعتبار: هابل ستاره دنباله دار تیم و ناسا.

منابع اضافی:

اين مقاله به روز شده در آوریل 20, 2020 توسط Space.com مرجع ویرایشگر کیمبرلی Hickok.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>