هابل تصویر برداری از یک “صخره کیهانی’ در سالگرد 30 تصویر


هابل در زمان این تصویر با عنوان “کیهانی ریف” منتشر شد مارس 24 به جشن 30 سالگرد خود را. (اعتبار تصویر: NASA/ESA/STScI)

با فریبنده جدید عکس های “کیهانی ریف” ناسا تلسکوپ فضایی هابل ویترین ابزارها’ قابلیت های باور نکردنی در 30 سالگرد خود را.

سی سال پیش از امروز (آوریل 24), Hubble راه اندازی به فضا در یک ماموریت برای باز کردن بشریت چشم به شگفتی های جهان هستی است. در جدید هابل تصویر منتشر شده امروز در این تلسکوپ گرفته شده دو همسایه ابر کیهانی گرد و غبار و گاز: غول قرمز سحابی NGC 2014 و کوچکتر آبی سحابی در این نزدیکی هست به نام NGC 2020.

هابل دانشمندان به نام تصویر “صخره کیهانی” از آنجا که درخشان درخشان سازه شبیه یک کیهانی صخره های مرجانی درخشان در برخی از راز گوشه ای از یک اقیانوس عمیق است. این تصویر گرفته شده توسط هابل Wide Field Camera 3 به علامت تلسکوپ 30 سال در فضا است.

“این تصویر شگفت انگیز است, این واقعا نشان میدهد که چگونه قدرتمند هابل است” النا Sabbi یک اخترفیزیکدان در موسسه علوم تلسکوپ فضایی گفت: Space.com. “امروز آن است که بیشترین چشم آن را تا به حال.”

تصویری زیبا nebulas در ‘هرگز قبل دیده می شود’ هابل سالگرد 30 مشاهده
مربوط به: بهترین تصاویر تلسکوپ فضایی هابل از همه زمان!

این ستاره درخشان birthplaces بخشی از بسیار بزرگتر منطقه تشکیل ستاره بزرگ Magellanic Cloud ماهواره ای کهکشان راه شیری در مورد 163,000 سال نوری دور از زمین است. NGC 2014 ساخته شده است تا از یک براق مجموعه ای از ستاره های روشن هر 10 تا 20 برابر بیشتر از خورشید ما است. در ضمن NGC 2020 ساخته شده است تک, enormous, ستاره است که در حدود 200000 بار روشن تر از خورشید ما.

NGC 2014 نیز که متمایز شامپانی مرجان-مانند ظاهر. این ایجاد شده است که ستاره های عظیم در سحابی انتشار شدید بادها یا جریان از ذرات باردار که فشار پایین-تراکم گازهای هابل دانشمندان در بیانیه ای گفت.

بزرگ سحابی همچنین دارای چند لکه های آبی که مطابقت آن کوچکتر همسایه سحابی. این مناطق آبی ایجاد شده توسط اکسیژن است که فوق العاده گرم شده توسط نور ماوراء بنفش به حدود 20000 درجه فارنهایت (حدود 11,093 درجه سانتیگراد).

پس NGC 2020 شامل فقط یک ستاره درخشان آن تن آبی ایجاد شده کمی متفاوت است. آبی گاز دیده می شود در این سحابی خارج شد توسط این ستاره در تعدادی از حوادث است که در آن ستاره منفجر کردن بخشی از آن پاکت بیرونی و منتشر شد این گاز به عنوان آن می رسد تا پایان عمر آن است.

“این است که بسیار سخت به یک ستاره در یک خوشه ستاره ای,” Sabbi گفت: در مورد NGC 2020. “آن 50 برابر عظیم تر از خورشید بوده و لگد از مهد کودک آن را در حال حاضر زوم از طریق Magellanic cloud در 46,000 کیلومتر در ساعت است و این ستاره در حال نزدیک شدن به پایان زندگی خود را به طوری که آن را در حال حاضر از دست دادن خارجی آن پاکت.”

هابل میراث

The Hubble Space Telescope as seen from the space shuttle Discovery during the second servicing mission in 1997.

تلسکوپ فضایی هابل به عنوان دیده می شود از شاتل فضایی دیسکاوری در دومین نگهداری ماموریت در سال 1997. (اعتبار تصویر: ناسا/STScI)

این تصویر یک راه عالی برای بزرگداشت این تلسکوپ فضایی را 30th “تولد است.” این جزئیات خیره کننده گرفته شده از 163,000 سال نوری نشان می دهد که چگونه قدرتمند هابل است.

پس از آن راه اندازی شد در سال 1990 تلسکوپ فضایی ساخته شده است بیش از 1.4 میلیون مشاهدات بیش از 47,000 اجرام آسمانی تولید بیش از 164 ترابایت داده و منجر به بیش از 17000 مقالات علمی و شمارش.

مشاهدات ساخته شده با هابل تایید وجود پرجرم درون آن باشد سیاه چاله ها در مرکز کهکشان ها و حتی منجر به کشف انرژی تاریک. با استفاده از مشاهدات هابل دانشمندان نیز قادر به ایجاد بهترین نقشه های 3D از ماده تاریک نشان میدهد که چگونه مرموز ماده توزیع شده است در سراسر جهان.

هابل کشف شده است برخی از پلوتون قمر و ارائه اطلاعات جدید در مورد protoplanetary دیسک (دیسک گاز و غبار اطراف یک ستاره و سیاره ها و اجرام آسمانی) و gamma-ray bursts, قوی ترین و درخشان ترین انفجار در جهان است. این تلسکوپ فضایی حتی لحظه ای هنگامی که ستاره دنباله دار شومیکر-لوی 9 برخورد با مشتری در سال 1994.

هابل مشاهدات منجر به ثروت باور نکردنی از کشف و اکتشاف. اما حتی پس از کشف علمی تصاویر جمع آوری شده توسط هابل باز بشریت چشم به آنچه که واقعا نهفته در جهان است. برای اولین بار مردم می تواند در جزئیات خیره کننده چه nebulas شبیه “نزدیک” یا چگونه این سیاره در منظومه شمسی ما در حال الگو با ابرها و سازه.

“من فکر می کنم شاید در نظر من جالبترین چیز” فضانورد سابق ناسا مایک Massimino که پرواز طی دو سرویس ماموریت این تلسکوپ به تازگی گفته Space.com در مورد هابل است “آن را به ما طول می کشد مکان ما تنها می تواند در مورد رفتن و به ما نشان می دهد زیبایی از جهان است که در خارج وجود دارد.”

هابل آینده

هابل است که هنوز رفتن قوی 30 سال پس از آن راه اندازی شد. “هابل انجام شده است چرا که ما پس از مرمت آن از 10 سال پیش در حال حاضر ما دو دوربین جدید و این دوربین ها ساخته شد به طوری که همه چیز را بر روی آنها کار برکنار شده است اگر چیزی می شکند به این معنی است که ما می توانید در طرف دیگر و در ادامه به کار” Sabbi گفت. “ما فکر می کنیم که ما احتمالا باید 5 تا 10 سال و آن را به ما بدهد اکتشافات بزرگ.”

آنها اضافه شده است که به زودی James Webb Space Telescope به زودی راه اندازی و اضافه کردن به این باور نکردنی قدرت مشاهده. “آن متفاوت تلسکوپ آن را در بخش های مختلف طیف الکترومغناطیسی پس از آن ما را از دیدگاه های مختلف از خواص ستاره ها و کهکشانها و آن را ببینید جهان اولیه. و ترکیب چه هابل مشاهده می کنید با استفاده از این تلسکوپ — آن را شگفت انگیز خواهد بود ما باید یک نام تجاری جدید چشم انداز از جهان” Sabbi گفت.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im