چگونه به استفاده از ماسک در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

هر ماسک فرسوده روز به روز محافظت در برابر COVID-19 رفتن به ناقص حداقل در حال حاضر. منابع N95 ماسک—موثر ترین ماسک نوع—باید در پیدا کردن راه خود را به کسانی که روزانه در تماس نزدیک با افراد آلوده. این شرط برگ بقیه از ما قابل استفاده مجدد پارچه پوشش صورت و تنها با استفاده از کاغذ فولاد ماسک. (دومی نیز تقاضای بالا برای خط مقدم جبهه مردمی, بنابراین اگر شما به دنبال به خرید سعی کنید برای به دست آوردن پارچه ماسک.)

“این نمی تواند کاملا کارآمد می گوید:” کیرستن Koehler یک شغلی با سلامت عمومی و متخصص که مطالعات حفاظت شخصی در دانشگاه جانز هاپکینز. اما آنها هنوز هم می تواند کمک به محدود کردن ویروس گردش خون به خصوص اگر آنها فرسوده توسط کسانی که با آلوده رمان coronavirus—بسیاری از آنها ممکن است بدون علامت باشد. “ما در حال تلاش برای جلوگیری از گسترش بیماری به سایر افراد” Koehler می گوید. “امیدوارم که کمک به محافظت از ما بیش از حد.” حتی با چهره های ما تحت پوشش او می افزاید: ما باید همچنان به انجام اجتماعی فاصله و انزوا. یک تعداد انگشت شماری از بهترین شیوه ها می تواند کمک بسیاری از ما ناقص حفاظت شخصی.

چگونه برای قرار دادن بر روی یک ماسک

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

چگونه به یک ماسک

ماسک مناسب باید بدون شکاف و به طور کامل پوشش بینی و دهان خود را. مراقبت ویژه برای اطمینان از مناسب بطور دنج قرار گرفتن در سراسر پل بینی. اگر ماسک خود را ندارد یک سیم انعطاف پذیر ساخته شده است, شما ممکن است قادر به MacGyver یک لوله تمیز کننده یک کراوات برای یک قهوه کیسه یا شی دیگری به نقش.

وجود دارد اقدامات خاص ریشو افراد باید? Koehler نمی کنم. “هیچ یک از ما در حال گرفتن کامل مهر و موم در اطراف بینی ما به هر حال” او می گوید. “باید آن را ندارد که از یک تفاوت.”

اگر ماسک در درستی و هوا خواهد از آن عبور کند و نه در اطراف آن است. نفس خود را احتمالا آن را احساس نوع مرطوب و “باتلاقی” در داخل.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

زمانی که به یک ماسک کردن

است وجود دارد مقدار زیادی از اطلاعات در مورد چگونه یک ماسک را می توان به طور موثر استفاده می شود. با توجه به سازمان بهداشت جهانی صورت پوشش باید جایگزین زمانی که شما تنفس از طریق آن به اندازه کافی برای آن را به تبدیل شدن به مرطوب است. این اثر تنها به احتمال زیاد به رخ می دهد پس از چند ساعت برای یک سفر به فروشگاه مواد غذایی, یک ماسک احتمالا انجام دهد. اگر شما خواهد بود دیگر به ارمغان بیاورد یدکی در صورتی امکان پذیر است.

چگونه به یک ماسک کردن

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

چگونه برای تمیز کردن قابل استفاده مجدد ماسک

قرار دادن یک ماسک پارچه در یک کیسه کاغذی بلافاصله پس از مصرف آن را دارای دو هدف است: ظرف جدا ماسک از اتفاقی حمل و کاغذ اجازه می دهد آن را به خشک. قبل از پوشیدن پوشش دوباره اجازه آن نشستن در یک نقطه گرم—که هنوز در کیسه های کاغذی—برای دو یا سه روز. (علم در اینجا نوپای اما یک مطالعه نشان داد که coronavirus می رسد غیر قابل کشف سطوح روی پارچه, پس از دو روز. و پس از یک هفته, سطح, شد, غیر قابل کشف در داخل فولاد ماسک هر چند آنها باقی مانده قابل تشخیص در خارج. Koehler توصیه تنظیم کیسه های کاغذی در یک پنجره آفتابی و یا در فر از ماشین خود را به این دلیل که ویروس می شود بی اثر سریع در دماهای بالاتر. اگر شما خود امکانات لباس های شسته شده شما می توانید پاپ با استفاده از ماسک مستقیم به ماشین لباسشویی با لباس های شسته شده به طور منظم. یک کیسه برای شستن delicates را حفظ خواهد کرد, ماسک, روابط از ساخت یک گره از کل بار. شما همچنین می توانید شستشو کردن ماسک را با دست: آن را خیس خوردن در سفید کننده مناسب برای ضد عفونی به مدت پنج دقیقه و سپس شستشو آن را به طور کامل. پوشش صورت باید decontaminated پس از هر بار استفاده—پس از چند روز دست اگر شما در حال بیرون رفتن بیشتر از خود زدايي برنامه اجازه می دهد تا.

چگونه به نگه داشتن خود را از مه پاش

برای bespectacled در میان ما مه آلود-عینک مبارزه واقعی است. و به طور کلی به این معنی که ماسک خود را نمی اتصالات فوق العاده هست. اگر مواد تنگ شد در سراسر بینی هوا خواهد بود نشت از بالا در وهله اول. در اینجا چند ایده برای بهبود مناسب است که:

بافت: یک قطعه از بافت صورت جمع بین عینک و ماسک می توانید هر دو فشار دومی به تنگ مناسب و جلوگیری از بازدم بخار از حال افزایش است.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

نوار: یک بیت از نوار پزشکی سراسر بالای ماسک می توانید آن را امن نگه دارید به صورت خود را در گونه ها.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

صابون: صابون در داخل لنز می توانید نگه دارید مه از تشکیل. یک مقاله توصیه می کند dousing سطح داخلی با آب و صابون و اجازه می دهد آن را به خشک. یک انگشت کوچک ناخن را به ارزش مایع صابون مالیده و به طور مستقیم بر روی داخل لنز است یکی دیگر از گزینه است.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

مواد و اثربخشی

علم در ماسک کارآمدی است که پر از لکه. چند مطالعات آزمایشگاهی بررسی چگونگی پارچه محافظت در برابر ذرات با اندازه های مختلف. آنها اکثرا انجام شده در قبل از COVID-19 عصر برای بررسی آلودگی هوا و آنفولانزا. اما پزشکی استاندارد طلا—کارآزمايی بالينی تصادفی کنترل شده از ماسک در استفاده روزانه—دشوار است و نگرانی های اخلاقی چرا که این امر نیاز به آگاهانه افشای مردم به عوامل بیماری زا و یا آلاینده ها. که گفت:, موجود در آزمایشگاه مطالعات کمک آموزش محققان زیادی در مورد چگونه ذرات تعامل با پارچه و کاغذ.

در حال کاغذ یا پارچه ماسک موثر تر است ؟

یک مطالعه در مقایسه با پارچه و کاغذ فولاد ماسک توانایی برای فیلتر کردن آلودگی هوا. محققان به بررسی مواد در زیر میکروسکوپ در بر داشت و پارچه بود و بیشتر ساختار باز با بزرگتر سوراخ—اغلب بزرگتر از قطرات اعتقاد به انتقال coronavirus. این قطرات پوشش یک محدوده اندازه: آنها می تواند گسترده تر از 100 میکرون—به اندازه کافی بزرگ به عنوان آنها پرواز—به submicron مقیاس.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی; منبع: “نوری میکروسکوپی مطالعه مورفولوژی سطح و فیلتر کردن بهره وری از ماسک صورت” توسط Bhanu Bhakta Neupane et al., در PeerJ; 26 ژوئن 2019

مطالعه دیگری یافت ماسک کاغذ شد موثر تر از پارچه آنهایی که در حفاظت در برابر آنفلوآنزا. اما وجود دارد بیشتر به نظر از مواد. پارچه ماسک ها به طور معمول دوخته شده با دو لایه است که کمک می کند تا آنها را به دام بیشتر ذرات از یک لایه پارچه به تنهایی.

در کل حتی اگر کاغذ پوشش صورت موثر تر هستند آنها یک عمر کوتاه تر از پارچه ماسک. و آنها در تقاضای بالا هستند. اگر چه عرضه فولاد ماسک شروع به دوباره بجای اول برگشتن Koehler هنوز هم توصیه به استفاده از پارچه ، “ما می خواهیم به مطمئن شوید که پرسنل پزشکی دسترسی به منابع که آنها نیاز به” او توضیح می دهد.

بنابراین آنچه که من باید برای نگاه در یک پارچه ،

این که آیا شما به دست آوردن یکی از دیگری و یا آن را خودتان وجود دارد چند چیز به توجه به. پارچه باید با کیفیت بالا و محکم بافته شده است. در پارچه های بافته شده از الیاف متقاطع در زاویه سمت راست در حالی که یک گره ساختار شامل کوچک V را از موضوع است. به دنبال یک زاویه راست بافت و جلوگیری از لباسهای بافتنی. تنگ بافت—مانند یکی از شما ممکن است پیدا کردن در یک فانتزی بالش—بلوک های بیشتر از نور است که اگر آن برگزار شد تا به یک پنجره. اینها البته دشوار خواص به ارزیابی هنگامی که خرید آنلاین.

شکل ماسک مناسب باید صورت خود را به خوبی. مستطیل شکل پوشش معمولا طول سیم ساخته شده را به بالا به طوری که آنها می تواند تولیدات خود را به صورت, در حالی که کسانی که با یک طراحی منحنی افزایش بیش بینی کمی بیشتر است.

mask illustration
اعتبار: قهوه ای پرنده طراحی

خود را پوشش مراکز کنترل بیماری و پیشگیری وب سایت در طرح های مختلفی برای سطوح مختلف تهیه و مهارت است. طرح های منحنی-سبک پارچه ماسک نسبتا گسترده به عنوان به خوبی.

کارشناسان توصیه می کنند مردم باید از ماسک های ساخته شده با در سوپاپ. آنها طراحی شده برای انتشار در هوا هنگامی که پوشنده لباس exhales کاهش رطوبت اما همچنین اجازه می دهد كلیك كنید نفس به خروج از پوشش.

در حال ماسک برای حفاظت از پوشنده لباس و یا کسانی که در اطراف فرد ؟

هر دو. آنها موثر در جلوگیری از آلوده ماسک پوشنده لباس از گسترش این ویروس به دیگران است. اما در حالت ایده آل آنها همچنین می توانند با ارائه برخی از حفاظت در مقابل ویروس مملو از قطرات است.

قطرات تبخیر به عنوان آنها از طریق هوا حرکت می کند به طوری که آنها بزرگترین زمانی که آنها برای اولین بار با سرفه کردن. چون پارچه ماسک موثر در مسدود کردن ذرات بزرگتر آنها کارآمد ترین در توقف گسترش اگر آنها را متوقف قطرات در منبع خود را.

باید به ما ثابت کرد که ماسک خود را به طور قابل توجهی کمک کند ؟ یا فراموش ماسک استفاده کنندگان تمایل دارند به سادگی بیشتر مراقب باشید به طور کلی ؟

تصادفی کنترل شده مطالعات نشان داده اند که پوشیدن ماسک در واقع موثر در برابر آنفولانزا اما چنین محاکمات در حال حاضر وجود ندارد به صورت ماسک و coronavirus. “شواهد نیست و همیشه به عنوان کامل به عنوان ما می خواهم آن را به” Koehler می گوید. “بر اساس aerosol science, ما می دانیم که این ماسک در حال رفتن برای کمک به کاهش انتقال این ذرات است. می توان آن را 100 درصد موثر است ؟ شاید نه. اما می توانید آن را کمک کند ؟ من فکر می کنم تا.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا در اینجا. و به عنوان خوانده شده پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>