چگونه به نقطه Canis Major بزرگ سگ از زمستان

این ماه است که صورت فلکی جبار شکارچی قدرتمند و همراهان خود را تسلط بر آسمان جنوب در حدود 8 p. m. به وقت محلی. جبار البته درخشان از تمام صور فلکی با آرایه مستطیلی چهار ستاره روشن ترسیم نیم تنه خود را و سه ستاره درخشان قرار مورب خود را به علامت کمربند. اطراف Orion چند ستاره الگوهای کاملا روشن است اما هر یک حاوی حداقل یک شیء که جلب توجه.

اگر چه Orion درخشان صورت فلکی را شامل نمی شود ستاره درخشان در آسمان شب است. برای پیدا کردن که ستاره را کمربند جبار و کشش یک خط فرضی از طریق آن به پایین و به سمت چپ. در نهایت شما را به یک خیره کننده آبی-سفید جواهر: Sirius, سگ ستاره درخشان ترین ستاره صورت فلکی سگ بزرگ بزرگتر از دو سگ شکار است که متعلق به شکارچی.

با توجه به باستانی یونانیان Canis Major بود فوق العاده سریع دونده. شناخته شده به عنوان “Laelaps” سگ ظاهرا برگزار شد یک مسابقه در برابر یک روباه بود که تلقی می شود سریع ترین مخلوق بر روی زمین با سگ برنده آسانی. زئوس قرار داده شده سگ در میان ستاره ها به جشن حیوان پیروزی.

مرتبط: سگ صور فلکی: آسمان شب می رود به سگ

Dog days

بدون شک در طول این دوره از تاریخ بشر شباهنگ شده است درخشان ترین از همه به اصطلاح “ثابت” ستاره ها در آسمان شب است. در کتاب کلاسیک خود “نام ستاره: خود را به افسانه هاو روایات قومی و معنا” (دوور چاپ 1963) نویسنده ریچارد Hinckley آلن اختصاص داده است کمتر از 10 به صفحات مختلف منابع اساطیری و عناوین این یک ستاره به تنهایی.

شباهنگ گفته شد به مسئول نیمکره شمالی را گرم گرم “روز سگ” که از اوایل ماه جولای تا اواسط ماه اوت است. شرح حال آن که به دلیل شباهنگ افزایش می یابد و در حدود همان زمان به عنوان خورشید در طول دوره از ژوئیه 3 Aug. 11, ستاره روشنایی اضافه شده به انرژی خورشید تولید اضافی گرما. در واقع گرمای سوزان گفته شد به جلو آوردن تب در انسان و جنون در سگ.

ستاره نیل

مصریان باستان تا به حال یک معامله بزرگ از احترام به شباهنگ. پس از ارائه نامرئی با توجه به نزدیکی آن به خورشید برای چند ماه هر سال ستاره افزایش خواهد از سپیده دم گرگ و میش یک رویداد شناخته شده به عنوان ستاره “heliacal در حال افزایش است.”

سال پس از سال, این امر نوید بخش سالانه جاری شدن سیل در دره نیل بنابراین کاملا طبیعی است که مصری ها به این نتیجه رسیدند که این ستاره به ارمغان آورد در مورد حیات سیل از رودخانه. مردم پس از آن باز گیتس از کانال اجازه می دهد آب به refertilize زمینه های خود را با گل و لای.

حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح heliacal افزایش رخ داده است و هر سال تقریبا در 25 ژوئن به آن اشاره شده است در بسیاری از معبد کتیبه که در آن ستاره به نام Sothis معنی “از سال است.” در واقع این معابد بودند اغلب گرا به نقطه دقیق که در آن ستاره افزایش خواهد کار بر روی این فرض که آن را به عنوان افزایش زودتر و زودتر بر روی هر پی در پی صبح آن را خواستار شد تا آب خود را از قدرت و اجازه دادن به آنها را سست در سراسر دشت.

فریب آمیزی روشن

رئیس دلیل برای درخشش شباهنگ نسبی آن است نزدیکی به ما. در تنها 8.6 سال نوری از زمین شباهنگ پنجم نزدیکترین ستاره و در میان کسانی که قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح آن است که نزدیکترین همه صرفه جویی برای آلفا قنطورس.

در واقع بر اساس محاسبات به دست آمده از سازمان فضایی اروپا Hipparcos ماهواره ای (راه اندازی در سال 1989) Sirius است که در یک دوره مصرف آن نزدیک به منظومه شمسی ما بعد از 60 ، 000 سال است. پس این ستاره ظاهر خواهد شد برای تبدیل شدن به یک کمی روشن تر بیش از 60 هزار سال قبل از عقب کشیدن و به آرامی گرفتن ضعیف. و در عین حال آن را هنوز هم نگه دارید به عنوان “درخشان ترین” در میان دختران-چشم ستاره برای حداقل یکی دیگر از 210,000 سال است.

درخشان در قدر -1.44 Sirius به نظر می رسد تقریبا دو برابر به عنوان روشن به عنوان نزدیک ترین رقیب سهیل که خود را به نظر می رسد تقریبا به علت جنوب شباهنگ قابل مشاهده است و در جنوب ایالات متحده است.

همانطور که قبلا اشاره شد Sirius’ نزدیکی است که دلیل عمده آن به نظر می رسد بسیار روشن. اگر ما می تواند حرکت ستاره به فاصله 10 parsecs — 32.6 سال نوری و یا نزدیک به چهار بار Sirius’ واقعی فاصله از ما — ستاره به نظر می رسد به درخشش تنها 7 درصد به عنوان روشن است. در مقایسه با خورشید ما در آن می درخشد با حدود 25 برابر درخشندگی است که تقریبا دو بار به عنوان گسترده ای به عنوان و بیش از دو بار به عنوان گسترده.

سنگین pup!

Sirius است نه یک تک ستاره اما دو ستاره, همچنین شناخته شده به عنوان یک فایل باینری سیستم ستاره. اگر چه آن ممکن است نگاه مانند یک ستاره به چشم شباهنگ متشکل از دو ستاره که بسیار نزدیک به هم هستند شناخته شده به عنوان شباهنگ و شباهنگ ب

بین سال 1834 و سال 1844 با اشاره آلمانی ستاره شناس و ریاضیدان و فیزیکدان Friedrich W. بسل کشف کرد که Sirius نمی مسافرت در یک مسیر مستقیم از طریق فضا اما به جای آن نمایش داده می شود موجی بی نظمی. بسل به این نتیجه رسیدند که نامرئی همراه در آنزمان در مورد شباهنگ در نظر گرفتن حدود 50 سال به یک انقلاب.

در سال 1862 معروف تلسکوپ ساز Alvan, Clark, در حالی که آزمایش جدید 18.5 اینچ (47 سانتی متر) refractor در دیربورن رصدخانه در اوانستون, ایلینوی, هدف این ابزار در جهت Sirius و کشف ضعف ستاره ما در حال حاضر می دانیم به عنوان Sirius B, همچنین شناخته شده روی محبت به عنوان “Pup.” Sirius B یک کوتوله سفید ستاره حاوی همان مقدار از جرم به عنوان خورشید ما و در عین حال از آن است که تقریبا تنها یک صدم اندازه خورشید است.

این به این معنی است که گازی مواد Pup فوق العاده فشرده شده. اگر آن را ممکن است برای حمل و نقل یک قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) از این ستاره مواد به زمین آن را وزن چندین تن!

رادنی را ؟

زیر Sirius یک الگوی سه ستاره که به صورت مجزا و مثلث نشان دهنده عقبی چهارم Canis Major. اما ستاره در گوشه پایین سمت راست مثلث است که می رود به نام Adhara ممکن است بهتر بود به نام Rodney Dangerfield از آسمان شب.

به عنوان بسیاری از شما به یاد بیاورید که در اواخر کمدین را سرود این بود که او هیچ احترامی.

خوب است که قطعا می تواند برای Adhara به عنوان به خوبی.

در حالی که بیشتر افراد gawks در شباهنگ به سختی کسی می دهد Adhara یک نگاه دوم است. هنوز Adhara که می درخشد در احترام و قدر +1.50 همچنین رتبه کلی به عنوان 22nd, درخشان ترین ستاره در آسمان است. اما از آنجا که ستاره شناسان طبقه بندی چنین رتبه بندی ستاره روشنایی توسط یک فرایند شناخته شده به عنوان “binning,” Adhara است که فقط به سختی بیش از حد کم نور به توان طبقه بندی به عنوان اولین-قدر ستاره. قطع به صورت رسمی برای اولین بار-قدر طبقه بندی است +1.49 بنابراین Adhara به رسمیت شناخته شده است که فقط یکی دیگر از دوم قدر ستاره.

اما اگر ما می تواند به نوعی محل شباهنگ و Adhara در کنار آن خواهد بود واضح است که ستاره واقعی dazzler. Adhara است که بیش از 1500 بار نورانی تر از شباهنگ! و در عین حال Adhara به نظر می رسد بسیار دیمر برای ما دلیل آن را 50 برابر دورتر از زمین از شباهنگ است.

حتی مشهور آسمانی نقشه کش یوهان بایر نشان داد هیچ احترامی برای Adhara. زمانی که بایر خود را منتشر کلاسیک ستاره اطلس “Uranometria” در 1603 او اختصاص حروف کوچک حروف یونانی به درخشان ترین ستاره هر صورت فلکی. به عنوان دومین ستاره درخشان در Canis Major Adhara باید تعمید بتا. به جای بایر مارک آن اپسیلون معمولا این سایت متعلق به پنجم درخشان.

Rodney Dangerfield استفاده می شود به می گویند: “این اولین بار من پیر مرد بازی گرفتن با من … او کاهش یافته است به من.” و به نظر می رسد در تنظیم مناسب آن رتبه یوهان بایر کاهش یافته است Adhara را به خوبی!

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im