نحوه گزارش COVID-19 شیوع مسئولانه

اسراف از اطلاعات است که نگه می دارد در حال ظهور در مورد رشد COVID-19 شیوع چالش هایی برای خبرنگاران و دانشمندان آنها به صحبت در هنگام تحقیق در مورد داستان های خود را. گزارش خوب و علوم را به تمایز مشروع منابع اطلاعاتی از هیچ پایان شایعات در نیمه حقایق مالی انگیزه تبلیغات از روغن مار درمان و با انگیزه های سیاسی تبلیغاتی.

در حالی که پیگیری از شیوع ما آگاه چقدر سخت این هوشیاری است برای حتی بیشتر پر انرژی و انگیزه خوبی دانشمندان و روزنامه نگاران با توجه به firehose از اطلاعات در دسترس از هر دو منابع سنتی (مقامات بهداشت عمومی و نشریات) و جدید (preprints وبلاگ ها).

برای کمک در این تلاش ما فکر می کنم گزارش باید تمایز بین حداقل سه سطح از اطلاعات: (یک) آنچه ما می دانیم درست است; (ب) آنچه ما فکر می کنیم درست است—واقعیت-بر اساس ارزیابی های که نیز بستگی دارد در نتیجه منجر برون یابی و یا تحصیل تفسیر حقایق است که منعکس کننده یک فرد نظر از آنچه که به احتمال زیاد به رفتن; و (ج) نظرات و حدس و گمان.

در دسته یک هستند حقایق مانند که عفونت ناشی از بتا-coronavirus; که اولیه ویروسی توالی ژنوم این ویروس بسیار شبیه است و انسان به انسان انتقال اتفاق می افتد اغلب همراه با تعداد موارد گزارش شده در مکان های مختلف و مانند آن. چند خط از شواهد از جمله مطالعات علمی کارشناسی و گزارش از مقامات بهداشت و درمان به عنوان حمایت از این حقایق است.

در گروه B است که اکثریت قریب به اتفاق آنچه که ما می خواهم به دانستن در مورد این بیماری همه گیر اما نیست چون هیچ سیستماتیک داده ها وجود دارد, در, درست, تعداد موارد در هر مکان; میزان از جامعه انتقال در خارج از چین—یا بخشی از مواردی است که در حال گسترش کشف نشده است; درست دین است عفونت خفیف هستند و بدون علامت و یا تحت بالينی و درجه که presymptomatic موارد منتقل می شود.

در این مباحث کارشناسان می تواند به نظرات مطلع درک خود را از دیگر بیماری های عفونی; استنباط عواقب ناشی از اطلاعات موجود (برای مثال آنها می توانند استنباط گزارش نشده وارداتی از موارد تفاوت در گزارش واردات در کشور با سفر مشابه حجم از مناطق آلوده); یا شاید به دست آوردن بینش از اطلاعاتی که آنها در مورد شنیده و اعتماد اما هنوز برای عموم منتشر شد. این رده شامل پیش بینی از احتمال طولانی مدت سیر بیماری همه گیر. این نمایش بهره مندی از کارشناس داوری دانشمندان که آنها را نگه دارید و شایسته هستند, گزارش, اما آنها باید متمایز از واقعیت های سخت.

در رده C هستند و بسیاری از مسائل دیگر که برای آن زمان شواهد بسیار محدود مانند اثر اجتماعی فاصله در کاهش این بیماری همه گیر. نیز وجود دارد سوال که هرگز واقعا حل و فصل با داده ها مانند کسانی که در مورد انگیزه از دولت ها و مقامات بهداشتی. آن نیست که این موضوعات مهم نیست. این درست است که آنها در دسترس نیست به علم در حال حاضر است و ممکن است تا کنون بود.

در بهترین حالت خود دانشمندان و خبرنگاران در حال تلاش برای انجام بسیاری از کارهای مشابه—ارائه اطلاعات دقیق و تفسیر آن—اما با مخاطبان مختلف و در بازه های زمانی. فراتر از به خاطر سپردن این سه نوع مختلف از اطلاعات است که دانشمندان می توانند پیشنهاد دیگر چگونه می تواند به آنها اطمینان حاصل شود که آنها در حال انجام این کار هست ؟ ما فکر می کنم چند اصول کمک می کند.

1. به دنبال منابع متنوع از اطلاعات است. از آنجا که هیچ کس تا به هضم همه چیز را در مورد وضعیت اپیدمی های مختلف کارشناسان می دانید چیزهای مختلف و دیدن سوراخ های مختلف در استدلال است. این مشاوره شامل دانشمندان و همچنین روزنامه نگاران: بهترین دانشمندان— مشورت خواهد شد همکاران خود و از آنها بخواهید برای پیدا کردن نقاط ضعف در این دانشمندان’ کار های قبل از این کار به طور گسترده تر—به خصوص در یک محیط مانند این یکی که در آن representativeness و دقت داده ها لزوما نامشخص است.

2. کم کردن سرعت کمی است. ما همه در یک مهلت نوعی برای جلوگیری از زد. کسی که در توییتر به تازگی اشاره کرد که حقایق در مورد این بیماری همه گیر است که به طول انجامید چند روز به مراتب قابل اعتماد تر از آخرین “حقایق” که فقط می آیند که ممکن است اشتباه و یا نمایندگان راستین و در نتیجه گمراه کننده است. ما باید به تعادل این احتیاط با نیاز برای به اشتراک گذاشتن کار ما بی درنگ.

3. تمایز بین این که آیا چیزی است که همیشه اتفاق می افتد و این که آیا آن است که اتفاق می افتد در یک فرکانس که مهم. یک مثال خوب است به این سوال presymptomatic انتقال است. اگر آن رخ می دهد غالبا آن را کنترل اقدامات که هدف افراد بیمار (جداسازی درمان و تماس با ردیابی) کمتر موثر است. آن است که به احتمال بسیار زیاد است که presymptomatic انتقال اتفاق می افتد در برخی از فرکانس اما شواهد بسیار محدود است در حال حاضر. دانستن که در آن اتفاق می افتد گاهی اوقات که از کمی استفاده کنید; ما به شدت نیاز به مدارک و شواهد در مورد چگونه اغلب این اتفاق می افتد. همان درست است برای آلوده مسافران فرار از تشخیص. البته این رویداد اتفاق می افتد به دلایل بسیاری. دوباره سوال این است که چگونه اغلب این اتفاق می افتد—و این که آیا آن منجر به ایجاد محلی انتقال است.

شرایط اضطراری مانند این یکی منجر به فشار شدید بر روی هر دو دانشمندان و روزنامه نگاران برای اولین بار با اخبار. و وجود دارد منحرف مشوق های ناشی از توجه اقتصاد ما در حال حاضر ساکن—تشدید رسانه های اجتماعی—که ممکن است در کوتاه مدت پاداش برای کسانی که مایل به پذیرفتن استانداردهای پایین تر. دقیق گزارش باید آگاه باشند از این خطر به دنبال جلوگیری از کمک به آن و به سرعت در حال درست, دروغ, هنگامی که تبدیل شدن آنها روشن است. ما یک مسئولیت مشترک برای حفاظت از سلامت عمومی است. این ویروس می کند, خواندن اخبار, مقالات و نمی مراقبت در مورد توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de