چگونه سوغاتی ایستاده در سنگ ماه کمک به صرفه جویی در آپولو 13 در پنجاه سال پیش


یک بخش از تور جدا شده از آپولو 13 قمری و نصب پست-پرواز برای ارائه توسط خدمه به عنوان سوغات خود را از مارس سال 1970 ماه ماموریت. (اعتبار تصویر: collectSPACE.com)

پس از مخزن اکسیژن منفجر شد و پس از حلقه در اطراف ماه و البته اصلاح آن قرار داده و آنها را در راه راست به زمین, فضانوردان آپولو 13 هنوز مشکل داره.

گم شده و سنگ ماه.

پنجاه سال پیش از امروز (16 آوریل) به عنوان Jim Lovell فرد Haise و جک Swigert شروع آماده سازی خود را فرمان ماژول “اودیسه” برای ورود به جو زمین این واقعیت که آپولو 13 نیست زمین بر روی ماه شد یک نگرانی جدید است.

مرتبط با: آپولو ناسا 13 ماموریت بقا در تصاویر

“یک چیز” Swigert radioed به کنترل ماموریت “من حدس می زنم شما احتمالا همه چیز در آن در نظر گرفته است اما چه سنگین چیزهایی که می تواند ما را در فروشگاه وجود دارد که در آن SRCs به طور معمول برای کمک به افزایش ما L بیش از D?”

به عبارت دیگر چه موارد می تواند خدمه حرکت از خود و قمری-تبدیل-قایق نجات “دلو” به اودیسه پایین تجهیزات خلیج به جای نمونه بازگشت ظروف (SRC) که تا به حال این ماموریت رفته به برنامه ریزی شده اند که با حدود 95 پوند (43 کیلوگرم) قمری سنگ و خاک ؟ یک وزن مناسب تعادل لازم بود برای حفظ فرمان ماژول بلند (L) طول کشیدن (D) به طوری که آن را نمی خواهد سوزاند تا کاهش و بازگشت به زمین در زاویه اشتباه.

قبل از پرواز عکس از یک آپولو 13 نمونه بازگشت ظرف (SRC). تا به حال این ماموریت فرود بر روی ماه به عنوان برنامه ریزی شده این SRC شده اند استفاده می شود برای نگه داشتن سنگ ها و قمری خاک (سنگپوش) نمونه. (اعتبار تصویر: ناسا)

“ما می تواند احتمالا قرار دادن برخی از دوربین های دیجیتال, دوربین های دیجیتال, همه چیز مانند آن است که به طور معمول بسیار سنگین پایین وجود دارد” گفت: Swigert, “[اما] هر چیز دیگری شما می توانید از فکر می کنم می تواند به شدت استقبال مینماید.”

فضانورد جک Lousma خدمت به عنوان کپسول ارتباط برقرار و یا کپکام در کنترل ماموریت در هوستون پاسخ داد که او می خواهم کسی را به کار بر روی آن است. حدود نیمی از یک دقیقه بعد او ارائه شده خود را پیشنهاد.

“سوغاتی من حدس می زنم,” او گفت:.

“چه سوغاتی?” Swigert پاسخ خنده. “همه من یک دریایی سپاه سنگر حفر بیل.”

“شما باید همه شما نیاز دارید و سپس دوستان” گفت: Lousma یک دریایی سپاه خلبان.

همانطور که معلوم شد Lousma شوخی بود نه بیش از حد دور از آنچه که به دنبال. حدود 12 ساعت بعد, پس از تغییر, تغییر در ماموریت کنترل, بسته بندی دستورالعمل آماده بودند.

“من یک مطلب ارايه فهرست به شما می دهد که مشخص می کند که تجهیزات انتقال خواهد یافت و در بین وسایل نقلیه قبل از فرود,” radioed ونس برند که رها Lousma در capcom کنسول.

“خوب ونس ما آماده هستیم برای پوشش — کپی ارايه فهرست” پاسخ داد: Lovell.

ماموریت کنترل موقت سنگ ماه شامل یک ضبط اطلاعات; قمری چک لیست (پرواز فایل data); 16 میلی متر و 70 میلی متری فیلم در معرض در طول ماموریت; اکسیژن شیلنگ دو سطح ماه هاسلبلاد دوربین های دیجیتال و یک تلویزیون سیاه و سفید دوربین.

همچنین در این لیست قرار گرفته هر یک از خدمه استفاده می شود مدفوع کیف از در هیئت مدیره برج دلو اما ماموریت کنترل فکر کردم دو بار درباره آن و به نام تا به خدمه به توقف است که انتقال.

“باشه” گفت Haise. “ما از هر یک از کسانی که نمی مطرح هر گونه مشکل به هر حال.”

نام تجاری نیز تا به حال Lovell و Haise حرکت خود ترجیح شخصی کیت (PPKs) — کیسه های کوچک پر از یادگاران که در نظر گرفته شده بودند به زمین با آنها در ماه — و همچنین به عنوان یک کیت که شامل 25 ایالات متحده و 50 فرد امور خارجه ایالات متحده, پرچم, هر 4 و 6 اینچ (10 تا 15 سانتی متر).

بزرگتر پرچم که Lovell و Haise خواهد کاشته اند در خود Fra مائورو محل فرود بود نشستن در یک محفظه در قسمت بیرونی قمری پس از آن غیر قابل دسترس برای بازگشت به زمین است.

آنچه که در دسترس بود و دوباره هر چند یک پلاک فلزی که Lovell و Haise را با استفاده از پوشش های مشابه نشانگر متصل به برج دلو’ نردبان. تجدید نظر پلاک به نام Swigert به جای توماس “کن” Mattingly که قرار شده به سرخک آلمانی و جایگزین در آپولو 13 خدمه روز قبل از ماموریت راه اندازی.

Lovell و Haise نیز آن را بر خود گرفت به جمع آوری چند “سنگ ماه” برای اندازه گیری خوب — و یادگاری.

Lovell جدا آینه و خدمه نوری تراز چشم (کام) از بالای فرمانده پنجره در قمری در حالی که Haise جمع آوری برخی از توری استفاده می شود برای جلوگیری اقلام و چهار armrests از زیر برج دلو’ کنترل ایستگاه. این دو همچنین قطع کردن تکه های از قابل حمل life support system (PLSS) کوله پشتی آنها را فرسوده در ماه است.

آپولو 13 قمری خدمه نوری تراز چشم (کام) در سمت چپ و جایگزینی قمری پلاک با فرمان ماژول خلبان جک Swigert نام بر روی صفحه نمایش در آدلر افلاک. (اعتبار تصویر: collectSPACE.com)

Lovell همچنین بسته بندی لباس فضایی کلاه افتاب مونتاژ (لوا) او قمری سطح دستکش و فهرست او را فرسوده در مچ دست خود را.

همه چیز را با نشستن در قالبهای و در کیسه های زیر فضانوردان’ صندلی ادیسه درستی وزن برای ورود مجدد و خدمه با خیال راحت پخش در جنوب اقیانوس آرام است.

پس از پرواز و در 50 سال پس از آپولو 13 “سنگ ماه” ساخته شده راه خود را به موزه ها و مجموعه های خصوصی. COAS, Lovell را LEVA, دستکش, کاف چک لیست و Swigert پلاک شده بر روی صفحه نمایش در آدلر افلاک نما در شیکاگو است. یکی از دسته های صندلی در مهد موزه حمل و نقل هوایی در باغ شهر نیویورک در نزدیکی که در آن قمری ساخته شد.

آپولو 13 خدمه نصب شده و ارائه شده آینه به کنترل ماموریت. همراه پلاک که هنوز آویزان در هوستون آمده است: “این آینه پرواز در برج دلو, LM-7 ماه مارس 11-17, دهه 1970, بازگشت و با یک greatful [sic] آپولو 13 خدمه به ‘بازتاب تصویر” از مردم در ماموریت کنترل, که ما را به عقب!”

خدمه نیز قطع از هم جدا توری بود که جمع آوری شده توسط Haise در حال حاضر به ناسا کارکنان و پیمانکاران است. این “قطعه دلو” به عنوان سوغاتی از نقش خود را در فضانوردان’ امن بازگشت.

دنبال collectSPACE.com در Facebook و Twitter at @collectSPACE. کپی رایت 2020 collectSPACE.com. تمام حقوق محفوظ است.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>