چگونه mezcal حباب های خود را آشکار مشروبات الکلی در سطح

Artisanal سازندگان mezcal استفاده از حباب به بگویید که نوشیدنی حق دارد که سطح الکل. تحقیقات جدید نشان می دهد که فیزیک در پشت این مهارت است.

سازندگان mezcal, پاشیدن منی برخی به یک ظرف کوچک و حباب های کوچک شناخته شده به عنوان مروارید. اگر الکل بیش از حد بالا یا خیلی پایین حباب پشت سر هم به سرعت. اما اگر آنها معطل برای 30 ثانیه یا بیشتر الکل در سطح مناسب و mezcal آماده به نوشیدن.

با استفاده از آزمایش های آزمایشگاهی و مدل های کامپیوتری دینامیک سیالات محققان نشان می دهد که یک پدیده شناخته شده به عنوان Marangoni اثر کمک می کند mezcal حباب معطل کمی طولانی تر زمانی که الکل است در اطراف نقطه شیرین از 50 ٪ است. علاوه بر نشان دادن علمی از چیزی صنعتگران شناخته شده برای قرن ها محققان می گویند این یافته ها نشان می دهد بنیادی جدید به جزئیات بیشتر در مورد طول عمر حباب در مایع سطوح.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله علمی, گزارش.

زمانی که روبرتو زنیت استاد در دانشگاه براون, دانشکده فنی و مهندسی و مطالعه ارشد نویسنده اول شنیده در مورد حباب ترفند او می گوید: او فورا مجذوب.

“یکی از منافع اصلی پژوهش این است که حباب و آنها چگونه رفتار” زنیت می گوید. “هنگامی که یکی از دانشجویان به من گفت که حباب مهم در ساخت mezcal است که یک نوشیدنی است که من واقعا لذت بردن از با دوستان من, آن را غیر ممکن بود برای من برای بررسی چگونه کار می کند.”

حباب طول عمر و سطح الکل

محققان شروع به انجام آزمایشات برای دیدن چگونه تغییر سطح الکل از mezcal تغییر حباب طول عمر. آنها سیراب برخی از نمونه mezcal و افزود خالص اتیل الکل به دیگران است. آنها سپس تکثیر انزال زن, فوت و فن در آزمایشگاه در حالی که به دقت زمان بندی حباب. آنها دریافتند که مطمئن شوید به اندازه کافی سطح الکل به طور چشمگیری تحت تاثیر حباب طول عمر. بدون تغییر در نمونه های حباب به طول انجامید از 10 تا 30 ثانیه است. در هر دو غنی و سیراب به پایین نمونه حباب پشت سر هم فورا.

داشتن نشان داده است که حباب واقعا می توان سنج الکل گام بعدی بود برای کشف کردن که چرا.

small bubbles in clear liquid
(اعتبار: ولادیمیر, Cortés Roshdestvensky/فلیکر)

برای انجام این کار محققان آغاز شده توسط ساده سیالات—انجام آزمایش با مخلوط فقط آب خالص و الکل است. این آزمایشها نشان داد که با mezcal, حباب, تمایل به آخرین طولانی تر زمانی که مخلوط شد و نزدیک به 50% آب و 50% الکل است. محققان مشخص شد که حباب اضافی زندگی بود به دلیل ویسکوزیته. حباب تمایل به آخرین دیگر در بیشتر مایعات چسبناک, و غلظت الکل-آب مخلوط قله راست در حدود 50٪.

اما حباب در 50-50 آب و الکل مخلوط هنوز هم نمی گذشته به عنوان به عنوان کسانی که در mezcal. زنیت و دانش آموزان متوجه شدم باید وجود داشته باشد چیزی در مورد mezcal که تقویت ویسکوزیته اثر است. به کشف کردن آنچه در آن آنها استفاده می شود با سرعت بالا دوربین های دیجیتال را به دقت سازمان دیده بان حباب از طریق طول عمر خود را.

این ویدئو نشان داد چیزی تعجب آور زنیت می گوید. آن را نشان داد به سمت بالا انتقال مایع از سطح mezcal به غشاء حباب.

“به طور معمول, جاذبه است که باعث مایع در یک فیلم حباب به تخلیه که در نهایت باعث می شود که حباب پشت سر هم” زنیت می گوید. “اما در mezcal حباب وجود دارد این انتقال گرما به سمت بالا که جایگزینی مایع و گسترش زندگی از حباب است.”

Marangoni همرفت در mezcal

با کمک برخی از مدل سازی کامپیوتری محققان مشخص شد که یک پدیده شناخته شده به عنوان Marangoni همرفت مسئول این حرکت رو به بالا. این Marangoni اثر رخ می دهد که جریان مایعات بین مناطق مختلف سطح تنش است که جذاب نیروی بین مولکول ها که به شکل یک فیلم سطح یک مایع. Mezcal شامل انواع مواد شیمیایی است که عمل به عنوان سورفکتانت ها—مولکول که تغییر کشش سطحی. به عنوان یک نتیجه حباب که فرم در سطح mezcal تمایل به بالاتر از سطح تنش از سورفکتانت های پر از مایع در زیر. که متفاوت سطح تنش تساوی مایع به حباب افزایش طول عمر آن.

با تقویت های موجود تمایل برای طولانی مدت حباب در 50 درصد الکل مخلوط سورفاکتانت محور Marangoni اثر باعث می شود حباب های قابل اعتماد سنج الکل در mezcal.

زنیت که تحسین کرد از مکزیک می گوید آن را لذت بخش را برای ریختن به نور در این artisanal روش.

“آن را سرگرم کننده به کار بر روی چیزی است که هر دو ارزش علمی و ارزش های فرهنگی است که بخشی از پس زمینه من,” او می گوید. “صنعتگران این کارشناسان در آنچه انجام می دهند. آن را بزرگ می شود قادر به تایید آنچه که آنها در حال حاضر می دانیم و برای نشان دادن آن که دارای ارزش علمی فراتر از فقط mezcal ساخت.”

بینش تولید شده از کار می تواند مفید باشد در انواع فرآیندهای صنعتی که شامل حباب, محققان می گویند. آن را نیز می تواند مفید باشد در پژوهش های محیط زیست.

“برای مثال” محققان نوشتن “مادام العمر از سطح حباب می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ابزار تشخیصی برای پی بردن به حضور سورفکتانت ها در یک مایع: اگر عمر است بزرگتر از آن است که انتظار می رود از خالص/تمیز کردن مایع و سپس مایع به احتمال زیاد آلوده.”

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de