چگونه من شکست چرخه استرس

بسیاری از ما می تواند به احتمال زیاد مربوط به این تجربه: شما با قرار دادن همه که شما باید به کار خود برای مدت طولانی از زمان و احساس می کنم از نظر جسمی و ذهنی خسته است ، این پدیده شایع شناخته شده است به سادگی به عنوان استرس یک واکنش طبیعی رو به افزایش مطالبات بدون منابع لازم برای پاسخگویی به آنها. در حد اعتدال استرس بر بدن و ذهن ما می تواند استنباط مفید پاسخ است که افزایش رفاه مانند افزایش حافظه سازند. اما به عنوان بسیاری از ما می دانیم که وجود دارد این است که اغلب یک imperceptibly خط خوب بین سودمند استرس و استرس سمی از در معرض بیش از حد برای بیش از حد طولانی است. متاسفانه ما اغلب نمی تواند کنترل تعادل بین این دو است.

این که آیا آن است که در رسانه های اجتماعی ما و یا رفتن به کانال های خبری ما می شنوید زیادی در مورد استرس و بدتر شدن رفاه در کشور ما است. در واقع این واقعیت تبدیل شده است چنان فراگیر است که برخی از ما احتمالا عادی بسیار از آن نوشتن پایین دست اثر استرس فقط به عنوان بخشی از مدرنیته. برای بزرگسالان مشغول به کار در زمینه های مرتبط با سطح بالاتر از متوسط روانی-اجتماعی استرس یک چرخه معیوب می تواند در جایی که کامل استرس مزمن می شکند و ما را تخلیه ما انعطاف پذیری باریک درک ما از چه چیزی باعث زندگی ارزش زندگی و برگ ما احساس توخالی. کل این فرآیند اغلب محصور در یک کلمه: فرسودگی شغلی.

برای برخی از: فرسودگی شغلی schm-urnout! منتقدان این مفهوم تمایل به نقطه چگونه مبهم آن را برای تلفن های موبایل حتی زمانی که به کسی ارائه می دهد تا تعریف. مختلف بیشتر میشود و راه برای درک اثرات طولانی مدت استرس مزمن در کل فرد یک اصل به نام allostatic بار. در حالی که بسیاری که وجود دارد اتفاق می افتد به بدن ما هنگامی که ما تجربه استرس طولانی مدت مرکزی ایده allostatic بار نظریه این است که اگر شما اعمال نیروی کافی برای مدت طولانی به اندازه کافی بر کسی که بدون از بین بردن شما خواهد شد و اساسا تغییر راه او عملکرد و پاسخ به آینده عوامل استرس زا از طریق یک فرآیند به نام maladaptation.

به عنوان یک دانشجوی پزشکی, من ببینید این مشکل از maladaptation غالبا هر دو در کارآموزان و آموزش پزشکان. تحقیقات نشان می دهد این روند در تعداد نگران کننده ای از پزشکان که ترک تمرین پزشکی در هر سال است. من فکر می کنم به این دلیل است که ما عمیقا با تمرکز بر تلاش برای انجام یک ماموریت پیچیده از ارائه مراقبت به بيماران است. در تلاش های ما برای انجام این کار ما اغلب تمرکز بر روی یک هدف بزرگ پس از دیگری اجازه می دهد خودمان را به مقدار طول و عرض. آن است که آیا در نظر گرفتن استاندارد معاینه و یا ملاقات با الزامات اسناد و مدارک تنظیم و کمتر به دنبال اهداف متنوع مانند این مشکل ساز است: هر گونه موانع به هدف حصول باعث استرس بیشتری نسبت به این امر اگر ما تا به حال دیگر آهن در آتش است.

به تازگی منابع خبری بزرگ و حرفه ای و سازمان های ذکر شده در حال ظهور شواهدی از بیماری همه گیر در سطح فرسودگی شغلی پزشکان در ایالات متحده است. در حالی که این است و نه منحصر به فرد برای پزشکان وجود دارد که شاید تلفظ حساسيت در این جمعیت به دلیل چگونه هدف ناسازگار وظایف مانند مرور سوابق پزشکی الکترونیکی مانع پیشرفت به سوی اهداف معنی دار مانند مستقیم مراقبت از بیمار است. در حالی که کارهای زیادی در حال انجام است برای ساده کردن این سیستم در سطح فرآیندهای نه به اندازه کافی در حال انجام است به بررسی آنچه که اهداف در حال به دست آورد و به همین دلیل آنها وجود داشته باشد در یک سطح فرهنگی.

انجام آنچه که به نفع بیمار است که در قلب سوگند نامه بقراط که نشان دهنده یک موضوع عمده ای در پزشک فرهنگ است. این بارها نادیده گرفته شده و ارتباط بین شخصی رفاه و کیفیت مراقبت از بیمار دارای تجربی پایه: پزشکان که تجربه مزمن, استرس و فرسودگی شغلی هستند احتمال بیشتری برای پیدا کردن خطاهای که در نتیجه بیماری و از کار افتادگی یا مرگ. چه مضحک است که پزشکان که فشار خود را برای ارائه بهترین مراقبت ممکن را ممکن است انجام این کار در هزینه از این هدف!

بنابراین چه چیزی ما را در این مورد ؟

ما در حال ساخت گام به سمت اصلاح مسائل ریشه دوانده در سیستم مراقبت های بهداشتی اما پیشرفت به سمت تغییر فرهنگ برای حمایت از ماموریت ما از مراقبت مطلوب کمتر است قوی. پژوهش در روانشناسی مثبت و پویایی سازمانی نشان داده است که هدف تنوع همراه است با احساس ذهنی بهزيستی. این بدان معنی است که عمل تنظیم و به دنبال انواع مختلف اهداف معنی دار به شما این است که همراه با استرس کمتر است که باعث کاهش تاثیر allostatic بار در بدن و ذهن است. مطالعات انجام شده بر روی استراتژی های مداخله ای برای ترویج هدف تنوع شامل مدیتیشن با تمرکز حواس, امید, ساختمان و فعال خود بازتاب فعالیت های.

امیدوارم که تئوری توضیح می دهد که چگونه فکر کردن در مورد یکی از انگیزه و درک قابلیت رسیدن به یک هدف و در مورد مسیر های منتهی به این هدف نفوذ ما چگونه تنظیم و پس از آنچه برای ما مهم است. آن را نیز نشان می دهد که اهداف به خصوص کوچکتر می تواند در خدمت به عنوان مسیرهای دیگر اهداف بزرگتر. این چارچوب نظری است که بیشتر پشتیبانی تحقیقات نشان می دهد که تعیین هدف ترویج تغییر رفتاری که می تواند در بهبود رفاه حتی در زمینه های افسردگی عمده. علاوه بر این, عمل تنظیم اهداف به خصوص کسانی که متفاوت هستند و از بالا, شخصی, ارزش, افزایش بهره وری در محل کار است که پس از آن ممکن است کمک به کاهش استرس با کاهش مطالبات از محیط کار.

یکی از مهم ترین موانع در مراقبت های بهداشتی است که کار بالینی به طور کلی قابل توجه حجم کار و متعدد محدودیتهای قانونی که نیروی پزشکان به چوب به یک اسکریپت. بنابراین اگر این عمل در حال حاضر محیط زیست تا حد زیادی مخالف تعیین هدف شخصی و هدف تنوع چگونه کار ما در اطراف این ؟ ملی تحقیقات مراقبت های بهداشتی با کیفیت ارائه می دهد برخی از ایده ها: کاهش روزانه فعالیت در محل کار اتخاذ مدل مراقبت مشارکتی و اجازه می دهد کارکنان به کار بر روی بهبود کیفیت پروژه های. یک موضوع مشترک در همه این ایده ها این است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می تواند تمرکز بر بیش از فقط همان تکراری اهداف است که اجازه می دهد آنها را به احساس می کنید که آنها در حال انجام حرفه ای خود را هدف بیشتر. علاوه بر این روش می تواند به محدود کردن استرس و جلوگیری از بسیاری از maladaptation که با آن می آید.

مردم می توانند خود را شکستن چرخه استرس و حتی شکوفا خارج از کار آنها به طور منظم انجام با ترکیب جدید و با اهداف مختلف را در خود روز به روز. ما بهترین شات در جلوتر از مشکلات استرس تولید در کشور ما به نگاهی که در آن ما محدود انرژی در جریان است و پرسش دشوار: “چرا” و “چه گفت؟” ما ماشین آلات; آن است که پایدار نیست برای ما به خودمان فشار در هزینه های ما را به خوبی بودن. این که آیا آن است که در پزشکی و یا هر زمینه دیگر ما باید اطمینان حاصل شود که فرهنگ ما پرورش هدف تنوع و بیش از کار خود را به دلیل, در پایان روز, استرس هنگامی رخ می دهد که ما احساس می کنیم که ما کمبود منابع برای دیدار با خواسته های اطراف ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de