چگونه ما جلوگیری از شیوع بعد?

ما نمی تواند کوته به عنوان جهان triages COVID-19. ما همچنین نیاز به تریاژ—در حال حاضر—چگونه برای جلوگیری از آینده انسان و دام شیوع است.

سلامت تمام حیات بر روی این سیاره متصل است. این COVID-19 شیوع کاملا ما را به یاد یک واقعیت اساسی است که نمی توان نادیده گرفت: انسان حیوان گیاه و زیست محیطی سلامت و رفاه همه ذاتا متصل شده و عمیقا تحت تاثیر فعالیت های انسانی. سلامت مستلزم بیش از عدم وجود بیماری های عفونی; آن را باید ترکیب اجتماعی و اقتصادی, سیاسی, تکاملی و عوامل محیطی در حالی که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و رفتارهای.

از این رو یک رویکرد چند رشته ای یکپارچه سازی و بودجه کارشناسان در حیوانات اکوسیستم و سلامت انسان ضروری است. دولت فدرال گرفته شده اقدام مهم اما بیشتر هدف اقدامات نشان داد آنچه که ما می توانند یاد بگیرند از حفاظت از دانشمندان علوم اجتماعی, محیط زیست و حیات وحش مدیران که ضروری است برای اطمینان از سلامت در جامعه ما.

Coronaviruses مانند رمان coronavirus SARS-CoV-2 که باعث COVID-19, غیر معمول نیست. انسان و حیوانات به طور طبیعی میزبان و سفر با بسیاری از عوامل بیماری زا از جمله این ویروس ها. ویروس می تواند آلوده خود را حامل منجر به بیماری و احتمالا مرگ است. آنها همچنین می تواند بی ضرر و unperturbed انسان و یا حیوانات خود را تبدیل به “مخزن میزبان.”

جهل در مورد این coronavirus فراوان. سازمان بهداشت جهانی خواستار گسترش اطلاعات غلط یک “infodemic.” آن را بیش از رسانه های اجتماعی مانند یک ویروس است. ما باید بهتر می دانند. که تخمین می زند که بعضی از 60 درصد از تمام ویروس ها که آلوده کردن انسان از حیوانات می آیند. این پدیده به نام “مشترک بين انسان و حيوان.” که نشان می دهد که 75 درصد از بیماریهای عفونی در دهه گذشته در حال زئونوز.

آنچه که ما می توانید انجام دهید برای جلوگیری از عفونت های بعدی در حال ظهور ویروس ؟ آنچه را که ما امروز به جلوگیری از این بیماری همه گیر HIV/AIDS یک lentivirus که ترسیم شد به تماس انسان با شامپانزه آلوده و دوده mangabeys در غرب آفریقا وجود دارد ؟ از شیوع بیماری سارس در سال 2002 آغاز شد و از طریق تماس انسان با یک پستاندار ، civet که خفاش ها تا به حال مبتلا به کوروناویروس.

آن را می پردازد به یاد داشته باشید که زئونوز سرریز در حیات وحش-رابط انسان هستند نه یک رویداد نه تنها در سرزمین های دور. ما می دانیم که آنها را به عنوان بیماری هاری, ویروس نیل غربی طاعون سالمونلوز, hantavirus یا بیماری لایم. انسان شدت در تلاش برای جلوگیری از این بیماری های زئونوز.

رابط ما با حیات وحش است که تحت تاثیر زمین-استفاده از تغییرات فعالیت هایی مانند ورود به سیستم/جنگل زدایی گسترش کشاورزی به قبلا دست نخورده مناطق و تجارت در حیات وحش, همه تغییر عادی گردش خون از ویروس ها و تغییر ترکیب و فراوانی رفتار ویروسی مخزن گونه است. این تغییرات با افزایش تماس با ما-نرخ بین ویروس-حمل حیوانات و انسان (و بالعکس).

بنجامین فرانکلین توصیه در سال 1736 که “یک اونس پیشگیری از ارزش پوند نیم کیلو درمان است.” آیا ما نمی هر یک از شستن دست ما اغلب برای جلوگیری از تماس با ویروس ها? آیا جامعه جهانی ما نیاز به انجام حتی بیشتر در مورد “میکروب” که پریشان ما ؟ ویروس ها است که ساکن حیوانات وحشی می تواند آلوده حیوانات اهلی و به همین ترتیب دام بیماری می تواند تلفات گذشته جمعیت های حیات وحش.

تب خوکی آفریقایی است که امروز پاک کردن خوک تولید در سراسر آسیا و تهدید مزارع در اروپا و شمال امریکا است. برای شدت در معرض خطر خوک وحشی گونه از جنوب شرقی آسیا این ویروس می تواند ضربه نهایی.

نسبت زیادی از جهان هنوز موفق به اجرای جهانی استانداردهای بهداشتی در تولید دام و تجارت در حیوانات و محصولات خود را. در مقیاس بزرگ شهری مصرف از حیات وحش می داند که هیچ استاندارد و هرگز نمی تواند در نظر گرفته شود بهداشتی و امن است. انسان در همه جا در معرض خطر هستند.

چه می توانیم بکنیم ؟

در اکتبر 2019 هفته قبل از این بیماری همه گیر به نظر می رسد در چین, انجمن حفاظت از حیات وحش و دولت آلمان توصیه می شود قوی اقدام به تقویت بهداشت جهانی. برلین اصول برای “یک سیاره یکی سلامتی یکی از آینده” مندرج 10 گام های عملی و نسخه برای سلامت جوامع است. دولت ها در تمام سطوح باید با توجه به این دستورالعمل.

از طریق برلین اصول جوامع می تواند بهتر “ادغام درک درستی از سلامت انسان و حیوان با سلامت محیط زیست” و عمل به بازگرداندن و حفظ اکوسیستم های سالم برای جلوگیری از انتشار بیماری است.

انتظار عمل تا زمانی که یک بیماری ناشناخته از انسان است خیلی دیر است. COVID-19 در حال حاضر در سراسر جهان در حالی که مقامات بهداشت عمومی کار اضافه کاری برای شناسایی و ردیابی, منزوی و درمان موارد جدید. به عنوان دولت در آزمایشگاه و داروسازی شرکت در مسابقه برای پیدا کردن واکسن این ویروس ما باید نه از دست دادن تمرکز.

در عوض ما باید تدبیر تطبیقی جامع و رو به جلو به دنبال روش های تشخیص, پیشگیری, نظارت, کنترل و کاهش خطرات در حال ظهور بیماری های عفونی است که ترکیب پیچیده ارتباطات میان گونه های اکوسیستم و جامعه بشری در حالی که حسابداری به طور کامل برای مضر اقتصادی رانندگان و منحرف کردن یارانه ها است.

در حالی که آمریکا 8 میلیارد دلار تکمیلی تخصیص بودجه برای اختصاص بودجه اضطراری برای مقابله با COVID-19 pandemic به تازگی امضا شده توسط رئیس جمهور تهمت ضروری است, ما می توانیم و باید بیشتر به اطمینان حاصل شود که ما اقامت چند گام جلوتر از آینده انسان و دام شیوع بیماری با حمایت از سیاست تلاش در سطح بین المللی به طور دائم نزدیک به اصطلاح “مرطوب بازار” که در آن حیات وحش است که معامله و قاچاق برای مصرف انسان و در ادامه به صندوق جهانی حیات وحش نظارت است.

به عنوان ما به فوریت رسیدگی به بیمار ما باید به فوریت در آغوش یک رویکرد سلامت و اقدام به افزایش میان بخشی از سرمایه گذاری در این جهانی انسان و دام و حیات وحش گیاهی و اکوسیستم بهداشت زیرساخت های بین المللی و مکانیزم های مالی برای حفاظت از اکوسیستم های متناسب با ماهیت بحرانی در حال ظهور بیماری های عفونی تهدید به زندگی در سیاره ما است.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im