مردم چگونه واکنش نشان می دهند به اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی است ؟

یک مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه مردم بررسی به طور بالقوه جعلی اخبار در خود رسانه های اجتماعی خوردها.

این تیم را تماشا 25 شرکت کنندگان حرکت خود را از طریق Facebook و یا توییتر خوردها در حالی که نادانسته به آنها Google Chrome extension به صورت تصادفی اضافه شده افشا و خنثی محتوا در بالای برخی از پست. شرکت کنندگان مختلف از واکنش به مواجهه جعلی ارسال: برخی آشکار نادیده گرفته و آن را برخی از زمان آن را در ارزش اسمی برخی از بررسی این که آیا آن درست است و برخی از آنها مشکوک از آن اما پس از آن تصمیم به آن را نادیده بگیرد.

“ما می خواستیم به درک آنچه که مردم را هنگامی که آنها روبرو می شوند خبر جعلی یا اطلاعات غلط در تغذیه. آیا آنها متوجه آن ؟ چه آنها در مورد آن انجام?” می گوید: ارشد نویسنده Franziska Roesner استادیار در این Paul G. Allen دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی در دانشگاه واشنگتن است.

“وجود دارد بسیاری از مردم که در حال تلاش برای خوب مصرف کنندگان از اطلاعات آنها در حال مبارزه. اگر ما می تواند درک آنچه این افراد انجام می دهند ما ممکن است قادر به طراحی ابزار است که می تواند به آنها کمک کند.”

تحقیقات قبلی در مورد نحوه تعامل مردم با اطلاعات غلط شرکت کنندگان خواست تا با بررسی محتوا از یک محقق-ایجاد حساب نه از کسی آنها را به دنبال دارد.

The post has a gigantic cloud over a huge city with the caption "A friend posted this pic of last night's storm in Sydney. Think there might be a craft in there somewhere?"
یک مثال از یک جعلی نوشته است که یکی از شرکت کنندگان ممکن است در Facebook اشتراک در طول مطالعه. (اعتبار: Geeng et al./2020 ACM CHI کنفرانس عوامل انسانی در Computing Systems)

“که ممکن است مردم را به طور خودکار مشکوک می گوید:” منجر نویسنده کریستین Geeng دانشجوی دکتری در آلن مدرسه. “ما مطمئن ساخته شده است که تمام پست ها نگاه مانند آنها از مردم که شرکت کنندگان ما به دنبال.”

محققان استخدام شرکت کنندگان در سنین 18 تا 74 از سراسر منطقه سیاتل توضیح داد که این تیم بود که علاقه مند به دیدن چگونه مردم استفاده از رسانه های اجتماعی. شرکت کنندگان با استفاده از توییتر و یا Facebook حداقل یک بار در هفته و اغلب با استفاده از رسانه های اجتماعی سیستم عامل بر روی لپ تاپ.

پس از آن تیم طراحی و توسعه یک برنامه افزودنی Chrome که به صورت تصادفی اضافه جعلی پست ها و یا الگوهای رفتاری که واقعیت-چک کردن وب سایت Snopes.com تا به حال افشا و خنثی در بالای واقعی نوشته های آن را به طور موقت به نظر می رسد مردم بودند و به اشتراک گذاری آنها را بر روی شرکت کنندگان خوراک است. بنابراین به جای دیدن یک پسر عموی پست در مورد تعطیلات اخیر شرکت کننده خواهد دیدن پسر عموی خود را به اشتراک بگذارید یکی از داستان جعلی به جای.

محققان یا نصب افزونه بر روی شرکت کنندگان لپ تاپ و یا شرکت کنندگان وارد حساب خود را محقق لپ تاپ که تا به حال این افزونه را فعال کنید. این تیم از شرکت کنندگان گفت که این فرمت را تغییر دهید و خود را feeds—محققان می گویند نیست چگونه و خواهد خود را پیگیری و در طول مطالعه—هر چند در واقع آن را ردیابی هر چیزی. پسوند حذف شد از شرکت کنندگان لپ تاپ در پایان مطالعه.

“ما می خواهم که آنها را از طریق منابع خبری خود را با پسوند فعال” Geeng می گوید. “من به آنها گفتم به فکر کردن با صدای بلند در مورد آنچه آنها انجام می دهند و یا آنچه انجام می دهد اگر آنها در یک وضعیت بدون من در اتاق. پس مردم را صحبت در مورد ‘اوه آره, من می خواهم به عنوان خوانده شده این مقاله’ یا ‘من می خواهم این جست و خیز.’ گاهی اوقات من می پرسیدن سوالاتی مانند ” چرا شما پرش این ؟ چرا شما می خواهم که?'”

شرکت کنندگان می تواند در واقع نمی مانند و یا به اشتراک گذاری جعلی پست. در توییتر یک “توییت” را به اشتراک گذاری محتوا در زیر جعلی پست. یک بار یکی از شرکت کنندگان را پاسخ محتوا تحت جعلی پست محققان به آنها کمک کرد خنثیسازی آن را پس از مطالعه بیش از. در Facebook به دوست و به اشتراک گذاری دکمه ها کار نمی کند در تمام.

پس از آن شرکت کنندگان مواجه می شوند در تمام fake پست—نه برای Facebook و هفت توییتر—محققان متوقف مطالعه و توضیح داد که چه می گذرد.

“آن را مانند ما گفت:” هی وجود دارد برخی از پست جعلی در آن وجود دارد.’ ما گفت: “آن را سخت به نقطه اطلاعات غلط. اینجا همه جعلی نوشته های شما فقط دیدم. این جعلی بودند و دوستان خود را واقعا نمی پست آنها'” Geeng می گوید. “هدف ما این بود که نه به ترفند شرکت کنندگان و یا به آنها را احساس می کنید در معرض. ما می خواستیم برای عادی مشکل تعیین چه جعلی و چه چیزی نیست.”

محققان به این نتیجه رسیدند مصاحبه با درخواست شرکت کنندگان برای به اشتراک گذاشتن چه نوع استراتژی استفاده از آنها برای تشخیص اطلاعات غلط.

به طور کلی محققان دریافتند که شرکت کنندگان نادیده گرفته و بسیاری از پست ها به خصوص کسانی که آنها تلقی بیش از حد طولانی و بیش از حد سیاسی و یا نه مربوط به آنها.

اما انواع خاصی از پست های ساخته شده شرکت کنندگان در شک و تردید است. برای مثال مردم متوجه شده که یک پست مطابقت ندارد کسی را معمول محتوا. گاهی اوقات شرکت کنندگان مورد بررسی قرار مشکوک پست—با نگاه کردن که در آن نوشته شده ارزیابی محتوای منبع یا خواندن نظرات زیر پست و بار دیگر مردم فقط میگردین گذشته آنها را.

“من علاقه مند هستم در این زمان است که مردم در شک و تردید هستند اما پس از آن را انتخاب کنید برای بررسی. آنها هنوز هم این ترکیب را به خود دید به نحوی؟” Roesner می گوید. “در این زمان ممکن است کسی بگو که یک تبلیغ. من قصد دارم به آن را نادیده بگیرد.’ اما سپس بعد از انجام آنها به یاد داشته باشید چیزی در مورد محتوا و فراموش نکنید که آن را از تبلیغ آنها صرفنظر? این چیزی است که ما در حال تلاش برای مطالعه بیشتر در حال حاضر.”

در حالی که این مطالعه کوچک آن را ارائه چارچوبی برای چگونگی واکنش مردم به اطلاعات غلط در رسانه های اجتماعی این تیم می گوید. در حال حاضر محققان می توانند با استفاده از این به عنوان یک نقطه شروع به دنبال مداخلات برای کمک به مردم مقاومت در برابر اطلاعات غلط در تغذیه.

“شرکت کنندگان تا به حال این مدل های قوی از آنچه فیدهای خود و مردم خود در شبکه های اجتماعی شد و به طور معمول مانند. آنها متوجه شده بود که آن را عجیب و غریب. و شگفت زده به من کمی” Roesner می گوید.

“این آسان به می گویند که ما نیاز به ساخت این سیستم عامل رسانه های اجتماعی به طوری که مردم نمی تواند اشتباه جعلی پست. اما من فکر می کنم وجود دارد فرصت برای طراحان به ترکیب افراد و درک خود را از شبکه های خود را برای طراحی بهتر سیستم عامل رسانه های اجتماعی.”

این نتایج پذیرفته شده اند به 2020 ACM CHI کنفرانس عوامل انسانی در محاسبات سیستم های. این پژوهش از بودجه توسط بنیاد ملی علوم.

منبع: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im