چقدر عمیق است عمیق ترین چاله ها در جهان است ؟

یک پورتال به مرکز زمین نشسته در میان خرابه های رها شده در سایت پروژه در مورمانسک, روسیه, نه چندان دور از نروژی مرز. مطمئن شوید که آن را تحت پوشش و جوش, بسته, اما آن را هنوز هم برای تلفن های موبایل مانند یک فیلم ترسناک به من. عمیق ترین چاله همیشه حفر ممکن است بسیار بی ادعا اما من گمان می کنم من به تنهایی در یک freaked خارج از آن. یک جستجو در اینترنت در مورد جهان عمیق ترین چاله تبدیل می شود تا پیشنهاد “کلا Superdeep چاه فریاد می زند.” جای تعجب نیست که مردم محلی آن را به خوبی به جهنم.

قبل از این ایده بسیار از superdeep سوراخ شروع می شود و فراموش نشدنی رویاهای خود را به نگه داشتن این در ذهن سوراخ است تنها نه اینچ در قطر (که حدود 23 سانتی متر). هیچ راهی وجود دارد شما می تواند به سقوط آن است.

چقدر عمیق است عمیق ترین چاله?

شناخته شده به عنوان کلا Superdeep چاه عمیق ترین چاله همیشه حفر می رسد حدود 7.5 مایل زیر سطح زمین (یا 12,262 کیلومتر) و عمق آن زمان حدود 20 سال برای رسیدن به.

سوراخ در نظر گرفته شده بود برای رفتن “به عنوان عمیق که ممکن است” که تحقیقات انتظار می رود حدود 9 مایل (که ~14,500 متر). اما دانشمندان و مهندسان مجبور شدند تا زمانی که آنها ضربه غیر منتظره درجه حرارت بالا. در 7.5 مایل زیر سطح 2.7 میلیارد سال, سنگ وجود دارد در دمای حدود 180 درجه سانتیگراد (یا سوزان 356 درجه فارنهایت). این بود که تقریبا دو برابر به عنوان گرم به عنوان آنها می خواهم پیش بینی کرد.

چنین دمای بالا تغییر شکل مته و لوله های. سنگ خود را نیز تبدیل به نرم و قابل انعطاف تر. این دانشمندان روسی در کلا توصیف سنگ در اعماق آن به عنوان رفتار بیشتر شبیه پلاستیک از سنگ.

پس از حفاری متوقف شد در سال 1992 و سایت پروژه رها شده بود در حدود یک دهه بعد کلا Superdeep گمانه را حفظ کرده است و رکورد مصنوعی عمیق ترین نقطه روی زمین است. انسان پس از حفر دیگر گمانه ها از جمله 12,289 متر چاه حفر شده در Al شاهین میدان نفتی در قطر و 12,345 متر دریایی چاه نفت در نزدیکی جزیره ساخالین روسیه. اما در کلا باقی مانده است عمیق ترین.

چرا ما حفاری های عمیق سوراخ ؟

چند دلیل وجود دارد که ما انسان ها حفاری های عمیق به زمین—استخراج منابعی مانند سوخت های فسیلی و فلزات برای شروع. 100-year-old معدن مس در کوههای نزدیک شهر سالت لیک میزبان یک گودال است که گسترش سه چهارم از یک مایل عمق و دهانه 2.5 مایل است. در 215 متر, معدن الماس کیمبرلی در آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین حفره های جهان حفر شده توسط دست بشر است.

ما همچنین حفاری البته برای علم است. آزمایش به دنبال نوترينو تقریبا بدون جرم ذرات زیر اتمی است که در تولید مواد منفجره وقایع نجومی مانند ستاره در حال انفجار و gamma-ray bursts به خود قرار داده آشکارسازهای بسیار پایین تر از سطح زمین است. این مورد برای دانشگاه ویسکانسین IceCube Neutrino رصدخانه در قطب جنوب است. این عمق مورد نیاز به انتخاب کردن ضعف سیگنال نوترینوها از این قوی تر تابش زمینه در سطح زمین است. در مورد IceCube خود را آزمایش اجرا تا آنجا پایین 1.5 مایل از طریق سوراخ “کنده” با ریختن ده ها هزار پوند از آب گرم برای ذوب یخ.

حفاری کلا Superdeep, گمانه, بود, برای, ترین, بخش, صرفا علم محور. اتحاد جماهیر شوروی دانشمندان می خواستم برای یادگیری بیشتر در مورد سیاره ما لایه خارجی به نام پوسته به درک که چگونه است که پوسته تشکیل شده است و چگونه آن را تکامل یافته است. در حال حاضر من می گویند “بخشی” از آنجا که مردم تشبیه تلاش برای حفاری عمیق ترین چاله به مسابقه فضایی. علم هدف نیست اما همه می خواستم حقوق لاف زدن برای برنده شدن در این مسابقه به مرکز زمین.

یک آمریکایی تلاش شناخته شده به عنوان پروژه Mohole اقدام به حفاری های عمیق به کف اقیانوس آرام در سواحل مکزیک در سال 1958. این پروژه هدف این بود که برای رسیدن به مرز جایی که پوسته زمین در دیدار بعدی لایه به نام گوشته. کنگره قطع بودجه در سال 1966 زمانی که حفاری رسیده بود و تنها 183 متر (یا یک دهم از یک مایل).

در اوایل 90s دانشمندان آلمانی رسید و حدود 6 مایل زیر سطح در بایرن با آلمان قاره حفاری های عمیق برنامه. وجود آنها ضربه لرزه ای صفحات در بر داشت و در دماي 600 درجه فارنهایت است. با توجه به کمبود بودجه این پروژه نیز متوقف شده است.

ژاپنی قایق بادبانی Chikyu است حفر تقریبا 2 مایل به کف اقیانوس عمیق ترین ما حفر شده در اقیانوس برای علم است. BP افق آبهای عمیق که از دست داده بود در بدنام انفجار و نشت نفت در سال 2010 را نگه می دارد به طور کلی رکورد عمیق ترین دریایی سوراخ در حدود 5 مایل در زیر کف دریا.

“ادامه مطلب “چقدر عمیق است عمیق ترین چاله ها در جهان است ؟” در QuickAndDirtyTips.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de