چگونه COVID-19 مانند تغییر آب و هوا

من با گوش دادن به آرامش پس زمینه همهمه از یخچال در آپارتمان اجاره ای. زمزمه سر و صدا به طور ناگهانی متوقف می شود; تنها صدا است که در حال حاضر مبتلا به وزوز در گوش من. من از صندلی من نگاه کردن از طریق درب های کشویی شیشه ای. باد و باران, تحریک و تشجیع, روشن, زرد, جامه فلانل یا پشمی بوته در دامنه کوه. کالیفرنیا فقط به حال خشک ترین ماه فوریه در ضبط. این گل شاخه از جامه فلانل یا پشمی بوته به نظر می رسد کشش مانند انگشتان دست برای گرفتن حیات آب باران. “ما می خواهیم بیشتر! ما می خواهیم بیشتر!”

من مقدار زیادی از زمان برای مشاهده جهان خارج از ویندوز است. من خود قرنطینه در آپارتمان من برای یک هفته. پس از بازگشت به منطقه خلیج فارس از تغییر آب و هوا کارگاه در واشنگتن دی سی من آمد با یک تب با درجه پایین و خشک سرفه هک. سرفه ساخته شده خواب دشوار ترک من خسته و ضعیف است. استراحت و ضد آنفولانزا meds کمک نمی کند زیاد است.

در روز سوم پس از شروع علائم من مشورت یک پزشک پرستار در مطب دکتر. ما تعامل از طریق زوم. آن را محتاطانه به نظر می رسید برای به حداقل رساندن خطر ممکن است به دیگران. این NP تجویز دارو برای سرفه است. اما پس از مصرف دارو علائم ادامه یافت.

در روز پنج من تست شده برای رمان coronavirus. من سوار به پارکینگ خارج ، در حالی که هنوز در ماشین نشسته یک نقاب و مناسب پزشک پرستار گوش به من تنفس اندازه گیری من متوسط و فشار خون و اکسیژن خون و سواب از معابر بینی. امتحان و آزمون در زمان کمتر از پنج دقیقه.

من اصلا به نتیجه نشده است. من باید آنها را به زودی. آن را خوب خواهد بود به دانستن آنچه که من در برخورد با. شناخت دشمن همیشه مفید است.

در حالی که منزوی در آپارتمان من فکر می کردم زیادی در مورد چگونگی سیستم های پیچیده در پاسخ به آشفتگی. که بخشی از کار من است. به عنوان آب و هوا دانشمند من مطالعه اتمسفر و اقیانوس پاسخ به متفاوت “forcings”—چیزهایی مانند عظیم فوران های آتشفشانی تغییرات زیادی در انرژی خورشید خروجی و یا دو برابر شدن جوی CO2 سطح است. من با استفاده از مدل های کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل چگونه چنین شوک موج دار شدن از طریق سیستم آب و هوا. چه مشخصه الگوهای آب و هوا پاسخ آنها تولید? چه مدت آن را برای سیستم آب و هوا به بازگشت به قبل از شوکه دولت ؟ وجود دارد موارد که در سیستم نیست بهار به عقب ؟

رمان coronavirus عمده اختلال پیچیده سیستم های انسانی از حکومت. در اینجا چند افکار شخصی در “درس های آموخته شده” از ایالات متحده در پاسخ به این ویروسی اغتشاش.

درس 1: علمی جهل می تواند کشنده باشد—به خصوص اگر جهل شروع می شود با رئیس جمهور آمریکا و trickles از وجود دارد. آن را از نظر علمی نادرست به رئيس جمهور تهمت به اخراج coronavirus به عنوان بدتر از آنفولانزای فصلی. آن را از نظر علمی نادرست به توصیه شهروندان به شرکت در کسب و کار به طور معمول در مواجهه با یک بیماری همه گیر. انتشار چنین اطلاعات نادرست توسط فرمانده کمک به گسترش این رمان کروناویروس در آمریکا است. جهل به عنوان قوی بیماری بردار.

درس 2: رئیس جمهور ایالات متحده موفق به قبول مسئولیت برای دولت هرج و مرج در پاسخ به این ویروس. کمبود اعتماد آزمون برای “خارجی” virus تقصیر او نیست. خاموش کردن کاخ سفید و شورای امنیت ملی اداره بهداشت جهانی امنیت و Biodefense? نه تصمیم خود را. این قرنطینه مسافران یک کشتی کروز سان فرانسیسکو ؟ نه خود مشکل. در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت باک هرگز متوقف نمی شود در بالای صفحه.

درس 3: ما رئیس جمهوری نمی تواند رهبری این کشور است. یک رهبر می گوید حقایق سخت در زمان بحران. یک رهبر نمی پذیرد گوشته از تجربه و تخصص در مناطق که در آن او است none. یک رهبر بیشتر در رابطه با رفاه همه شهروندان از با بد نظرسنجی شماره یا بد اعداد از تایید بیماری موارد است. یک رهبر قبول مسئولیت شخصی و شکست سازمانی (بالا را ببینید). و یک رهبر مراقبت بیشتر در مورد صرفه جویی در زندگی از برنده شدن گشتند.

درس 4: “امریکا برای اولین بار” است که فوق العاده ضعیف استراتژی بقا در وسط یک جهانی همه گیر. هیچ ملت است غیر قابل تسخیر قلعه در برابر میکروسکوپی عامل است که می توانید سوار بر هر هواپیما و کشتی و قطار و یا ماشین. ساختمان موثر سازمان های بین المللی و اتحاد است که یک راه بسیار بهتر از بازمانده جهانی بهداشت از بحران “از آن رفتن به تنهایی.”

عبارت “در فراوانی از احتیاط” تبدیل به امری عادی در چند روز گذشته. سیاستمداران برجسته و مشهور استفاده از این عبارت به توضیح تصمیم خود به خود شده است. در ایالات متحده فراوانی از احتیاط باید اعمال در ابتدای رمان coronavirus بیماری همه گیر. برنامه های دقیق به صورت علمی و دقیق پیام باید آماده شده است همراه با استراتژی های ملی و بین المللی هماهنگی پاسخ تلاش.

آنها آماده بودند. قابلیت تست دهها هزار نفر از شهروندان در روز باید در محل بوده است. آن را در جای خود نیست. و در فراوانی از نگرانی برای سلامت عمومی اعضای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت باید اصلاح شود رئیس جمهور misstatements بر جدیت coronavirus. آنها تا حد زیادی سکوت.

پس از سالها تحقیر و غفلت از علم, Donald J. Trump است به طور ناگهانی کشف که علم ضروری است برای بقای انسان و شاید حتی به خود سیاسی بقا. از طریق علم واکسن خواهد بود برای توسعه این رمان coronavirus. اگر این کشور سرمایه گذاری در علم در حال حاضر—و اگر ما سرمایه گذاری در حفظ قوی جهانی سیستم های سلامت—ما بهتر خواهد بود آماده برای رمان بعدی ویروس در انتظار وجود دارد.

بیماری های همه گیر نیست و تنها وجودی مشکل مواجه هستیم. تغییر آب و هوا به خطر می اندازد هر حال و آینده شهروند از این سیاره است. اگر ما واقعا در مورد مراقبت از سلامت جوامع ما و کشورهای جهانی عوام ما باید در پیدا کردن راه های تأمین این سیاره بدون تکیه بر سوخت های فسیلی است. این امر می تواند یک فاجعه برای زنده ماندن coronavirus اما تسلیم شدن به انسان ناشی از آب و هوا اختلال. فراوانی احتیاط اقتضا می کند که ما آدرس هر دو مشکلات.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im