چگونه COVID-19 می تواند خراب کردن آب و هوا و پیش بینی آب و هوا سوابق

دو بار در سال و اد dever’s گروه در دانشگاه ایالتی اورگان در Corvallis سر به دریا خاموش اورگان و واشنگتن سواحل به بازسازی و پاک کردن بیش از 100 ظریف سنسور را تشکیل می دهند که یک بخش از یک US$44-میلیون-هر-سال شبکه علمی کشور به نام اقیانوس رصدخانه ابتکار. “اگر این حال در یک سال نرمال, من می خواهم که در دریا در حال حاضر,” او می گوید.

به جای دور یکی از بسیاری از دانشمندان در کنار coronavirus pandemic, مشاهده از راه دور به عنوان ارزش داده های میدان ناپدید می شوند و ابزار تنزل. علمی مکث می تواند مخاطره پیش بینی آب و هوا در کوتاه مدت و تهدید بلند مدت آب و هوا مطالعات. در برخی موارد محققان انتظار دارند شکاف در داده هایی که جمع آوری شده است به طور منظم برای چندین دهه است. “شکستن علمی ثبت است که احتمالا بی سابقه ای می گوید:” فرانک دیویس یک بوم شناس در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا.

دیویس مدیر اجرایی بلند مدت زیست محیطی تحقیقات (LTER) برنامه یک شبکه 30 زیست محیطی سایت های کشش از دور دست در شمال آلاسکا تمام راه را به پایین به قطب جنوب است. متشکل از هر دو شهری و نقاط روستایی این LTER شبکه اجازه می دهد تا دانشمندان به مطالعه فرآیندهای زیست محیطی بیش از چندین دهه از تاثیر کاهش بارش برف در کوه های کلرادو به اثرات آلودگی در بالتیمور جریان. در برخی از سایت های این ممکن است اولین وقفه در بیش از 40 سال او می گوید. “این دردناک برای دانشمندان درگیر است.”

پیش بینی آب و هوا طول می کشد یک ضربه

دیگر نظارت بر برنامه ها رو شبیه شکاف. دانشمندان اغلب سوار همراه در تجاری کشتی های کانتینر که criss-متقابل, اقیانوس های جهان جمع آوری اطلاعات و به کارگیری انواع ابزارهای اندازه گیری آب و هوا و همچنین به عنوان جریان و خواص دیگر از اقیانوس. بسیاری از این کشتی ها هنوز هم در حال اجرا است اما محدودیت های مسافرتی معنی است که دانشمندان دیگر اجازه داده شده در هیئت مدیره می گوید جاستین پارک دریایی تکنسین که مدیریت یکی از این برنامه در موسسه موسسه اقیانوس شناسی در لا Jolla, California.

پورت اعتصاب و بی ثباتی سیاسی باید متوقف خاص کشتی در گذشته پارک می گوید. اما به او دانش این اولین بار است که کل برنامه تعطیل کرده است برای یک دوره طولانی از زمان.

اندازه گیری ساخته شده در دریا هستند مهم برای پیش بینی آب و هوا بیش از اقیانوس ها و همچنین برای نگه داشتن طولانی مدت سوابق اقیانوس سلامت و تغییرات آب و هوایی می گوید: اما Androidwear یک متخصص برنامه در اقیانوس مشاهدات در بین دولتی اقیانوس شناسی کمیسیون در پاریس. گروه او هنوز در تلاش برای ارزیابی میزان آسیب هایی که این بیماری همه گیر در حال انجام است به اقیانوس-مشاهده جامعه به عنوان یک کل است اما محققان در حال حاضر احساس برخی از اثرات. در طول 2 ماه گذشته آنها را دیده ام پیوسته در حال کاهش تعداد کشتی مشاهدات—به مقدار از آغاز فوریه 15% از دست دادن ایستگاه های که در حال گزارش داده است. و اگر چه جامعه سخت در تلاش است برای کشف کردن راه های دیگر برای جمع آوری اطلاعات مهم از این وضعیت به احتمال زیاد به بدتر به عنوان بیماری همه گیر در امتداد. “دیگر این محدودیت در محل” او می گوید: “دیگر آن را برای عملیات ما به بهبود است.”

پروازهای تجاری ارزشمند ارائه اطلاعات آب و هوا بیش از حد—اندازه گیری دما و فشار و سرعت باد به عنوان آنها را کروز. هواشناسی داده های ارائه شده توسط ما هواپیماهای ناوگان کاهش داشته است و به نصف آن سطح نرمال که از 31 مارس با توجه به ما ملی اقیانوسی و جوی (NOAA).

تعمیر و نگهداری گلایه

ماهواره ها و آب و هوا بالن می تواند پر کردن در برخی از شکاف ها اما برخی از هواپیما اطلاعات غیر قابل تعویض هستند. “این قطعا مورد که با مجازی از دست دادن در سراسر جهان حمل و نقل هوایی یک شکاف وجود دارد در برخی از این پرونده می گوید:” گراهام Madge یک سخنگوی انگلستان ملاقات کرد در اکستر.

این ملاقات در دفتر تخمین می زند که از دست دادن هواپیما مشاهدات افزایش خواهد یافت و پیش بینی خطا توسط 1-2 ٪ اما اشاره می کند که در مناطق که در آن پرواز به طور معمول بیشتر فراوان دانشمندان هوا دقت ممکن است حتی بیشتر رنج می برند. این ملاقات در دفتر حفظ بیش از 250 انگلستان ایستگاه های آب و هوا است که ارائه مستمر یا روزانه تغذیه از مستقل جمع آوری جوی و آب و هوا اطلاعات. در حال حاضر این سیستم عملکرد هستند اما اگر یک ابزار پایین می رود Madge می گوید آن خواهد بود دشوار است برای گرفتن کارکنان برای رفع مشکل.

خیلی از این جهان جوی-نظارت بر داده های جمع آوری شده با کمی به هیچ دخالت انسان و چنین پروژه هایی باید قادر به نگه داشتن در حال اجرا است. پیشرفته جهانی گازهای جوی آزمایش برای مثال اقدامات ازن-تهی ترکیبات گازهای گلخانه ای و دیگر ردیابی قطعات در جو در 13 سایت های از راه دور در سراسر جهان است. بسیاری از سیستم های مستقل: این ایستگاه ها هر یک از کارکنان توسط یک یا دو نفر که انجام تعمیر و نگهداری روزمره به نگه داشتن ابزار در حال اجرا است. ری وایس یک جوی شیمیدان در Scripps که منجر به این پروژه می گوید که دو ابزار شکسته اند اما از دست دادن یک ابزار و یا حتی یک سایت کامل برای چند هفته بعید است به خطر اندازد شبکه قابلیت نظارت. Arlyn اندروز که اجرا می شود NOAA گلخانه ای-گاز-نظارت بر برنامه می گوید که اثرات این شبکه شده اند “نسبتا جزئی” و کمتر از 5% از سایت NOAA را از دست داده است.

مگر اینکه این وضعیت در کل خیلی بدتر ویس پیش بینی می کند که برنامه را فرار نسبتا صدمه ندیده است. “ما در حال لنگش از طریق خط پایین است.”

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در مارس 13 سال 2020 است.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de