چگونه Coronavirus گسترش می یابد از طریق هوا: آنچه ما می دانیم تا کنون

چند ماه به یک بیماری همه گیر است که ادعا کرده است صدها نفر از هزاران نفر از زندگی و نابود اقتصاد در سراسر جهان دانشمندان هنوز فاقد یک درک کامل از چگونگی این ویروس که ناشی از آن است منتقل می شود. مستندات در حال حاضر کاهش در برخی از مکان ها و مردم در حال آماده شدن برای بازگشت به یک نسخه از کار و زندگی اجتماعی است. اما یک سوال بسیار مهم سرسختانه باقی می ماند: می توانید پاتوژن پشت COVID-19 بود “هوابرد”?

با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری و سازمان بهداشت جهانی, رمان coronavirus در درجه اول گسترش قطرات از کسی در که است و سرفه و عطسه و یا حتی صحبت کردن در عرض چند پا دور. اما گزارش های موردی اشاره است که این می تواند انتقال از طریق ذرات معلق در هوا است. پس از حضور در یک گروه کر عمل در ایالت واشنگتن در اوایل ماه مارس و 45 نفر مبتلا به و یا توسعه یافته علائم COVID-19 حتی اگر آنها تا به حال متزلزل دست یا ایستاده بود نزدیک به یکدیگر است. حداقل دو نفر کشته شدند. بعد از ناهار خوری در یک رستوران مطبوع در چین در اواخر ماه ژانویه سه خانواده در همسایه جداول تبدیل شد و بیمار با این ویروس احتمالا از طریق قطرات دمیده از طریق هوا.

به آدرس چشم انداز هوابرد گسترش این رمان coronavirus آن است لازم برای درک آنچه دانشمندان را به معنای “هوابرد.” این اصطلاح اشاره به انتقال از یک عامل بیماری زا از طریق ذرات معلق در هوا—کوچک قطرات تنفسی است که می تواند باقی می ماند, معلق در هوا (شناخته شده به عنوان قطرات هسته)—به عنوان مخالف به قطرات بزرگتر که سقوط به زمین در عرض چند پا. در واقع هر چند تمایز بین قطرات و ذرات معلق در هوا است و نه روشن. “جدایی بین آنچه که به عنوان ‘هوابرد گسترش’ و ‘قطرات گسترش’ است که واقعا یک طیف” به ویژه هنگامی که صحبت کردن در مورد فواصل نسبتا کوچک می گوید: Joshua Santarpia استادیار پاتولوژی و میکروب شناسی در دانشگاه مرکز پزشکی نبراسکا.

هوابرد گسترش بوده است فرضهای دیگر مرگبار coronaviruses از جمله آنهایی که باعث سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS). یک تعداد انگشت شماری از مطالعات نشان می دهد جدید کروناویروس SARS-CoV-2 می تواند وجود داشته باشد به عنوان یک آئروسل در مراقبت های بهداشتی تنظیمات. اما بسیار ناشناخته باقی مانده در مورد اینکه آیا aerosolized ویروس مسری است و چه مقدار از ویروس یکی از نیاز به معرض به منظور تبدیل شدن به بیمار شناخته شده به عنوان حداقل دوز عفونی. حتی اگر آئروسل انتقال رخ می دهد آن است که روشن نیست چگونه مشترک آن است که در مقایسه با سایر راه های انتقال مانند قطرات و یا سطوح. کشف این اطلاعات بسیار حیاتی است به خصوص با توجه به این واقعیت است که مردم می تواند گسترش SARS-CoV-2 هنگامی که آنها بدون علائم است.

شاید “است coronavirus هوابرد?” سوال اشتباه است. COVID-19 ممکن است بالقوه برای هوابرد گسترش می گوید: استنلی پرلمن یک استاد میکروبیولوژی در دانشگاه آیووا. “اما آیا [این مسیر است] مهم بالینی است که واقعا سوال کسی می خواهد به دانستن در مورد” او می گوید.

شواهد برای انتقال آئروسل

برخی از قوی ترین شواهد آن هوابرد انتقال جدید کروناویروس ممکن است می آید از یک مطالعه منتشر شده در اواخر ماه گذشته در طبیعت. در این محققان با اندازه گیری این ویروس را مواد ژنتیکی یا RNA در نمونه برداری ذرات معلق در هوا در ماه های فوریه و مارس در دو بيمارستان شهر ووهان چین—شهر جایی که شیوع این بیماری به طور گسترده ای اعتقاد بر این آغاز شده است. محققان دریافتند سطوح بسیار پایین از هوابرد RNA ویروسی در بیمارستان’ جداسازی بخش و در تهویه اتاق بیمار. اما وجود دارد به میزان قابل سطوح بالاتر در برخی از بیماران توالت مناطق. آنها همچنین دریافتند سطوح بالایی از RNA ویروسی در مکان های که در آن پزشکی کارگران حذف دنده محافظ و همچنین در دو تراکم مستعد مکان های نزدیک بیمارستان. “ما مطالعه و دیگر مطالعات اثبات وجود SARS-CoV-2 ذرات معلق در هوا و ضمنی که SARS-CoV-2 آئروسل انتقال ممکن است یک nonnegligible مسیر از آلوده حامل به کسی نزدیک می گوید:” مطالعه همکاری نویسنده Ke Lan استاد و مدیر دولتی کلید آزمایشگاه ویروس شناسی در دانشگاه ووهان.

یک preprint (هنوز منتشر نشده) مطالعه led توسط Santarpia و همکارانش به طور مشابه شواهدی از آلودگی ویروسی در نمونه هوا و سطوح از اتاق که در آن COVID-19 بيمار بودن در انزوا نگه داشته. “من فکر می کنم بسیاری از ما—از جمله خود من—که به شدت احساس می کنند که برنامه مسیر انتقال بسیار ممکن است,” او می گوید. “من می خواهم لحظه ای تردید به آن را ثابت کرده هر وسیله. اما من فکر می کنم وجود دارد نصب شواهد برای حمایت از آن است.”

هر دو طبیعت مطالعه و Santarpia کاغذ اندازه گیری viral RNA نه واقعی ویروس پس از آن است که روشن نیست که مواد موجود در ذرات معلق در هوا بود و عملکرد عفونی. “پیدا کردن RNA نیست به شما بگویم [که] شما آئروسل گسترش می گوید:” پرلمن بود که درگیر در هر دو مطالعه است.

یکی دیگر از مقاله به تازگی منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلندنشان داد که عفونی SARS-CoV-2 ویروس باقی می ماند می تواند در ذرات معلق در هوا به مدت حداقل سه ساعت و برای چند روز در سطوح مختلف در یک محیط آزمایشگاهی. اما مقدار قابل دوام ویروس کاهش قابل توجهی در آن زمان. دانشمندان نمی دانند عفونی دوز SARS-CoV-2. (برای آنفلوانزا مطالعات نشان داده اند که فقط سه ویروس ذرات به اندازه کافی برای کسی که بیمار است.)

به طور کلی بسیاری از شواهد که SARS-CoV-2 می تواند تبدیل به برنامه می آید از تنظیمات بالینی—که تمایل به بسیاری از افراد بیمار و ممکن است میزبان روش های تهاجمی مانند لوله ای است که می تواند بیماران مبتلا به سرفه و تولید ذرات معلق در هوا. آن است که روشن نیست که چگونه نماینده روزمره و محیط های این مناطق هستند. “بسیار وجود دارد شواهد قانع کننده که آئروسل گسترش بخش عمده ای از انتقال” از COVID-19 پرلمن می گوید.

این ارزیابی به این معنا نیست آن است که اتفاق می افتد, با این حال. بنیامین Cowling رئیس بخش اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه هنگ کنگ دانشکده بهداشت می گوید وجود یک تصور غلط محبوب است که اگر یک ویروس گسترش می تواند از طریق هوا و در همه حال باید آن را قادر به گسترش بیش از یک محدوده زمانی. او به قیاس بودن در یک رستوران که در آن کسی است که سیگار کشیدن: “اگر شخص در طرف دیگر از رستوران, سیگار, شما احتمالا نمی خواهد بوی آن را و شما هرگز حتی متوجه. که چون دود هرگز به شما برسد” او می گوید. “این به آن معنا نیست وجود ندارد دود تولید می شود.” به عبارت دیگر فقط به خاطر SARS-CoV-2 ممکن است منتقل می شود بیش از یک محدوده زمانی که به این معنا نیست آن است هوابرد. مانند دود سیگار و ذرات آئروسل گسترش در سراسر یک فرد در یک ابر با غلظت بودن بیشترین نزدیکی سیگاری و پایین به عنوان یکی دورتر.

حتی اگر ذرات معلق در هوا سفر نمی دورتر از بسیاری از قطرات این بارها تبلیغ “شش پا حکومت” اجتماعی فاصله بستگی به شرایط Cowling می گوید. اگر وجود دارد یک فن یا تهویه هوا عفونی معلق در هوا (و یا حتی قطرات به عنوان مشکوک در مورد آن رستوران در چین) به طور بالقوه می تواند سلامت کسی دورتر که downwind.

از جمله عواملی هستند که خطر هوابرد گسترش

Cowling فرضیه است که بسیاری از ویروس های تنفسی را می توان از طریق هوابرد مسیر—اما که درجه contagiousness کم است. برای آنفلوآنزای فصلی اساسی تولید مثل شماره یا R0—فنی برای تعیین میانگین تعداد یک نفر بیمار و فرد آلوده—حدود 1.3. برای COVID-19 تخمین زده می شود به جایی بین دو و سه (هر چند احتمالا به عنوان بالا به عنوان 5.7). در مقایسه با سرخک است که R0 در محدوده 12 تا 18 این مقادیر نشان می دهد اکثر مردم با این بیماری ناشی از SARS-CoV-2 هستند بسیار مسری است.

اما وجود دارد ظاهری استثنا مانند گروه کر تمرین در ایالت واشنگتن Cowling می گوید. به دلایل نامعلوم بعضی از افراد به نظر می رسد برای آلوده کردن بسیاری از مردم بیش از دیگران انجام دهد. این به اصطلاح superspreaders شد مستند در شیوع سارس در سال 2003 بیش از حد. در آنچه شناخته شده به عنوان قانون 20/80 حدود 80 درصد از عفونی-بیماری-انتقال وقایع ممکن است در ارتباط با فقط 20 درصد از موارد Cowling یادداشت ها. “ما نمی دانیم که چگونه برای شناسایی کسانی که 20 درصد,” او می گوید. “اما اگر ما قادر به در برخی از راه, پس از آن که خواهد بود یک پیشرفت عمده.”

تهویه به احتمال زیاد نیز نقش مهمی در چگونه به راحتی این ویروس می تواند از طریق هوا منتقل. فضاهای بسته و احتمالا در برخواهد داشت خطر بالاتر از, هوای آزاد, آنهایی, به خصوص اگر آنها ضعیف تهویه Cowling و دیگران می گویند. مناطق شلوغ مانند میله, رستوران ها و قطارهای مترو از همه می تواند مخاطره آمیز—به خصوص اگر افراد بدون علامت و صرف مدت زمان طولانی در این مناطق است. اقدامات احتیاطی می تواند شامل تهویه بهتر و منظم تمیز کردن و پوشیدن ماسک.

Cowling همکاری یک مطالعه منتشر شده در اوایل ماه آوریل در طبیعت پزشکیاز بیماران مبتلا به عفونت های تنفسی در یک درمانگاه در هنگ کنگ بین 2013 و 2016. این پژوهش شناسایی RNA از فصلی coronaviruses—نوعی که باعث سرماخوردگی نمی COVID-19—به عنوان به خوبی به عنوان ویروس آنفولانزای فصلی و rhinoviruses در هر دو قطرات و ذرات معلق در هوا در بيماران مبتلا به بازدم نفس. کاغذ به رهبری نانسی لئونگ, دستیار استاد در دانشگاه هنگ کنگ در دانشکده بهداشت عمومی داشت که با پوشیدن ماسک های جراحی کاهش مقدار آنفلوانزا RNA در قطرات و فصلی coronavirus RNA در ذرات معلق در هوا.

اگر چه این مطالعه به نظر نمی آید در COVID-19 به طور خاص يافته ها از ماسک پوشیدن به عنوان یک راه موثر برای محدود کردن انتقال ویروس از فرد آلوده شناخته شده در پزشکی به زبان به عنوان منبع کنترل. بسیار وجود دارد شواهدی وجود دارد که ماسک انتقال حفاظت به افراد سالم اگر چه ممکن است (و ممکن است بستگی به نوع ماسک). با توجه به شيوع عفونت بدون علامت با COVID-19 وجود دارد برخی برای توجیه جهانی پوشیدن ماسک برای جلوگیری از کسانی که نمی دانند آنها بیمار از آلوده کردن دیگران است. در هنگ کنگ که آن را نگه داشته شیوع نسبتا تحت کنترل ماسک های فرسوده توسط اکثریت قریب به اتفاق جمعیت Cowling می گوید.

احتمال انتقال هوابرد—به خصوص در مقایسه با مسیرهای دیگر مانند قطرات و یا سطوح—همچنان نامشخص است. بسیاری از محققان هنوز هم فکر می کنم جدید کروناویروس در درجه اول از طریق قطرات و دست افراد آلوده یا سطوح. بسیار سخت کوش شستن دست و اجتماعی فاصله هنوز هم مهم ترین اقدامات مردم را می تواند به جلوگیری از عفونت.

لئونگ قرار می دهد خطرات در چشم انداز است. بیشتر از آنچه که مردم در مورد انتقال آئروسل است از سل و سرخک و آبله مرغان, او می گوید:—و این عوامل بیماری زا معمولا بالا توانايی انتقال با پتانسیل برای طیف وسیعی گسترش یافته است. “متعارف تفکر است, بنابراین, هنگامی که شما ذکر وجود دارد آئروسل انتقال هر کس نگران است چرا که [آنها فرض کنیم که این ویروس] بالاتر توانايی انتقال و آن را سخت تر برای کنترل” او توضیح می دهد. اما حتی اگر وجود دارد هوابرد انتقال آن فقط ممکن است در محدوده کوتاه—که در آن عفونت های دیگر مسیرهای ممکن است فقط به عنوان به احتمال زیاد—و یا بیشتر از آن. بنابراین لئونگ می افزاید: “داشتن یک خطر بالاتر از آئروسل انتقال به خودی خود لزوما ترجمه برای بیشتر توانايی انتقال.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>