چگونه تولید بتن می تواند کمک کند و یا صدمه زدن به محیط زیست ما

برخی از استراتژی های برای برش گلخانه ای گاز خروجی از تولید بتن می تواند در زیر برخی از حالات محلی افزایش آلودگی هوا و بهداشتی مرتبط با آسیب های پژوهش می یابد.

برای مطالعه در طبیعت تغییر آب و هوا, دانشمندان, اندازه گیری هزینه ها از اثرات تغییر آب و هوا و مرگ و بیماری از آلودگی هوا. آنها دریافتند که تولید بتن باعث می شود حدود 335 میلیارد دلار در سال خسارت زیادی کسری از صنعت ارزش.

این دانشمندان همچنین در مقایسه با چند گاز گلخانه ای (GHG) کاهش استراتژی برای تعیین است که به احتمال زیاد به کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای و محلی آلودگی هوا مربوط به تولید بتن. آنها دریافتند که انواع روش های موجود می تواند, همراه, کاهش, آب و هوا و آسیب به سلامت هزینه 44٪.

“بالا وجود دارد انتشار گازهای گلخانه ای بار مرتبط با تولید بتن به دلیل وجود تقاضای بسیار زیاد برای آن می گوید:” منجر نویسنده Sabbie میلر دستیار استاد در دانشگاه کالیفرنیا دیویس گروه مهندسی عمران و محیط زیست. “ما به وضوح به مراقبت زیادی در مورد انتشار گازهای گلخانه ای. اما ما نمی پرداخت که توجه زیادی به سلامت بار که همچنین محور در بخش بزرگی از این تقاضا است.”

در میان استراتژی های موثر عبارتند از: استفاده از پاک کن-کوره سوزاندن سوخت بیشتر انرژی های تجدید پذیر و جایگزین کردن بخشی از سیمان مورد استفاده در تولید با کاهش کربن مواد جایگزین.

در حالی که جذب و ذخیره سازی کربن فن آوری می تواند به کاهش گازهای گلخانه ای از تولید بتن تا 28 درصد مطالعه در بر داشت آن را در واقع می تواند به افزایش سلامت انسان اثرات از آلاینده های هوا مگر اینکه خود تکنولوژی است که توسط انرژی پاک. آن هم نه در حال حاضر به طور گسترده ای اجرا.

“آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی مشکلات واقعا در هم تنیده هنگامی که ما بحث در مورد راه حل می گوید:” coauthor فرانسیس مور استادیار گروه علوم محیط زیست و سیاست. “این مقاله طول می کشد این دو مشکلات و مشترک خود را از طبیعت به طور جدی. این نشان می دهد که چگونه راه حل های مختلف اثرات متفاوتی برای تغییر جهانی آب و هوا و محلی آلودگی هوا است که ممکن است خیلی مهم برای سیاستگذاران.”

تولید سیمان مسئول حدود نیمی از مجموع آب و هوا (32%) و سلامت (18%) خسارت های ناشی از ساخت بتن. است که توسط مجموع تولید است که مسئول 34 درصد از سلامت خسارت و 4 درصد در آب و هوا خسارت.

اختلاط بتن و یا بچینگ کمک کمی به آب و هوا خسارات اما نشان دهنده 11 درصد از سلامت خسارت.

برای کاهش این اثرات نویسندگان ارزیابی هشت GHG راهکارهای کاهش و ارائه گزینه های در راه سیاستگذاران می توانید در نظر بگیرید برای امکان سنجی.

روش های است که می تواند به آسانی اجرا به کاهش آب و هوا خسارت عبارتند از:

  • تمیز کننده combusting کوره سوخت
  • افزایش استفاده از سنگ آهک پر کننده یا دیگر کم اثر معدنی اضافه شده به حدی جایگزین سیمان
  • انرژی پاک مانند انرژی باد

آمین شستشو و کلسیم حلقه که اشکال کربن ضبط و ذخیره سازی می تواند به کاهش آب و هوا آسیب هزینه های بیش از 50% و 65% بود. آنها هنوز رتبهدهی نشده است به آسانی اجرا, اما ممکن است بنابراین در آینده است.

تمیز کننده combusting کوره سوخت را نشان می دهد بزرگترین شرکت سود با 14 درصد کاهش در سلامت خسارت چهار بار به عنوان بزرگ به عنوان هر گونه استراتژی برای کاهش کیفیت هوا از مزایای.

نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که اضافی استراتژی ها و سیاست هایی که به کاهش ذرات تولید گازهای گلخانه ای ممکن است به کاهش آلودگی هوا اثرات بیشتر به طور مستقیم.

عمده بتن-تولید جوامع شامل بخش هایی از آمریکا و چین و برزیل و هند و روسیه و دیگر مناطق. در حالی که اثربخشی استراتژی های متفاوت در منطقه مورد مطالعه می گوید که به طور کلی ترکیبی از استراتژی می تواند به کاهش, آب و هوا و سلامت خسارت 85% و 19% بود.

“به عنوان سیمان و بتن و صنایع بزرگ را تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بسیار مهم است که آنها باقی می ماند آگاه از اثرات تصمیمات باید در محیطی دیگر بار برای جلوگیری از ناخواسته اثرات جانبی” میلر می گوید.

مطالعه بدون دریافت کمک های مالی خارجی.

منبع: UC Davis

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>