چگونه دانشمندان شهروند می تواند کمک به حفاظت از کیفیت آب

گروه های شهروند می تواند کمک به بهبود دسترسی به فراوان آب تمیز و احتمالا جلوگیری از مرتبط با آب بحران با توجه به تحقیقات جدید.

محققان مطالعه کیفیت آب نظارت بر شیوه از بیش از یک دوجین گروه های شهروند و دانشگاه و سازمان های دولتی در مرکز شهرستان پنسیلوانیا (که در آن Penn State دانشگاه پارک پردیس واقع شده است).

13 آب گروه محققان عبارتند از ویکی محافظت از مرکز شهرستان پنسیلوانیا ارشد محیط زیست سپاه و بهار Creek فصل از ماهی قزل آلا نامحدود است.

“ما فکر کرده اید که چگونه می تواند به ما کمک کند به این مهم کار بیشتر قابل مشاهده است که ممکن است آن را بیشتر موثر است و حتی بیشتر سرگرم کننده و بهبود استخدام تلاش و پایداری?”

“این برنامه ها مهم هستند آنها مهم است افرادی که با شرکت در برنامه های آنها مهم به مردم می گوید:” جان کارول استاد علوم و فناوری اطلاعات و دیپلم از موسسه محاسباتی و داده های علوم در پن استیت.

“این کار بسیار قابل مشاهده است. ما تعجب که چگونه ما می تواند کمک به این مهم کار بیشتر قابل مشاهده است که ممکن است آن را بیشتر موثر است و حتی بیشتر سرگرم کننده و بهبود استخدام تلاش و پایداری?”

ابزار و آموزش

یکی از راه هایی برای کمک به این گروه جمع آوری داده ها این است که آنها را بهتر ابزار و آموزش, محققان می گویند. بسیاری از گروه ها با استفاده از استاندارد ابزار گسترده برای مدیریت داده های جمع آوری آنها.

“بسیاری از گروه های بسیاری از داده های با ارزش اما داده ها مورد استفاده قرارگرفته است به دلیل دست و پا گیر و نامناسب ابزار می گوید:” کارول. “صفحه گسترده برنامه های فوق العاده هستند اما نه برای مدیریت بزرگ و پویا داده و یا برای تجسم geospatial سری های زمانی.”

کارول همچنین می گوید که جوامع نیز باید سعی کنید برای بالا بردن آگاهی از این گروه و کار خود را.

“بسیاری از مردم در جامعه ما ممکن است آگاه باشید که شهروند آب-کیفیت-نظارت بر پروژه های در حال رفتن به می گوید:” کارول. “شهروند داوطلب متوسطی هستند مردمی در خدمت جامعه و درگیر در آنچه انجام می دهند اما این امر می تواند خوب برای بقیه از ما به دانستن بیشتر در مورد آنها و فعالیت های خود را.”

او اضافه می کند که افزایش آگاهی می تواند کمک به آب های نظارت بر جذب داوطلبان بیشتر و هماهنگی بهتر با دیگر دولت ها و گروه های مدنی.

به گفته محققان این گروه با استفاده از طیف وسیعی از تکنیک های اندازه گیری و نظارت بر کیفیت آب از جمله بررسی جمعیت حشرات مانند مگس طلايی که می تواند به عنوان نشانه ای از سالم سیستم های آب. آنها همچنین اندازه گیری سرعت جریان و حرارت و جمع آوری نمونه آب برای تجزیه و تحلیل.

پیروزی شهروند-دانشمندان و کیفیت آب

کارول می گوید: برنامه های ترویج مزایای دیگر جوامع است. اعضای هیئت نظارت بر آب گروه نامتناسب افراد مسن نشان می دهد یک راه جدید برای بزرگان به خدمت و تقویت جامعه است.

“این بخش از جامعه است که مسن تر و یا بازنشسته است که به سرعت در حال رشد می گوید:” کارول. “مردم زندگی می کنند اما نه لزوما بازنشستگی بعد از بازنشستگی می تواند قابل توجه مرحله از زندگی است که می تواند گذشته چند دهه.”

داوطلب می تواند ارائه مزایای بهداشت و درمان برای بسیاری از این سالمندان است.

“افرادی که آب جمع آوری داده ها به طور منظم پیاده روی در جنگل و wading را در جریان به نمونه برداری و اندازه گیری; آن را به یک فعالیت فکری یک فعالیت فیزیکی و معنی دار فعالیت” او می گوید.

در یک مطالعه جداگانه توسط Claremont McKenna دانشگاه ایالتی اورگان محققان در سال 2018 تعداد افراد درگیر در این نوع از فعالیت های آماری پیش بینی کیفیت آب محلی.

“همبستگی دلگرم کننده است و نشان می دهد که شهروند آب نظارت بر فعالیت معاصر جوامع باید تشویق” کارول می گوید.

به عنوان مثال از اهمیت نظارت نزدیک از منابع آب کارول امتیاز اخیر زیرساخت – و مربوط به آب و هوا مشکلاتی که منجر به حوادث. در فلینت میشیگان کاهش وضعیت آب سیستم زیرساخت های کمک به سرب آلوده به آب. تغییر آب و هوا و حقوقی و سیاسی در چارچوب چگونه آب اختصاص داده شد منجر به متناوب کمبود در کیپ تاون, آفریقای جنوبی.

با توجه به Carroll, حضور, دانشگاه, در این مورد, Penn State, نقش مهمی در, الهام بخش آب با کیفیت کار می کنند. محققان دریافته اند که نظارت بر آب است در حال رشد ملی پدیده است. در پنسیلوانیا به عنوان مثال وجود دارد بیش از 350 جامعه آبخيز گروه.

برای جمع آوری داده ها محققان برنامه ریزی شده 15 مصاحبه که با تمرکز بر درک بهتری از کیفیت آب قرار گرفتند. محققان همچنین میزبانی سه کارگاه های آموزشی به بحث در مورد چالش های این گروه و پیشنهاد راه حل.

این یافته ها به نظر می رسد در مجله برقراری ارتباط با کامپیوتر.

اضافی محققان از دانشکده فنی و مهندسی میلواکی و پن استیت کمک کند.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su