چگونه blockchain می تواند در تغییر فضای صنعت

Cryptocurrency blockchain و غیر متمرکز داده ها همه buzzwords دیده ایم شناور در اطراف در سال های اخیر اما این تکنولوژی بسیار جدید است که آن را سخت برای دیدن مستقیم برنامه های کاربردی برای زندگی ما و حتی در اکتشاف فضا. اما blockchain و فضا باید روابط بیشتر از شما ممکن است انتظار.

چه این مفاهیم همه توصیف است راه های مختلف ذخیره سازی اطلاعات در یک راه است که غیر متمرکز (به معنی آن با استفاده از یک پایگاه داده مشترک) شفاف (که اجازه می دهد تا کاربران برای دیدن تغییرات به پایگاه داده) و امن است. در این نوع از سیستم کاربران نسخه از داده ها و از آنجا که داده ها در یک blockchain ذخیره شده است با رمزنگاری و الگوریتم های blockchain سخت است برای هک.

در حالی که محبوب ترین استفاده از cryptocurrency شده است در بخش مالی برنامه های کاربردی دیگر این است که استفاده می شود می توان برای فضا است. یکی از این برنامه های کاربردی ممکن است در زنجیره تامین که در آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری منابع در فضای معدن و یا برای مدیریت فضای بزرگ پروژه های ساخت و ساز. دیگر چنین استفاده می تواند انرژی را ذخیره و کنترل تولید و مصرف انرژی توسط سیستم های فضایی, Helena کرریا Mendonça یک مشاور مدیر با پرتغالی حقوقی Vieira de Almeida که مطالعات blockchain گفت: در یک e-mail به Space.com.

مرتبط: بسته بندی برای ماه: نرم افزار های جدید با هدف پیگیری تامین

“فضای بخش نیز می تواند به سهم مهم برای توسعه و استفاده گسترده تر از blockchain به ویژه از طریق استفاده از ماهواره ها به عنوان گره در زنجیره ای – یا به عنوان شرکت کننده گره های که ذخیره داده ها و یا اعتبار گره که اعتبار و اضافه کردن اطلاعات” Mendonça گفت: در ایمیل.”در این مورد, شما می توانید با استفاده از ماهواره ها برای دریافت, فروشگاه و پخش blockchain داده ها و برنامه های. از این رو شبکه های ماهواره ای را می توان به عنوان زیرساخت که در آن شما ذخیره داده و از طریق آن به شما در انجام معاملات است.”

در حالی که این ممکن است استفاده امیدوار کننده blockchain است که در واقع در حال حاضر مورد استفاده در فضا. اولین ماهواره ای برای استفاده از تکنولوژی Blockstream یک شرکت است که راه اندازی در سال 2017 به توزیع بیت کوین (یک cryptocurrency) در سراسر جهان است. در امنیت طرف blockchain اولین بار در فضای SpaceChain در 2018, آراویند Ravichandran که مطالعات blockchain و فضای برنامه های کاربردی برای PricewaterhouseCoopers در فرانسه گفت: در یک e-mail مصاحبه با Space.com. SpaceChain ماهواره ای طراحی شده به صورت ماهواره ای مبتنی بر blockchain سیستم است که نیاز به ارتباط با یک ماهواره به انجام یک معامله در پایگاه داده است.

“این کاملا یک ماموریت موفقیت آمیز به دلیل این شکل پایه ای برای SpaceChain که در نظر دارد برای راه اندازی یک صورت فلکی ماهواره برای حمایت از یک blockchain مبتنی بر سیستم عامل” Ravichandran گفت.

فضای بیشتر-y blockchain فعالیت می تواند در آینده در مدت کوتاهی بیش از حد. Ravichandran با اشاره به کسب منابع سیاره (یک شهاب سنگ معدن شرکت) توسط ConsenSys (عمده blockchain شرکت) در سال 2018 است. که او گفت: “خواسته اصلی پیش بینی از جمله از من که blockchain را پشتیبانی شهاب سنگ معدن با استفاده از یک فرآیند به نام” پردازش زبانهای طبيعی,’ است که یک راه برای دیجیتالی شدن دارایی های فیزیکی به فروشگاه در blockchain پایگاه داده است.”

پس از کسب ConsenSys راه اندازی یک شرکت تابعه به نام ConsenSys فضا به رهبری کریس Lewicki مدیر عامل شرکت منابع سیاره. این شرکت تابعه راه اندازی TruSat یک blockchain مبتنی بر پایگاه داده است که نظارت بر موقعیت مداری ماهواره ها — چیزی است که می تواند همه مهم تر به عنوان بزرگ ناوگان ماهواره راه اندازی تحت شرکت های مانند SpaceX و آمازون است. بیشتر ماهواره ها را در معرض خطر بالاتر ابتلا برخورد است که می تواند ایجاد مداری باقی مانده Ravichandran اضافه شده است.

“در حال حاضر وجود ندارد [ماهواره] پایگاه داده” Ravichandran گفت: “و این تنها یکی است که متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده. از این رو این پایگاه داده بسیار مهم و واقعیت آن است که غیر متمرکز اجازه می دهد تا برای خنثی و بی طرفانه برای گرفتن موقعیت ماهواره ها در مدار.”

این blockchain صنعت است که هنوز هم در حال ظهور و همه از آن استفاده احتمالی را نمی توان پیش بینی کرد اما Mendonça با اشاره به این که تمام صنایع فضایی می تواند به نفع از آن در برنامه های کاربردی مانند فن آوری مالی دولت, مخابرات ماهواره ای, پخش و دسترسی به اینترنت در میان دیگران.

تا کنون Ravichandran چين در ارتباطات ماهواره ای و اشاره به مطالعات امکان سنجی با پرتاب و ماهواره ای شرکت های تولیدی برای تامین زنجیره ردیابی و مدیریت. آژانس فضایی اروپا نیز منتشر whitepaper در سال 2019 که مورد بحث ممکن است blockchain برنامه های کاربردی در زمین مشاهده به عنوان کاربران به اشتراک گذاری داده ها بین هر یک از دیگر.

به عنوان blockchain حرکت به فضا Ravichandran با اشاره به توانایی خود را به tokenize فضاپیما و محموله به عنوان کلید موفقیت آن است که می تواند کمک کند تا در آینده پروژه های فضایی مانند بین المللی مشترک دروازه ایستگاه فضایی ناسا می خواهد برای ساخت قمری در مدار.

او در ادامه توضیح داد که با blockchain “شما می توانید تجاری اکتشافات فضایی سریع تر و موثر تر است. Tokenizing یک فضاپیما اجازه می دهد اشخاص مختلف برای ساخت اجزای مختلف فضاپیما به موسسات مانند NASA و ESA [آژانس فضایی اروپا] توانایی تهیه چیز کارآمد با مقدار شفافیت بیشتر و قابلیت ردیابی.”

Mendonça اما هشدار داد که blockchain به مسائل قانونی مرتبط با آن است که نیاز به توان نمیفهمد اول از جمله طبیعت cryptocurrency نشانه و نحوه پیاده سازی حفاظت از داده ها. که گفت: اتحادیه اروپا است که در میان نهادهای بررسی مسائل حقوقی از blockchain بنابراین او گفت که او پیش بینی وضوح بیشتر در آینده نزدیک.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>