چگونه باستان شناسان می تواند به حفاری عمیق تر با داده های بزرگ

داده های بزرگ ارائه می کنند باستان شناسان با یک جارو نمایش تصویر بزرگ از افراد آنها مطالعه بر روی زمین تحقیقات جدید نشان می دهد.

قرن ها از پژوهش های باستان شناسی در امپراتوری اینکا اتحاد مشبک یک کتابخانه واقعی از دانش است. اما جدید دیجیتال و داده محور پروژه های در حال اثبات این است که وجود دارد خیلی بیشتر به کشف مورد precolonial زندگی در آند.

“برخی از سوالات واقعا سخت به پاسخ زمانی که شما در حال نگاه کردن به تنها یک داستان کوچک…”

در یک مطالعه جدید در مجله حوزه باستان شناسی, محققان جزئیات جدید کار آنها انجام شده در سابق امپراتوری اینکا در آمریکای جنوبی با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین, تصاویر ماهواره ای و اختصاصی از پایگاه های داده آنلاین.

“برخی از سوالات واقعا سخت به پاسخ زمانی که شما در حال نگاه کردن به تنها یک داستان کوچک—می گویند حفر ترانشه در بقایای یک خانه می گوید:” پارکر VanValkenburgh استادیار انسان شناسی در دانشگاه براون است. “کسانی که سوال در مورد کل امپراتوری اینکا—کسانی که بسیار سخت به جواب فقط با یک انتخاب و ماله.”

اما به عنوان VanValkenburgh و همکارانش کشف کردند محققان می توانید شروع به پاسخ این سوالات توسط مهار قدرت از داده های بزرگ.

بررسی امپراتوری اینکا با داده های بزرگ

محققان توسعه یافته و جمعیت دو پایگاه های داده آنلاین است که جمع آوری اطلاعات تاریخی و تصاویر ماهواره ای مستند امپراتوری اسپانیا را مجبور توده اسکان مجدد از امپراتوری اینکا در قرن 16.

یک پایگاه داده به نام لوگر شامل گردآوری اطلاعات از “Tasa de la Visita طور کلی” جامع رکورد اسکان نگه داشته اسپانیایی-منصوب نایب السلطنه پرو. دیگری با عنوان GeoPACHA در خدمت به عنوان یک مخزن جدید و تصاویر موجود از این سایت ها از عکس های تاریخی به زمان تصاویر ماهواره ای.

“این یکی از بزرگترین برنامه اسکان تا کنون اقدام توسط یک قدرت استعماری در تاریخ جهان” Wernke می گوید. “بیش از یک میلیون نفر منتقل شدند. در عین حال به دلیل وجود دارد هیچ یک لیست کارشناسی ارشد در اسناد تاریخی بیش از نیمی از این شهرک رفته بود ناشناس. در حال حاضر بین لوگر و GeoPACHA ما را شناسایی کرده اند حدود سه چهارم از آنها را که حیرت انگیز است.”

با استفاده از داده های آنها جمع آوری شده محققان ایجاد یک نقشه جامع از هر شناخته شده اسپانیایی-تاسیس استعماری حل و فصل و یا ردوککین کشش از اکوادور به شیلی اجازه می دهد کسانی که به مطالعه منطقه به درک جزر و مدی از زندگی اجتماعی در چند کشور در مقیاس.

برای نشان دادن پتانسیل بینش این داده ها را نگه دارید و نویسندگان ایجاد یک شکل است که مشخص می کند هر ردوککین بالای یک نقشه از اینکا بزرگراه شاهنشاهی سیستم نشان دهنده این است که اسپانیایی تکیه به شدت بر بومی زیرساخت برای تسخیر و بازسازی امپراتوری اینکا.

یکی دیگر از شکل های رنگی هر ردوککین با ارتفاع نشان می دهد که داده ها می تواند کمک به اطلاع مطالعات در مورد راه هایی که در آن توده اسکان مجدد تحت تاثیر قرار اینکا حل شود.

“تیم من است که به دنبال در انواع مختلف تراس مردم ایجاد شده برای حمایت از کشاورزی در شمال شرق پرو و نقشه برداری از مکان های که در آن ما شاهد اینکا-سبک terracing در تصاویر ماهواره ای در مقیاس عظیم به ما کمک خواهد کرد بررسی هر دو در مقیاس جمعیت و تاریخچه دامنه اینکا اثرات بر محیط های محلی,” VanValkenburgh می گوید. “اما نیز وجود دارد تمام انواع سوالات جدید که پاپ تا زمانی که شما در مقیاس مانند این است.”

بسیاری از وعده با چند هشدارهای

قدرت مقياس در قلب آرایه ای از تحقیقات به نمایش در یک شماره ویژه از مجله حوزه باستان شناسی است که VanValkenburgh و اندرو Dufton های اخیر دکتری فارغ التحصیل که در حال حاضر تدریس در دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند را ویرایش کنید. مکمل VanValkenburgh می گوید هدف از ارائه اولین بررسی پتانسیل مزایا و اشکالاتی از داده های بزرگ در زمینه باستان شناسی.

یکی دیگر از VanValkenburgh پروژه های که در آن او همکاری با جیمز Kellner, استادیار مطالعات زیست محیطی را به تصرف معماری پیچیدگی عظیم pre-Columbian, سایت Kuelap با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین LiDAR (نور تشخیص و اعم) تکنولوژی نیز برجسته در مجله.

“من فکر می کنم ما نیاز به هیجان زده در مورد آنچه که فناوری می تواند به ما بگویید اما ما نیز باید فروتن.”

“در باستان شناسی داده های بزرگ علم این است که واقعا در مراحل ابتدایی در مقایسه با دیگر زمینه ها مانند ژنتیک و نجوم” VanValkenburgh می گوید. “اما آنچه که آن را نگه می دارد وعده ما را قادر به انجام است که در فرآیندها و الگوهای در یک قاره مقیاس ما اجازه می دهد به عنوان مثال بررسی راه های که در آن تمام جوامع سازگار با تغییرات آب و هوایی بیش از دوره های طولانی از زمان.”

اما استفاده از داده های بزرگ در علوم انسانی متمرکز درست نیست بدون چالش VanValkenburgh امتیاز را در مجله معرفی او می گذراند با Dufton. محققان افزایش اتکا با وضوح بالا تصاویر ماهواره ای می تواند نگرانی در مورد حریم خصوصی افراد و امنیت ملی است.

کسانی که می خواهند برای به اشتراک گذاشتن داده ها با همسالان در سایر موسسات و یا در کشورهای دیگر روبرو خواهد شد چالش از آنجا که محض تنوع باستان شناسی مواد باعث می شود آن را تقریبا غیر ممکن است برای ایجاد جهانی نامگذاری کنوانسیون مانند کسانی که شاغل در پزشکی یا فیزیک.

و به خصوص برترین VanValkenburgh می گوید: یک overreliance در داده محور باستان شناسی روش می تواند فاصله محققان از مردم و تمدن تحقیقات خود به دنبال درک بهتر.

“ما به فروش می رسد این زمینه ما در این واقعیت است که آن می افزاید: یک بعد انسانی به تاریخ” VanValkenburgh می گوید. “مردم نگران هستند که چگونه تصویر بزرگ از دیدگاه خانم کوچک در داستان شده است که باستان شناسی را نان و کره برای مدت زمان طولانی واقعا به عنوان به خوبی به عنوان آینده از اجتماع محور و مشارکت محلی است که به طور فزاینده مهم برای باستان شناسی تمرین.”

او معتقد است که در یک دنیای ایده آل, داده های بزرگ و نقش آن در باستان شناسی خواهد بود برای شروع مکالمات را قطعی نتیجه گیری. کار خود را با Wernke و سایتو نشان می دهد که پایگاه داده وجود دارد برای باز کردن تحقیقات جدید راههای بسیاری است که هنوز هم نیاز به باستان شناسی چکمه بر روی زمین و ارتباط مستمر با اعضای جوامع که در آن باستان شناسان کار می کنند.

“من فکر می کنم ما نیاز به هیجان زده در مورد آنچه که فناوری می تواند به ما بگویید اما ما نیز باید فروتن” VanValkenburgh می گوید.

“دیجیتال باستان شناسی باید در گفتگو با گوشت-و-سیب زمینی کار حفاری و نقشه برداری و همچنین به عنوان اساسا احترام به حتی حیاتی تر نگرانی های سهامداران محلی.”

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im