چگونه گرم شدن آب و هوا می تواند بر گسترش بیماری شبیه به COVID-19

دانشمندان به مدت طولانی شناخته شده است که افزایش متوسط دمای جهانی در حال گسترش جغرافیایی حضور vector-borne بیماری هایی مانند مالاریا و تب دانگ چون حیوانات که انتقال آنها در حال تطبیق با گسترده تر مناطق. ارتباط بین بیماری های تنفسی از جمله آنفلوانزا و COVID-19 و گرم شدن سیاره کمتر روشن است. اما برخی از دانشمندان نگران هستند که تغییر آب و هوا می تواند تغییر رابطه بین ما دفاعی بدن و از جمله عوامل بیماری زا. این تغییرات می تواند شامل اقتباس از میکروب به گرم شدن جهان, تغییرات در نحوه ویروس ها و باکتری ها ارتباط برقرار کردن با حیوانات خود را میزبان و ضعف انسان پاسخ ایمنی است.

سیستم ایمنی بدن ما است دفاع طبیعی در برابر مواد مضر است. هنگامی که یک پاتوژن های تنفسی—مانند جدید SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19—وارد بدن از طریق راه های هوایی آن خسارت سلول با در نظر گرفتن بیش از خود ماشین آلات و ساخت چند نسخه از خود را. مجروح سلول های انتشار سیگنالینگ پروتئین به نام سايتوکاين که برقراری ارتباط با دیگر نقاط بدن برای فعال کردن یک واکنش سیستم ایمنی بدن در برابر مهاجمان خارجی است.

پستانداران تکامل یافته اند یکی دیگر از اساسی دفاعی در برابر عوامل بیماری زا: افزایش درجه حرارت بدن نسبت به محیط زیست خود را. به عنوان یک نتیجه از این تغییر بسیاری از میکروب ها هستند که سازگار با کولر درجه حرارت قادر به تحمل یک گرم پستانداران بدن.

“بسیاری از موجودات زنده در محیط زیست نمی تواند زنده بماند [at] 37 درجه” سانتیگراد استاندارد برای انسان عادی درجه حرارت بدن می گوید: Arturo Casadevall صندلی مولکولی میکروبیولوژی و ایمونولوژی در Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. “بنابراین ما متوسط است که تقریبا مانند یک سد حرارتی است که محافظت از ما در برابر بسیاری از موجودات زنده.”

بالاتر از درجه حرارت محیط انتظار می رود با تغییر آب و هوا می تواند, اما به نفع عوامل بیماری زا خواهد شد که سخت تر برای مردم را به مبارزه با. در یک مقاله منتشر شده در mBIO در سال 2019, Casadevall و همکارانش توصیف مواد مخدر-مقاوم در برابر قارچکاندیدا auris—که برای اولین بار جدا شده از یک فرد در سال 2009 و ظهور در سه قاره مختلف در دهه گذشته است. مخرج مشترک برای این ظهور حوادث شد, متوسط, محققان می گویند. پیدا کردن آنها توجه داشته باشید ممکن است اولین مثال از یک قارچ تطبیق با درجه حرارت بالاتر و نقض انسان سد حرارتی.

اما یک قارچ—که نمی کند نیاز به یک میزبان برای تکثیر—این است که بسیار متفاوت از یک ویروس مانند SARS-CoV-2. که ویروس ابولا برای شروع به پریدن کرد از خفاش ها به انسان—هر دو خونگرم میزبان—به طور بالقوه از طریق یک واسط حیوانات. اگر خونسرد موجودات شروع به انطباق با شرایط گرم آنها می تواند از بند باز کردن کشت جدید پاتوژن که انسان ممکن است ایمنی نیست.

“تصور کنید که جهان داغتر و مارمولک انطباق با زندگی در دماهای بسیار نزدیک به شماست. سپس خود را ویروس انطباق با دماهای بالاتر” Casadevall می گوید. “ما دو رکن دفاع: متوسط و پیشرفته ایمنی. در گرم شدن جهان ما ممکن است از دست دادن ستون متوسط اگر [پاتوژن] انطباق با نزدیک به ما متوسط.”

این مسئله می تواند بدتر به عنوان گونه حرکت به لحاظ تاریخی آب و هوای سردتر و ارتفاعات بالاتر در حالی که جهان گرم. در یک سال 2017 مطالعه منتشر شده در علم, محققان تخمین زده است که به طور متوسط زمین گونه های در حال تغییر به سمت قطب در یک نرخ از 17 کیلومتر در دهه, در حالی که گونه های دریایی در حال انجام این کار در 72 کیلومتر در هر دهه است. چنین reshuffling گونه در اطراف این سیاره می تواند به این معنی است که حیوانات که میزبان منحصر به فرد میکروارگانیسم های بیماری زا که زندگی می کنند در کنار کسانی است که نمی خواهد به طور معمول میزبان آنها ایجاد جدید انتقال مسیرهای.

گرم شدن جهان نیز می تواند یک اثر در انسان دیگر مکانیسم دفاعی: سیستم ایمنی بدن است. محققان آگاه بوده است برای سال های سال است که عواملی مانند کمبود خواب و استرس می تواند باعث تضعیف آن است. سال گذشته در یک مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا, دانشمندان در توکیو نیز کشف شده است که گرما کاهش می یابد موش ها پاسخ ایمنی بدن به یک ویروس آنفولانزا. محققان آلوده در غیر این صورت سالم و جوان نر بالغ موش با آنفلوانزا ویروس یکی از دو نوع است که باعث شیوع آنفلوانزای فصلی در انسان است. موشها قرار دارد به مدت هفت روز در یکی از سه دما-کنترل فضاهای: در چهار 22 و 36 درجه سانتیگراد ، نویسندگان این مطالعه در بر داشت که سیستم ایمنی موش ها در معرض بالاترین دمای محیط نه مبارزه با ویروس به طور موثر به عنوان دو گروه دیگر.

محققان اشاره کرد که موش ها در داغترین اتاق خوردند کمتر از آن در کولر اتاق از دست داده و 10 درصد از وزن بدن خود را در 24 ساعت اول بودن در معرض دماهای بالاتر. “مردم اغلب از دست دادن اشتها خود را زمانی که آنها احساس بیمار گفت:” مطالعه نویسنده تاکشی ایچینه استادیار در دانشگاه توکیو در آزادی مطبوعات. “اگر کسی توقف غذا خوردن به اندازه کافی بلند برای توسعه کمبود تغذیه ای که ممکن است باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش احتمال بیمار شدن دوباره.” زمانی که ایچینه و همکارش دکتر مریما و سپس در دانشگاه توکیو تکمیل موشها رژیم غذایی با قند یا کوتاه اسیدهای چرب با زنجیره (که معمولا تولید شده توسط باکتری های روده ای) کسانی که حیوانات قادر به کوه عادی پاسخ ایمنی است.

الن F. Foxman استادیار علوم آزمايشگاهی و immunobiology در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل بود که نه درگیر در این مطالعه بیانگر احتیاط در مورد ساخت یک لینک مستقیم بین گرما و موش ها را پاسخ ایمنی است. “درجه حرارت تا به حال یک اثر در رفتار حیوانات که تا به حال یک اثر بر ایمنی” و موش “نمی فرم به خوبی از ضد ویروسی پاسخ ایمنی در این نوع خاص از عفونت آنفولانزا,” او می گوید. در مقابل Foxman خود 2015 PNAS مطالعه نشان داد که اولین مرحله از واکنش سیستم ایمنی بدن به مبارزه با ویروس سرماخوردگی شد در واقعیت تقویت شده توسط دماهای بالاتر و افسرده پایین تر هستند.

دانشگاه توکیو محققان سوال اگر پاسخ ایمنی بدن را ضعیف دیده می شود در مطالعه خود نتیجه تغذیه ای کمبود و یا این واقعیت است که سیستم ایمنی بدن است و مانع گرما تغییر فعالیت ژن های خاصی. و آنها می گویند آزمایش های بیشتر نیاز دارد. با این وجود تغییر آب و هوا به طور بالقوه می تواند منجر به اختلال در سیستم ایمنی بدن انسان پاسخ—یا به طور مستقیم از طریق درجه حرارت بالاتر و یا غیر مستقیم از طریق تاثیر آن بر امنیت غذایی جهانی—یک سناریوی پیشنهادی توسط 2019 پنل بین دولتی تغییر آب و هوا گزارش.

Foxman که اذعان اعتبار توکیو ماوس مطالعه معتقد است که این یک جهش به نتیجه گیری از نتایج آن است که گرم شدن کره زمین باعث می شود انسان بیشتر به طور مستقیم مستعد ابتلا به عفونت های ویروسی. اما او اذعان دارد که تغییرات در آب و هوا می تواند تغییر تعداد میزبان حیوانات فعالیت خود و در معرض قرار گرفتن انسان به آنها است.

“من فکر می کنم که تغییرات آب و هوایی مختل بسیاری از الگوهای از رفتار انسان از حشرات ناقل و حتی [از] خفاش ها”—که از آن COVID-19 ویروس و دیگر مرگبار coronaviruses به احتمال زیاد منشأ Foxman می گوید. این اختلال می تواند به طور غیر مستقیم تغییر تعاملات بین بیماری های انسانی و دفاع در راه دانشمندان هنوز به طور کامل درک.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>