چگونه یک نقطه عطفی فیزیک مقاله از 1970s بطرز عجیبی توصیف COVID-19 همه گیر

در تلاش برای ایجاد حس از این به سرعت در حال تغییر COVID-19 جهان, من منعکس شده اخیر در حال عبور از یکی از فیزیکدانان زمان ما, من سابق پرینستون همکار و برنده جایزه نوبل اواخر فیل اندرسون. اندرسون ساخته شده منی کمک به درک ما از اساسی تعاملات را تشکیل می دهند که مهم نیست اما برای بسیاری از دانشمندان (و) او ممکن است بهترین و شناخته شده برای یک مقاله نوشت به نام “بیشتر متفاوت است” که توضیح می دهد چگونه در سطوح مختلف از پیچیدگی مفهومی جدید در چارچوب های مورد نیاز هستند. او میسازد این تصویر از پایین به بالا با فکر کردن در مورد تقارن در قوانین فیزیک و اشکال مهم توصیف میکنند.

روزمره است و فاز انتقال آب تبدیل به یخ; مولکول های آب به نحوی رمزگذاری برای مقیاس بزرگتر crystallinity—برای مثال زیبا شش برابر تقارن یک برف ریزه—اما چگونه آنها این کار را به هیچ وجه بی اهمیت. به عنوان اندرسون آن را موجز: “تمام می شود نه تنها بیش از, اما بسیار متفاوت از مجموع اجزاء آن است.” این ایده شده اند و الهام بخش به آزمایشگاه تحقیقات در فاز انتقال در زیست شناسی بلکه باید ارتباط گسترده برای خیلی از علم و جامعه است.

این COVID-19 همه گیر را فراهم می کند تعدادی از تصاویر قابل توجه از اندرسون نقطه. یک فرد ویروس ذرات را بی اثر و در اغلب تعاریف آن است و نه حتی زنده است. و در حالی که به نظر می رسد قادر به “زندگی” بر روی سطوح برای برخی از زمان این کار را تنها در همان حس است که یک nanoscopic توده نمک نیز می توانید انجام دهید. آنچه باقی می ماند بیش از حد طولانی آن است Trojan horse پیام; ویروس خود را فقط مجموعه ای از دستورالعمل ها—یک رشته RNA کد گذاری در یک پروتئین و چربی غنی از کپسول کوچک بسته “اطلاعات-تحمل crystallinity” به عنوان اندرسون خواهد آن تماس بگیرید.

وقتی که اطلاعات به یکی از ما ریه سلول های اشتباه را چند نسخه از این ویروس; آن شروع به تکثیر کند. هر یک ویروس جدید می تواند پس از آن در عمل به عنوان آن را عامل نابودی هر بیشتر ساخت نسخه مشابه به قدرت غیر قابل کنترل واکنش زنجیره ای هسته ای. این replicative آبشار—ویروس ها هر دو در فرد و سپس از یک نفر به بعد—این است که اصل اساسی در رشد نمایی: میزان افزایش ویروس تعداد متناسب با ویروسی شماره—بیشتر باعث می شود بیشتر — یک دستور برای یک ذهن ترا درهم میشکنند شتاب به طور فزاینده ای “متفاوت” جهان است.

این افزایش درجه “بیشتر” ضرورت begets شبیه نمایی تکامل از استراتژی کاهش. در ابتدای شیوع تلاش های متمرکز بودند در تماس با ردیابی برای شناسایی افرادی که در تماس با شناخته شده COVID-19 موارد است. به عنوان رشد شیوع این تلاش ها متمرکز بر مهار نشده در سطح تعاملات میان افراد, اما در سطح گروه های بزرگتر و تمام مناطق (به عنوان مثال استان هوبئی).

اما اکنون که موارد یافت شده در تقریبا در هر کشور با هدف منزوی کردن آسیب های اجتماعی تماس با شبکه های غیر ممکن است. آن تبدیل شده است ضروری به کلیپ تمام فعل و انفعالات د-شبکه کل سیستم اجتماعی فاصله. به عنوان مقیاس از این بیماری همه گیر را افزایش می دهد, نیاز به روش های جدید فکر کردن در مورد مشکل رفتن از سطح افراد به انزوا از تمام مناطق و یا گروه های از مردم و سپس بازگشت به تمرکز بر سطح فردی.

مخرب اطلاعات کد گذاری شده در ویروس تبدیل کل سیستم و آن را همچنان به انجام این کار نه تنها در سطح مهار بلکه در تلاش ما در مداخله پزشکی. در اولین مراحل آن شیوع بسیار کمی شناخته شده بود در مورد COVID-19 که کمی می تواند انجام شود. به عنوان مقیاس از همه گیر رشد کرده لجستیکی مسائل پدید آمده اند—پیدا کردن به اندازه کافی در بیمارستان, تخت, ماسک, و همچنین به عنوان ماسک صورت و دیگر PPE—با اختلال در زنجیره تامین شبکه های گلوله برفی کردن.

دانشمندان و مهندسان در حال تلاش برای حل مشکل تولید سریع, ماسک, ماسک و دیگر ملزومات و شرکت های در حال تجهیز نشدن به تولید این سرعت; تیتو ودکا و بسیاری دیگر از مشروب در حال تولید تن از ضد عفونی کننده دست. سازمان ملل در حال تلاش برای توسعه و توزیع منابع در قدر که دیده نمی شده است پس از جنگ جهانی دوم در ایالات متحده از جمله تلاش گسترده است اما انجام شده تا حد زیادی در یک دولت توسط دولت بر اساس. مقیاس و مدت شیوع بیماری در حال حاضر به طوری که آن است که دیگر کافی به صبر برای توسعه واکسن پیشگیرانه است که می تواند حداقل 18 ماه; در حال حاضر وجود دارد سریع فشار برای repurposing مورد تایید FDA مواد مخدر برای درمان این بیماری است.

این disorienting ویژگی به صورت تصاعدی در حال رشد COVID-19 همه گیر است و سرعت که در آن همه چیز تبدیل به لحاظ کیفی متفاوت—از کاهش به درمان و حتی به شیوه زندگی است. ترک در حال حاضر به ظاهر شدن در شبکه های توزیع مواد غذایی و دیگر کالاهای ضروری portending جدید نگرانی به عنوان “بیشتر” از این ویروس ما را به یک سطح جدید از “متفاوت است.” مسائل مربوط به سلامت روانی پدید آمده اند با همه اعضای جامعه مواجه مجزا نگران کننده استرس در ارتباط با این نرخ تغییر; نمایی در حال رشد “بیشتر” به معنی نمایی که در آن همه چیز تبدیل به کیفی “متفاوت است.”

زمانی که تعدادی از موارد دو برابر در هر سه روز ما به سرعت خودمان را پیدا کنید در یک جهان که در آن کیفی طبیعت از مشکلات و راه حل های خود را تغییر چندین بار در هر هفته. روز دوشنبه من ممکن است نگرانی در مورد چه مدت آن را برای برخی از الکترونیک به حمل شود و با جمعه من به طور ناگهانی مجبور به نگرانی در مورد چگونه برای مدیریت کودکان و نوجوانان که به خانه فرستاده شدند از مدرسه.

توسط هفته بعد بازار سهام سقوط کرد, شرکت بسته اند و نگرانی شیفت به خرید مواد غذایی بدون چک. در برخی از نقاط نظر بدن انباشته شدن در یخچال کامیون ها و یا حتی در خیابان تبدیل شده است هنجار جدید. اندرسون را درک کرده اند که چگونه یک ویروس کوچک بسته اطلاعات کریستالی شکل ماده می تواند جهان ما را تغییر دهد تا به سرعت.

برای رسیدگی به این تهدید که به سختی نشان می دهد نشانه هایی از کاهش و به احتمال زیاد resurge به خصوص اگر جامعه باز می شود بیش از حد سریع—ما به عنوان یک ملت نیاز به mount کردن یک نوع بسیار متفاوت از پاسخ. تا به حال این رویکرد شده است ad hoc رهبری تصمیمات فردی متحده رقابت با یکدیگر برای منابع کمیاب و اغلب متضاد با قدردانی نمایی غیر قابل اجتناب از تاثیر آن. کشور ما همواره بیشتر از مجموع اجزاء آن یک واقعیت گرامر مدون در پایان جنگ داخلی زمانی که ایالات متحده شروع به آن اشاره شده را در منحصر به فرد.

اما COVID-19 جنگ—که غایب یکپارچه پاسخ هنوز هم می تواند در نهایت کشتن به عنوان بسیاری از که وحشتناک بخشی از جنگ را—نیاز به ظهور یک امریکا آماده می شود که نه تنها بیش از, اما متفاوت از مجموع فردی متحده است. COVID-19 اولین بار نیست همه گیر و آن را نمی خواهد آخرین. اما باید آن را به آخرین مبارزه با تکه تکه ارتش unready برای یک نبرد پولادین با نامرئی اما مرضی مداوم دشمنان است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de