اینجا چیزی است که غول ستاره Betelgeuse خواهد شد مانند زمانی که آن می رود ابرنواختر

این ابرغول سرخ ستاره Betelgeuse نزدیک شدن به پایان عمر خود و محققان در حال آماده شدن برای آنچه آن را مانند زمانی که ستاره ای می میرد در یک آتشین به نام انفجار یک ابرنواختر.واقع در صورت فلکی جبار, ستاره است که در حدود 1000 برابر حجم خورشید است. Betelgeuse روشنایی شده است و فرو بردن به پایین ترین نقطه در 100 سال گذشته و برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که این ستاره نزدیک شدن به در حال اجرا از سوخت و رفتن ابرنواختر.

در یک مطالعه جدید محققان در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا باید مدل انفجار ستاره ای است که زمانی رخ می دهد که ضربان دار supergiants مانند Betelgeuse مرگ, نشان دادن انتظار روشنایی این supernovas, با توجه به بیانیه ای از دانشگاه.

“ما می خواستم به دانستن آنچه در آن مانند به نظر می رسد اگر یک ضربان دار ستاره منفجر شده در مراحل مختلف ضربان,” جارد گلدبرگ نویسنده سرب از مطالعه و فیزیک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه سانتا باربارا در بیانیه ای گفت:. “مدل های قبلی ساده تر هستند زیرا آنها نمی عبارتند از: وابسته به زمان اثرات ضربان.”

تصویری: آیا غول پیکر, ستاره Betelgeuse منفجر می شود ؟
مرتبط با:
درخشان ترین ستاره در آسمان: درخشان, شمارش معکوس

هنگامی که یک ستاره عظیم اجرا می شود از مواد در هسته ستاره را سقوط تحت گرانش خود و تبدیل به یک ابرنواختر. محققان تخمین زده اند که این به احتمال زیاد اتفاق می افتد به Betelgeuse در آینده 100,000 سالاست که نسبتا به زودی در فصل شرایط است. این انفجار ایجاد خواهد شد پشت سر هم قادر به به طور خلاصه outshining کل یک کهکشان را با توجه به این بیانیه.

Supernovas متفاوت بر اساس مرگ ستاره را جرم و شعاع مجموع انفجار انرژی است. ضربان در ستاره آن را مشکل تر برای پیش بینی ستاره ها منفجر خواهد شد چرا که لایه های مختلف ستاره ممکن است گسترش یا قرارداد مخالف یکدیگر است. نور از لایه های فشرده از ستاره در حال ضعیف در حالی که نور از گسترش لایه های روشن تر به نظر می رسد.

“این فقط به نظر می رسد مانند یک ابرنواختر از یک بزرگتر یا کوچکتر ستاره در نقاط مختلف در ضربان,” گلدبرگ در بیانیه ای گفت:. “آن زمانی که شما شروع به توجه به ضربان که پیچیده تر هستند که در آن وجود دارد چیزهای در حال حرکت در همان زمان به عنوان چیزهای در حال حرکت — و سپس مدل ما در واقع تولید قابل توجه تفاوت است.”

زمانی که مدل سازی Betelgeuseمحققان دریافتند که کل ستاره pulsates در اتحاد به این معنی که زمانی که ستاره ای می میرد آن را رفتار به عنوان اگر آن را یک استاتیک با شعاع داده شده است. بنابراین ابرنواختر مدل ستاره مانند Betelgeuse شبیه به مدل های که برای حساب نمی ضربان, با توجه به بیانیه.

یافته بودند منتشر Feb. 28 در مجله اختر فیزیک.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de