در اینجا یک چیز نه برای انجام کار در روز ولنتاین

شکلات و گل سرخ و … مرگ ؟ در قلمرو حیوانات نه هر گونه جشن عشق با شام گران قیمت و فرسوده بود کارت. Semelparity—مرگ با جفت گیری وجود دارد در بسیاری از گونه عمل عشق ورزی یک عمل خودکشی است. در حالی که این استراتژی به وضوح دارای اشکالاتی این جفت گیری حوادث trade-offs است که آنها را تکاملی مطلوب است.

در استرالیا, برای مثال, مردان از این جانور کیسه دار گوشتخوار جنس Antechinus رفتن کشنده جفت گیری frenzies که می تواند تا 14 ساعت. چند هفته پس از آن مردان’ سیستم ایمنی بدن را پایین می شکند به دلیل استرس و هورمون های تولید شده در طول این frenzies. یک جفت گیری رویداد نتایج در یک بستر حدود 10 فرزند است که به نظر می رسد مانند یک ناچیز محصول با توجه به قربانی. اما مردان ابستن متعدد زنان در دوران خود frenzies.

متاسفانه زنان, فروشگاه اسپرم از مردان متعدد قبل از لقاح رخ می دهد به این معنی که تنها قوی ترین اسپرم از قوی ترین مردان موفق به بارور کردن تخم مرغ است. این ترتیب است که مزیت تکاملی چرا که تنها بهترین ژن خواهد گذشت به نسل بعدی. حتی بیشتر از این Antechinus جمعیت تخلیه شده اند به عنوان یک نتیجه از اخیر bushfires که به کشته شدن میلیون ها نفر از حیوانات بومی در استرالیا.

بهترین و شناخته شده ترین نمونه از semelparity آمده از حشرات و عنکبوتیان: زن بیوه سیاه عنکبوت شناخته شده است که گاهی اوقات به ضرب گاز گرفتن مردان پس از جفت گیری از این رو نام “بیوه است.” Praying mantis زنان را سر بریدن و خوردن مردان پس از, و گاهی اوقات حتی در طول جفت گیری حوادث. نه از این شیوه های مرگبار است دلسرد مردان از جفتگیری اما به دلیل تک جفت گیری رویداد در هر دو گونه در نتیجه صدها نفر از فرزندان.

در ماهی قزل آلا ماهی خوراکی ریز شمال کلمبیا زنان می میرند و حدود یک هفته پس از جفت گیری در حالی که مردان همچنان به دنبال جفت و تکثیر. یک جفت گیری رویداد خواهد شد در نتیجه بین 2000 و 5000 بارور شده تخم مرغ است که پس از آن دفن شده در شن افسردگی شناخته شده به عنوان redds حفر توسط زنان قبل از جفت گیری. در علاوه بر این به ساخت semelparity کمتر ضرر انتشار چنین مقدار عظیم از تخم مرغ کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که یک گونه به شدت در معرض ابتلا به شکار می تواند به اندازه کافی فرزندان مادر به بزرگسالی به تداوم جمعیت است.

بنابراین هنگامی که شما در حال لذت بردن از یک شام شمع روشن خود را با یک دوست و یا غرقه شدن در برخی دیگر عاشقانه, جشن روز ولنتاین, لطفا نگه داشتن در ذهن است که انسان نیست semelparous. به عبارت دیگر لطفا فراموش نکنید خوردن همسر خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>