در اینجا چگونه یک تلسکوپ متحول خواهد شد به نظر ما از خورشید

این یک تصویر از خورشید مانند هر کسی چیزی تا به حال دیده: glowing, golden, دانه تقسیم تیره latticework مانند شیشه پنجره جعلی فیزیک نجومی.

اما این تصویر “نور اول” داده های گرفته شده توسط عظیم خورشیدی جدید تلسکوپ تنها یک پیش نمایش از چگونه رصدخانه را تغییر راه ما دیدن ستاره که اشکال هر روز از زندگی ما. که “کارامل ذرت” تصویر خیره کننده بود برای بسیاری از مردم و حتی دانشمندان انرژی خورشیدی.

تصویر جدید بود “شفاف و تیز گفت:” والنتین مارتینز Pillet ملی خورشیدی رصدخانه. که نهاد عمل Daniel K. Inouye خورشیدی تلسکوپبود که بودجه توسط بنیاد ملی علوم و که اسیر داده های جدید. مارتینز Pillet گفت که در دهه مشاهده خورشیدی تصاویر, او هرگز دیده می شود هر چیزی شبیه به یکی از جدید. “است که به عنوان خوب به عنوان آن می شود,” او گفت: Space.com.

مرتبط با: خورشید ما هرگز همان نگاه دوباره به لطف دو خورشیدی پروب و یک تلسکوپ غول پیکر

“این همیشه مورد که در آن شما خواهد نگاه تصویر خورشیدی و شما می دانستم که آره ما نیاز به انجام بهتر” مارتینز Pillet گفت. دیگر نه.

اما اگر چه او بهت زده درست مثل هر کس دیگری او را دیدم تصویر کمی متفاوت تر از دیگران ممکن است. بسیاری از مردم تثبیت شده در بزرگ رنگ پریده “دانه” در هر مورد اندازه تگزاس است. اما برای مارتینز Pillet ترین ویژگی های قانع کننده در اولین نور تصویر بودند کراکل از گرانول روشنایی nestled بین دانه.

دانشمندان هرگز قادر به دیدن آن دانه به وضوح قبل از, در عین حال آنها بر این باورند که روشن نقطه کلیدی برای درک پدیده خورشیدی و چگونه ما تجربه آن حوادث راه در اینجا در زمین محله. “به عنوان دانشمندان چشم ما رفت و به درخشان کوچک ویژگی های” مارتینز Pillet گفت. “به همین دلیل است که ما می دانیم این ها ریشه های خورشیدی با میدان مغناطیسی.”

خورشید میدان مغناطیسی دیکته دقیقا چگونه پلاسما یا سوپ از ذرات را تشکیل می دهند که ما ستاره roils در خورشید و انفجار در سراسر منظومه شمسی است. این انفجار را به اشکال مختلف از آهسته جریان ثابت به نام باد خورشیدی به طغیان به نام تاجی mass ejections. اما در اطراف زمین پلاسما می تواند یک میزبان از پدیده ای به نام فضا آب و هوا است که می تواند آسیب فضانوردان آسیب ارتباطات و ناوبری ماهواره و علت دیگر اختلالات. دانشمندان می خواهند را بهتر پیش بینی این حوادث و به طوری که آنها نیاز به درک چگونه خورشید و میدان مغناطیسی واقعا کار می کنند.

البته crackly “نور اول” تصویر تنها یک گام در جهت رسیدن به این هدف است. و این ابزار که تولید تصویر است که فقط یکی از سه ابزار این تلسکوپ خورشیدی استفاده خواهد شد یک بار از این مرکز واقع در هاوایی, جزیره, مائوئی است به طور کامل عملیاتی.

این Inouye خورشیدی تلسکوپ در هاوایی است. (اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

دو ابزار دیگر که باید نصب شود در این تابستان خواهد گفت که دانشمندان بیشتر در مورد نوسانات میدان مغناطیسی از هر تصویر می تواند به لطف دو کلید دیگر تکنیک های. “همه چیز ما در نجوم است یا تصویربرداری طیف سنجی یا polarimetry,” مارتینز Pillet گفت. “ما خورشیدی اخترشناسان نیاز به انجام همه آنها.”

طیف سنجی استاندارد فصل روش که به تجزیه و تحلیل خاص از طول موج نوری که از یک منبع منتشر می کند — یک تکنیک است که می تواند نشان می دهد محل از عناصر مختلف است. طیف سنجی همچنین می توانید بگویید که در آن دانشمندان پلاسما در حال حرکت است — بالاتر یا پایین تر در آفتاب — با استفاده از داپلر شیفت پدیده ای است که خواهی همه نور با توجه به اینکه منبع آن در حال حرکت به سمت یا به دور از ابزار.

Polarimetry کمتر شایع فصل روش چون برای polarimetry به موفقیت دانشمندان نیاز به قادر به گرفتن مقدار زیادی از فوتونها یا نور است که از روی حیله و تزویر برای بیشتر ستاره های دوردست. اما خورشید است که البته بسیار نزدیک تر از هر ستاره و Inouye خورشیدی تلسکوپ را polarimeter خواهد بود که بزرگترین چنین ابزار تا کنون ساخته شده است, ساخت polarimetry قدرتمند رویکرد برای مطالعه خورشید میدان مغناطیسی مارتینز Pillet گفت.

در کل میدان مغناطیسی زمین است منطقی ثابت در طول زمان و فضا است. شمال شمال شمال. خورشید میدان مغناطیسی در مقابل پویا است. “خورشید میلیاردها قطب نما و آهن ربا در حال حرکت در اطراف و ما نیاز به دانستن جهت از این قطب نما,” مارتینز Pillet گفت. این چیزی است که, کوچک, لکه های روشن در تصویر جدید نمایندگی: فردی پویا میدان مغناطیسی.

و اگر چه بیشتر از نور خورشید نیست که هیچ حس جهت نور از این نقاط به دلیل میدان مغناطیسی می دهد که جهت نور. Polarimetry اقداماتی که جهت و اندازه گیری آن می تواند به دانشمندان در درک بهتر از فعالیت در میدان مغناطیسی.

جزئیات از “نور اول” تصویر از Inouye خورشیدی تلسکوپ. (اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

که با دانش و دانشمندان امید به شروع ردیابی فضا آب و هوا پدیده بازگشت به خود آغاز در خورشید است. “ما در حال مغناطیسی متصل به خورشید” مارتینز Pillet گفت. “بسیاری از فرآیندهای فیزیکی که ما نمی دانیم که چه ریشه های خود را واقعا در خورشید است.”

دانشمندان امیدوارند جدید خورشیدی تلسکوپ آنها را به اندازه کافی اطلاعات دقیق برای شروع ارزیابی پتانسیل ریشه های پدیده های مختلف. “ما باید تئوری” مارتینز Pillet گفت. “ما نیاز به شروع گفت:” اینها خوب تئوریهای; این هستند که کار نمی کند.'”

این Inouye خورشیدی تلسکوپ نمی تواند به تنهایی در این تلاش. در خصوص این دو مهم همکاران که در حال بدست گرفتن ابزار به طور مستقیم به خورشید: ناسا پارکر خورشیدی کاوشگر و خورشیدی مدارگردکه ناسا و آژانس فضایی اروپا به طور مشترک به کار گیرند. پارکر خورشیدی کاوشگر است که پرواز نزدیک به سطح خورشید از هر فضاپیمای قبل و خورشیدی مدارگرد که راه اندازی در ماه گذشته را به دانشمندان اولین نگاه خود را در خورشید لهستانی.

این Inouye خورشیدی تلسکوپ به شرکت در اینجا بر روی زمین به عنوان مارتینز Pillet گفت. به طور خاص او با اشاره به ملی خورشیدی رصدخانه شبکه شش کوچکتر خورشیدی تلسکوپ های مستقر در سراسر جهان است. کسانی که تلسکوپ کار دو در یک زمان به عنوان چرخش زمین حمل هر نظر از ما ستاره ارائه یک نگاه ثابت در کل زمین رو به طرف خورشید است.

با این چهار پروژه دانشمندان با امید به درک فضا آب و هوا به خوبی به اندازه کافی برای پیش بینی آن را قابل اعتماد. “ما در حال رفتن به نیاز به یک دهه; آن را به یک فرآیند طولانی” مارتینز Pillet گفت. “این هیجان انگیز زمان به خورشیدی ستاره شناس.”

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de