در اینجا یک واژه نامه به صورت مداوم شیوع کروناویروس را Vocab

به عنوان مداوم شیوع کروناویروس در ادامه به گسترش مشمئز کننده و ادعا زندگی بیماران در سراسر جهان مجموعهای از گیج کننده و گاهی اوقات-اطلاعات متناقض در حال گسترش است همراه با آن است.

آن را کمک نمی کند که آن را در زمان بسیار طولانی برای سازمان بهداشت جهانی (WHO) به ناخن یک نام رسمی برای این بیماری است. و نه آن است که ایده آل است که به نام ما می دانیم که آن را با نام واقعی ویروس و شیوع قبلی (غیر رسمی) نام مورد همه نسبتا مشابه است.

برای کمک به شما و خودمان اینجا در فوتوریسم به صداقت — اقامت در بالا از واژگان اطراف شیوع ما با هم قرار زیر واژه نامه.

2019-nCoV

این است که در حال حاضر منسوخ شده ترم بود که مورد استفاده برای توصیف coronavirus مربوط به شیوع قبل از این که به طور رسمی آن را به نام SARS-CoV-2 (پایین را ببینید). این یک مخفف است که مخفف “رمان کروناویروس” کشف شده در سال 2019.

Coronavirus

کلمه coronavirus به عنوان یک راه آسان برای مرجع مداوم شیوع, اما آن را بسیار خاص از یک کروناویروس یک دسته گسترده ای از ویروس. وجود دارد صدها نفر از coronaviruses است که آنها را آلوده یک انسان باعث بیماری با علائم شبه آنفولانزا. فکر می کنم مشکل تنفسی و درد و تب و در موارد جدی تر پنومونی یا نارسایی کلیه.

COVID-19

COVID-19 به “کروناویروس بیماری 2019 است و بیماری های ناشی از SARS-CoV-2 عفونت است. شما می توانید می گویند که یک SARS-CoV-2 عفونت ساخته شده کسی پایین آمدن با یک مورد از COVID-19 — بر خلاف چگونه زوستر باعث بیماری آبله مرغان است.

مرگ و مير

یک مرگ و مير است آماری است که نشان دهنده بسیاری از مردم در حال مرگ از یک علت خاص. در این مورد به این معنی که درصد افرادی که به COVID-19 و در نهایت مرگ, نمی, چوب خط حساب کردن از مجموع مرگ و میر.

به عنوان این داستان را نشر چین COVID-19 مرگ و مير در حدود 3.4 درصد بالاتر از نرخ مرگ و میر برای بقیه جهان است که در حال حاضر حدود 1.7 درصد است.

همه گیر

یک بیماری همه گیر است که در این مدت برای شیوع این که گسترش rampantly بین المللی و یا در مقیاس جهانی به عنوان یک مخالف بیشتر موضعی بیماری همه گیر.

چه کسی مدعی است که در جریان شیوع کروناویروس است نه یک بیماری همه گیر: حتی اگر موارد تایید شده اند در 41 مناطق جهانی بسیاری از کشورهای آسیب دیده اند بیشتر یا کمتر موجود این بیماری تا کنون.

R0

تلفظ “R جز” این یک اندازه گیری آماری است که نشان دهنده چگونه بسیاری از مردم به طور متوسط کسی که مبتلا به یک بیماری و گسترش آن به. ردیابی کردن یک R0 ارزش برای COVID-19 دشوار بوده است, در بخشی به دلیل موارد خفیف می تواند غیر قابل تشخیص است و همچنین به دلیل برخی از کشورها شده است ضربه سخت تر از دیگران است.

مطالعات مختلف وارد شدید متفاوت R0 ارزش برای COVID-19 شیوع و تعداد به احتمال زیاد نمی تواند به حالت جامد در میآید تا پس از این واقعیت — اما تا کنون که نشان می دهد این R0 نهفته بین دو و سه.

SARS-CoV-2

این رسمی نام خاص کروناویروس که باعث اغتشاش در حال حاضر.

نام مخفف: “سندرم حاد تنفسی مربوط CoronaVirus 2.” SARS-CoV-2 بسیار شبیه به ویروس است که باعث شیوع سارس در سال 2002 و 2003. در واقع زمانی که SARS-CoV-2 اولین ظهور در ووهان چین در ماه دسامبر یکی از اولین پزشکان برای ارسال هشدار در مورد این در واقع اشتباه آن را برای تجدید حیات سارس.

واکسن

یک واکسن پیشگیرانه ابزار است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری است. اداره در پیشبرد یک واکسن متفاوت است از درمان و یا درمان است که در آن نمی کند و مبارزه با این ویروس به طور مستقیم — آن را فقط بهتر مجهز بدن خود را مبارزه با آن و جلوگیری از بیماری مرتبط.

به طور خاص یک واکسن برای SARS-CoV-2 می باشد بی اثر و بی ضرر قطعاتی از ویروس. اگر سیستم ایمنی بدن شما را در معرض واکسن آن را تولید آنتی بادی قادر به مبارزه با این ویروس در آینده در نهایت جلوگیری از شما را از گرفتن بیمار با COVID-19. تا کنون هیچ واکسن در دسترس است هر چند بسیاری از تیم ها در حال کار بر روی آنها.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im