سمعک ممکن است به محافظت از خود و توانایی تفکر

با استفاده از یک سمعک ممکن است به تاخیر زوال شناختی تحقیقات جدید نشان می دهد.

در اینجا جولیا Sarant استادیار در شنوایی شناسی و گفتار گروه پاتولوژی در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و علوم سلامت در دانشگاه ملبورن توضیح می دهد که تحقیقات و چگونه آن را می تواند به مردم کمک کند:

از دست دادن شنوایی بسیار شایع در افراد مسن است. شما احتمالا می دانید که کسی که رنج می برد.

به طور متوسط بر اساس مطالعات انجام شده در استرالیا و اروپا و آمریکا را تحت تاثیر قرار حدود 32 درصد از افراد بالاي 55 سال و بیشتر از 70% از افراد با سن بیش از 70 سال است.

اما شما ممکن است بدانید که از دست دادن شنوایی به طور مستقل در ارتباط با نرخ زوال شناختی در افراد مسن است.

تحقیقات ما نشان می دهد که نرخ زوال شناختی را افزایش می دهد با شدت از دست دادن شنوایی.

حتی برای افراد با از دست دادن شنوایی خفیف نرخ زوال شناختی می تواند 30 تا 40 درصد سریع تر از یک فرد با شنوايی طبيعی.

در واقع این گزارش خطر ابتلا به زوال عقل در حال توسعه برای مردم با از دست دادن شنوایی خفیف است که تقریبا دو برابر است که از یک فرد با شنوايی طبيعی در حالی که این خطر برای افراد مبتلا به کاهش شنوایی شدید است که تقریبا پنج برابر بالاتر است.

اما آن را نه فقط در افراد مسن که مبتلا هستند.

برخی از مطالعات اخیر نشان داده اند که این افزایش خطر ابتلا به زوال شناختی نیز می تواند بر افرادی که دچار کم شنوایی در اواسط زندگی قبل از سن 50.

بنابراین با توجه به این ارتباط بین از دست دادن شنوایی و شناخت آن مهم است برای بررسی اینکه آیا درمان کم شنوایی با سمعک می تواند به تاخیر انداختن شروع زوال شناختی.

سمعک برای مبارزه با زوال عقل?

ما تحقیقات جدید منتشر شده در مجله پزشکی بالینیپیدا کرده که پس از 18 ماه از سمعک استفاده 97.3 درصد از مردم در مطالعه ما نشان داد که هر یک از نظر بالینی قابل توجهی بهبود و یا ثبات در عملکرد اجرایی.

زنان به طور خاص نشان داد پیشرفت های قابل توجهی در حافظه کاری و همچنین بسیاری از دیگر عملکردهای شناختی ما مورد بررسی قرار گرفت.

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که تا سال 2030 برخی از 82 میلیون نفر در سراسر جهان خواهد بود زندگی با زوال عقل افزایش به 152 میلیون سال 2050, سه برابر تعداد فعلی.

پس از 65 سال سن خطر ابتلا به زوال عقل در حال توسعه دو برابر در هر پنج سال و 25 تا 35 درصد از افراد بیش از 85 سال مبتلا هستند.

متاسفانه با پیری جمعیت جهانی تعداد افراد مبتلا به زوال عقل در حال رشد است به سرعت در حال.

مکانیسم های اساسی در ارتباط بین از دست دادن شنوایی و کاهش شناختی هنوز ناشناخته هستند و به احتمال زیاد به چند.

این ممکن است شامل neurodegeneration به عنوان بخشی از روند پیری و افزایش گوش دادن به خواسته های به عنوان یک نتیجه از دست دادن شنوایی است که بر شناخت حسی محرومیت از انزوای اجتماعی و تنهایی و عدم تحریک در ارتباط افسردگی است که یک عامل خطر شناخته شده برای زوال عقل و کاهش حجم مغز در افراد با از دست دادن شنوایی.

درمان زوال شناختی

اگر چه سمعک و کاشت حلزون هستند موفق درمان برای از دست دادن شنوایی وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان موفق برای زوال شناختی.

اما ما نمی دانیم سمعک استفاده می تواند به طور قابل توجهی کاهش مشکلات ارتباطی و تنهایی و افسردگی و بهبود کیفیت زندگی است.

این تحقیقات به روز در اثر سمعک در شناخت در افراد مسن دارای محدودیت های قابل توجهی است که یافته های دشوار به تفسیر و برگ ما با بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده.

مطالعه ما به بررسی اثر سمعک با استفاده از همکاری بین گروه شنوایی شناسی و گفتار درمانی و شنوایی مراقبت شرکت Sonova AG وزارت اقتصاد و علوم اعصاب تکنولوژی شرکت Cogstate Ltd.

ما با افراد 60 ساله و بیش با از دست دادن شنوایی است که می خواهند به سعی کنید با پوشیدن سمعک برای اولین بار—چیزی که آنها پرچم در بازدید از دانشگاه ملبورن کلینیک شنوایی شناسی. قبل از سمعک نصب شده خود را شناخت ارزیابی شده است. در 18 ماه فواصل آن را آزمایش دوباره با استفاده از کارت بازی های انجام شده بر روی یک کامپیوتر.

عوامل دیگر به احتمال زیاد به تاثیر شناخت نیز نگاه کرد از جمله; مشارکت اجتماعی, ژنتیک, خطر, تنهایی, کیفیت زندگی, خلق و خوی, رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی است.

افزایش شناخت

ما نتایج اولیه نشان می دهد که به جای کاهش عملکرد شناختی در افراد مسن با از دست دادن شنوایی که از سمعک تنها نمی تواند پایدار باقی می ماند اما حتی می تواند به بهبود قابل توجهی در طول زمان است.

استفاده مکرر از سمعک است که در ارتباط با بیشتر بهبود در عملکرد شناختی.

به نظر می رسد ممکن است بر اساس این نتایج که درمان از دست دادن شنوایی با سمعک ممکن است به تاخیر زوال شناختی.

در واقع سمعک استفاده می تواند بسیار امن و مقرون به صرفه راه برای حفظ عملکرد شناختی و بهبود کیفیت زندگی دیگر برای افراد مسن است.

اما با وجود اثربخشی سمعک به عنوان یک درمان از دست دادن شنوایی تخمین زده می شود که تا به 76 درصد از افرادی که نیاز به سمعک آنها را ندارد.

از تعداد بسیار کمی از افرادی که خود را سمعک گزارش های اخیر نشان داد که 24 درصد از آنها استفاده نمی. نتایج این مطالعه ممکن است به تشویق تعداد بیشتری از مردم به استفاده از سمعک در آینده است.

بنابراین اگر شما یا کسی که شما می دانید مبارزات با شنیدن بروید و یک تست شنوایی. گرفتن یک سمعک می تواند کمک به نگه داشتن مغز خود را واضح تر برای طولانی تر است.

این پژوهش در ادامه به جذب شرکت کنندگان و به دنبال شناخت بیش از یک دوره طولانی تر از زمان با اعداد بزرگتر.

بودجه برای تحقیقات در آمد از Sonova AG. دو تا از مقاله, نویسندگان, Ulrike Lemke و استفان Launer هستند وابسته Sonova AG به عنوان کارکنان. محققان نصب شرکت کنندگان با سمعک خود را انتخاب; آنها نمی باید Sonova مارک (هر چند برخی از را انتخاب کنید محصولات خود را).

منبع: دانشگاه ملبورن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im