مبارک روز جهش 2020! گوگل دودل جشن زمین روز اضافی, اما چرا ؟

مبارک روز جهش ، امروز (Feb. 29) نشانه یک رویداد نادر در تقویم — یک روز اضافی رخ می دهد که هر “سال کبیسه” را به نگه داشتن تقویم ما در چک. گوگل جشن با گوگل دودل.

جهش روز اتفاق می افتد هر چهار سال (با چند استثنا) و می افزاید: یک روز اضافی به کوتاه ماه فوریه است.

“امروز دودل پرش برای شادی در روز جهش روز 29 فوریه که رخ می دهد تنها در مورد هر چهار سال به نگه داشتن تقویمهای ما در تراز با زمین و خورشید” گوگل نمایندگان در بیانیه ای گفت. “ما HOP شما باید یک خوب—شاد جهش روز!”

جهش روز یک بخش ضروری از نگه داشتن تقویم میلادی — تقویم است که بسیاری از جهان با استفاده از نگه داشتن زمان در تراز با حرکت زمین به دور خورشید است. تقویم ما به طور معمول 365 روز طولانی زیر میلادی طرح اما واقعی سال از زمین است 365.25 روز.

بنابراین اضافه کردن یک روز اضافی هر چهار سال برای ایجاد یک 366 روز سال نگه می دارد تقویم ما همگام با فصل.

“هر فرهنگ به انتخاب در مورد چگونه آنها سازماندهی تقویم خود” کنت Coles یک geoscientist در دانشگاه پنسیلوانیا در بیانیه ای گفت:.

“ما چشم پوشی از چرخه ماه درک است که آنها می توانند در هر زمان در تقویم – اما اضافه می کنیم ‘جهش بعد هر چهار سال ما را همگام با انقلاب زمین به دور خورشید است که ما یک سال شمسی. هیچ راه حل مناسبی است, اما آن را یکی از ما ایجاد کرده ایم.”

اگر ما آن را در یک سال کبیسه چه بدترین چیزی که می تواند اتفاق می افتد ؟ برای پاسخ به این سوال ما نیاز به سفر به عقب 2000 سال به پایان جمهوری روم. رومیان تا به حال چند نسخه های تقویم در طول سال; در این هزاره, اما آنها تا به حال شده است با استفاده از 355 روز سال برای چند قرن.

همه به نظر می رسید به خوبی برای 700 سال به دلیل عالی رتبه دولت کشیش (Pontifices) را اضافه کنید روز اضافی در برخی از سال (یک فرآیند به نام معینی) به نگه داشتن تقویم همگام با فصل. اما وجود نقص در سیستم به عنوان LiveScience توضیح می دهد:

“از آنجا که روم دادرس را عبارت از مطابقت با تقویم سال قدرت معینی بود در معرض ابتلا به سوء استفاده: کشیش می تواند در طول یک سال و به منظور نگه داشتن یک متحد در دفتر و یا کوتاه کردن آن زمانی که حریف قدرت بود. همچنین پس از intercalations بودند اغلب بسیار نزدیک به خود اعلام متوسط شهروند رومی اغلب نمی دانند که تاریخ به خصوص اگر آنها در برخی از راه دور از پایتخت است.”

ژولیوس سزار منصوب شد دیکتاتور در 49 قبل از میلاد توسط 46 B. C., تقویم سه ماه خارج از محور به دلیل وجود تنها شده بود پنج intercalary سال قبل او را به جای مورد نیاز و هشت. سزار (در مشاوره از ریاضیدانان و دانشمندان) اضافه شده مورد نیاز اضافی به طور موقت به قرار دادن تقویم به تراز دوباره. او همچنین ساخته شده تغییرات دائمی به تقویم تثبیت آن در 365 روز با یک “جهش روز” هر چهار سال.

این سیستم به خوبی کار می کرد برای 1600 در سال, اما هیچوقت کاملا مطابقت فصل. اواخر قرن 16 تقویم بود حدود 10 روز خارج از محور و انداخت جشن مسیحی تعطیلات عید پاک از واقعی اعتدال بهاری وقتی که عید پاک است که قرار بود جشن گرفتند. پاپ گرگوری سیزدهم سفارش محقق Aloysius Liliusa برای ایجاد تغییرات – به طور خاص ساخت قرن سال است که divisble توسط 400 معاف (مانند سال 2000) و برش 10 روز از تقویم در سال 1582.

تقویم میلادی است که هنوز هم مورد استفاده قرار امروز با برخی از تغییرات. در اواسط قرن 20 دانشمندان تغییر دوم را باید بر اساس ارتعاشات طبیعی از اتم سزیم که یکی از ویژگی های به تازگی اختراع ساعتهای اتمی. این نیش ترمزی میزند ساعت کمی از هم ترازی با زمین به طور طبیعی کاهش چرخش پس از “جهش ثانیه” به صورت دوره ای اضافه شده است. از آخرین جهش دوم در ماه دسامبر صورت گرفت 2016.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im