خوشحال 30th, هابل! Science Channel جشن تلسکوپ فضایی آیکون ویژه امشب.

اگر شما به دنبال برای تزریق کمی فضای علم خود را به همه گیر ناشی از تلویزیون شراب خواری علم کانال یک درمان برای شما.

شبکه تولید یک مستند به مناسبت سالگرد 30 از راه اندازی ناسا معروف تلسکوپ فضایی هابلو آن را برای اولین بار امشب (19 آوریل) در 8 p. m. ET/PT.

“هابل: سی سال از کشف” را پوشش می دهد همه جنبه های ماموریت قابل توجه داستان “از آن اولین مفهوم در سال 1923 به آن پنج نمادین [نگهداری] ماموریت های پوشا از سال 1993 تا 2009” علم کانال نمایندگان نوشت: در بیانیه ای. “این نیز کانون توجه پیشگامانه بینش است که هابل نشان داده است در مورد این سیاره و همچنین گسترده تر منظومه شمسی و فراتر از آن.”

مرتبط با: شگفت انگیز ترین تلسکوپ فضایی هابل اکتشافات

هابل در زمان پرواز سرنشین ناسا شاتل فضایی دیسکاوری در 24 آوریل سال 1990 و مستقر شد به مدار زمین یک روز بعد. کسانی که در اوایل روز در تلاش بودند آنهایی که برای ماموریت; تلسکوپ اولین تصاویر تار مسئله ای است که اعضای تیم وابسته به یک نقص در هابل اصلی آینه است.

Spacewalking فضانوردان ثابت مشکل که در دسامبر سال 1993. و آنها را نگه داشته به آینده را تعمیر یا به روز رسانی هابل در چهار اضافی شاتل فضایی ماموریت های بین سال های 1997 و 2009. این spacewalkers نصب برخی از هابل قدرتمند ترین و مهم ابزار از جمله Advanced Camera for Surveys (در سال 2002) و گسترده ای در زمینه دوربین 3 (در سال 2009).

“هابل: سی سال از کشف” به شما یک طعم و مزه از آنچه آن را مانند به دست تلسکوپ در مدار. این مستند شامل مصاحبه با فضانوردان ناسا مایکل Massimino کاترین تورنتون داستان Musgrave, استیون اسمیت و John Grunsfeld همه آنها پرواز هابل نگهداری ماموریت.

و شما باید یاد بگیرند که در مورد بسیاری از پیشرفت های علمی که هابل کار را فعال کرده و در ادامه به فعال کردن. (این هنوز رفتن قوی امروز.) شاید معروف ترین این آمد و در اواخر 1990s هنگامی که ستاره شناسان مطالعه مشاهدات هابل از ابرنواختر انفجار نمیفهمد که انبساط جهان نرخ شتاب گرفته است. این کشف منجر به فرض مرموز نیروی دافعه به نام انرژی تاریککه ظاهرا باعث می شود تا حدود 70% جهان (به دست آورده و دانشمندان سه سال 2011 جایزه نوبل در فیزیک را برای بوت شدن).

وجود دارد شما همچنین می خواهید بدون شک بسیاری از آب نبات چشم کیهانی عکس های زرق و برق است که باید تبدیل به یک هابل علامت تجاری. و این جنبه از ماموریت — توانایی خود را برای تعامل با مردم در سراسر جهان با علوم فضایی و به اشتراک گذاری با آنها زیبایی و شگفتی جهان — بخش بزرگی از هابل میراث به عنوان به خوبی.

Massimino احتمالا پیوستن به شما در روح و روان حداقل اگر شما در حل و فصل برای تماشای “هابل: سی سال از کشف” امشب.

“من دیده ام قطعه از آن و من واقعا هیجان زده برای دیدن همه چیز” Massimino که پرواز در دو تا از پنج هابل نگهداری ماموریت گفت: Space.com. “من فکر می کنم آن را انجام داده بسیار خوب و در سطح بسیار بالا — سطح [در آن] هابل داستان سزاوار گفته شود.”

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>