دستی دستگاه “چاپ” پوست جدید به طور مستقیم بر روی زخم

در سال 2018 و کانادا و دانشمندان پرده برداری از یک دستگاه دستی که “چاپ” ورق از پوست مصنوعی به طور مستقیم بر روی زخم های قربانیان سوختگی.

“قیاس است یک نوار مجرای تلگراف” پژوهشگر اکسل Günther گفت اسمیتسونیان مجله در آن زمان “که در آن به جای استفاده از یک رول از نوار شما یک microdevice که squishes کردن یک قطعه از بافت نوار.”

روز سه شنبه این تیم منتشر شده امیدوار کننده نتایج آن در آخرین آزمایشی از این دستگاه در مجله Biofabrication — قرار دادن آن را یک گام نزدیک تر به استفاده واقعی در سوختگی درمانگاه.

پزشکان در حال حاضر چندین گزینه برای درمان سوختگی های شدید. شایع ترین پيوند پوست که شامل از بین بردن بافت آسیب دیده و جایگزینی آن با پوست سالم از قسمت دیگری از بدن است.

اما در برخی موارد گرافت نیست یک گزینه قابل دوام.

“[I]n مواردی که بیمار دارای گسترده ضخامت کامل می سوزد که از بین بردن هر دو بالا و پایین لایه های پوست — همیشه وجود دارد نه کافی پوست سالم از چپ به استفاده از” Günther توضیح داد: در آزادی مطبوعات.

جایگزین درمان سوختگی مانند داربست کلاژن و در شرايط آزمايشگاهی پوست, جایگزین های هر کدام جنبه های منفی Günther ادامه داد. و که در آن یک دستگاه که چاپ جدید پوست به طور مستقیم بر روی سوختگی می تواند یک مزیت.

این تیم را از دستگاه حذف نیاز به گرافت در مجموع با واریز نوار ویژه bioink به طور مستقیم بر روی زخم. این bioink شامل درمان پروتئین و همچنین استرومای مزانشیمی سلول های است که کمک به سیستم ایمنی بدن و تشویق رشد سلول های جدید.

برای محاکمه جدید این تیم آزمایش دستگاه خود را در تمام ضخامت سوختگی در خوک — و بسیار خوشحال با نتایج.

“ما دریافتیم که دستگاه با موفقیت واریز به ‘پوست ورق بر روی زخم یکنواخت با خیال راحت و قابل اعتماد و ورق های مانده در محل با تنها بسیار ناچیز جنبش” پژوهشگر مارک Jeschke گفت: در آزادی مطبوعات.

“مهمتر از نتایج ما نشان داد که [استرومای مزانشیمی سلول]-درمان زخم شفا بسیار خوب,” او ادامه داد: “با کاهش التهاب زخم و انقباض در مقایسه با عدم درمان زخم ها و کسانی که تحت درمان با کلاژن داربست.”

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>