شیاردار داربست برای سلول های زنده می تواند التیام جراحات

Bioengineers با استفاده از شیار بذر پیچیده 3D-چاپ بافت-مهندسی داربست با سلول های زنده برای کمک به التیام جراحات.

محققان به معنای واقعی کلمه کنده کاری شیار به پلاستیک موضوعات مورد استفاده برای ساخت داربست. شیار هستند و سپس کشت سلول و یا دیگر عوامل فعال زیستی است که تشویق به رشد بافت جدید.

استراتژی سلول محافظت از گرما و تنش برشی که به احتمال زیاد آنها را بکشند در دیگر داربست ساخت فرآیندهای. آن را نیز فراهم می کند یک راه برای لایه سلول است که در نهایت تبدیل به انواع مختلف بافت مانند استخوان و غضروف در یک مکانیکی پلت فرم پایدار.

3D printer کاهش شیار به یک ترموپلاستیک درج سلول ها در دمای مناسب و ایجاد یک 3D ایمپلنت بر اساس تصاویر پزشکی در یک پروسه.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله Bioprinting.

grooved scaffold
یک microCT تصویر را نشان می دهد 3D-چاپ داربست با روشن شیار به معنای رسوب سلول های زنده. Grooved خطوط نگه جوهر رسوب در طول فرایند چاپ. داربست ساخته شده می تواند در هر شکل بر اساس تصاویر پزشکی برای پر کردن محل زخم. (اعتبار: برنج Biomaterials آزمایشگاه)

بر خلاف سلول-حمایت از هيدروژل داربست در حال توسعه این روند ایجاد سخت ایمپلنت است که می تواند جراحی وارد شده به درمان استخوان و غضروف و یا عضله, مطالعه می گوید رهبر Antonios Mikos از دانشگاه رایس است. مانند هیدروژل های سازگار ایمپلنت تنزل خواهد گذشت زمان و ترک تنها طبیعی بافت.

به “نوآوری بزرگ در اینجا این است که ما توانایی فضایی بار یک داربست که 3D چاپ شده با سلول های مختلف جمعیت و با های مختلف مولکول های زیست فعال می گوید:” Mikos استاد مهندسی زیستی شیمیایی و biomolecular مهندسی مواد علم و nanoengineering و شیمی.

تا به حال, 3D چاپ داربست به طور کلی کشت با توزیع یکنواخت سلول او می گوید. “اگر ما می خواستیم مختلف همراه جمعیت در نقاط مختلف در داربست ما نمی تواند انجام دهد. در حال حاضر ما می توانیم.”

“الیاف سیلندر که ما حکاکی با سوزن به آن شیار به عنوان آن چاپ می گوید:” برنج تحقیقات دانشمند مریم Elizondo, co-سرب نویسنده این مقاله با التحصیل لوئیس دیاز-Gomez. هنگامی که شیار تنظیم و سرد فقط به اندازه کافی چاپگر سپس سپرده یک سلول تزریق جوهر. “ما این کار را برای هر فیبر برای هر لایه از داربست.”

Elizondo در مقایسه با شیاردار موضوعات که حدود 800 میکرون گسترده به پوسته تاکو که نگه داشتن محتویات داخل بدون ریختن; در اینجا علاوه بر این از شیار و اشعه ماوراء بنفش-فعال crosslinkers نگه داشتن سلول جوهر داخل. او می گوید: در آن طول می کشد حدود نیم ساعت به طور کامل چاپ یک تصویر بند انگشتی به اندازه ایمپلنت.

Mikos می گوید داربست محدود نمی به سلول. “ما همچنین می توانید انواع عوامل رشد در سطوح مختلف” او می گوید. “دمای بسیار بالا خواهد غیرفعال کردن آنها, اما در اینجا ما می تواند سپرده فاکتور رشد لود ریز داخل شیار به عنوان آنها سرد است. که حفظ زيست سازگاری مولکول است.”

نویسندگان این مقاله هستند از برنج و دانشگاه تگزاس در آستین. موسسه ملی بهداشت حمایت از پژوهش است.

منبع: دانشگاه رایس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su