گوریل جای تعجب فعال زندگی اجتماعی

اجتماعی زندگی گوریل ها بسیار پویا تر از آنچه قبلا فکر می کردم به خصوص با توجه به تعاملات بین گروههای همسایه محققان گزارش.

در یک مطالعه جدید آنها دریافتند که برخورد بین گروه گوریل بودند خیلی بیشتر و این که آنها تا به حال بیشتر متنوع اجتماعی بورس از انتظار است.

بیشتر این تعاملات به نظر می رسید رانده بیشتر با دفاع از آمپول از منابع غذایی. در حالی که اعضای گروه های مختلف مشاهده شد درگیر شدن در رقابت مستقیم, گوریل, از گروه های مختلف هم در تعاملات دوستانه مانند بازی.

“تعامل با دیگر گروه های مهم برای گوریل وحشی می گوید:” Kristena Cooksey یک دانشجوی کارشناسی ارشد انسان شناسی زیستی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و نویسنده اول این مطالعه در مجله بین المللی Primatology. “آنها ارائه یک راه برای به دست آوردن اطلاعات در مورد قدرت غالب مردان در گروه های همسایه و سیستم های پشتیبانی و همچنین در مورد پتانسیل باروری فرصت.

“زنان دنیا در گروه در نهایت ترک خواهد برای پیوستن به گروه های مختلف برای جلوگیری از همخونی و باید انتخابی که در مورد نر گروه آنها را انتخاب کنید,” او می گوید. “برخورد نزدیک بین گروه گوریل اطلاع رسانی در تصمیم گیری خود را.”

گوریل پویایی گروه

در حالی که محققان مورد مطالعه قرار گرفته اند گوریل های کوهستانی در شرق آفریقا بیش از 50 سال نسبتا کمی شناخته شده در مورد رفتار و زندگی اجتماعی از همتایان خود در آفریقای مرکزی است.

از طریق یک همکاری بلند مدت با دولت کنگو و حفاظت از حیات وحش, جامعه, تحقیقات جدید تغییر دیدگاه درباره گوریل رفتار, محیط زیست و بهداشت—و چگونه این عوامل ارتباط برقرار کردن در یک جهان در حال تغییر.

بر اساس سال کار زیر چند گوریل گروه مطالعه جدید رنگ یک تصویر کامل تر از تنوع در تعاملات بین همسایه گوریل در گروه های جنگلی و محیط زیست که در آن غربی گوریل دشت صرف بیشتر وقت خود را. در مجموع محققان صرف بیش از 2,797 روز رعایت تعاملات بین گروه گوریل در Goualougo مثلث و Mondika واقع در شمال جمهوری کنگو است.

“یکی از مزایای که ما در حال رفتن به این مطالعه تخصص تیم های تحقیقاتی که انجام روزانه به پیروی از این گروه گوریل و که سال ها صرف بدست آوردن اعتماد از این گریزان میمون است که به طور معمول با احتیاط از حضور انسان می گوید:” Crickette Sanz یک دانشیار انسان شناسی زیستی.

“بسیاری از محققان و انتقالها شناخته شده اند این خاص گوریل برای چندین دهه و بلافاصله تشخیص داده و در زمانی که گروه های دیگر در منطقه بودند با پاسخ از کانونی silverback واکنش,” Sanz می گوید: با استفاده از یک مشترک توصیف برای مرد غالب در گوریل گروه اجتماعی است.

“برخی از گوریل دنیا در ما کانونی گروه مستقر در نزدیکی گروهها و غیره آشنا هستند با انسان ناظران” او می گوید. “این ما را قادر به سند طیف وسیع تری از تعاملات اجتماعی بین غرب وحشی دشت گوریل گروه از قبلا ثبت شده است. بیشتر ما قادر به جفت این اطلاعات را با مواد غذایی در دسترس و به طور کلی میمون توزیع در سراسر منطقه است.”

هزینه ها و منافع

گوریل های شناخته شده برای داشتن پایدار و در عین حال رقابتی و ساختار اجتماعی است. غربی گوریل دشت اقامت به طور معمول در گروه با یک بزرگسال مرد غالب, چند, بزرگسالان زنان و فرزندان خود را. اما دیگر گروه های اجتماعی مشاهده شده است از جمله کارشناسی گروه و انفرادی مردان است.

برخورد بین گروه ها و انفرادی مردان در میان برخی از تهاجمی ترین تعاملات مشاهده به خصوص اگر جفت گیری فرصت های در خطر بود.

محققان دریافتند هیچ ارتباطی بین میزان برخورد و میوه های فصلی در دسترس بودن—که شناخته شده است به بالا بردن تعاملات رقابتی در دیگر پستانداران غیرانسان.

“ما دریافتیم که تعداد حمایت از مردان در یک گروه تحت تاثیر درون گروهی روبرو می شوند نرخ و نتایج” Cooksey می گوید. “بیشتر حمایت از مردان در حال حاضر کمتر احتمال دارد میان گروهی روبرو می شوند رخ می دهد. در مقابل affiliative رفتارهای مانند بازی تمدید حملات نیز مشاهده شده بین افراد در گروه های مختلف.”

این باور نکردنی تعجب محققان. “ما واقعا تا به حال انتظار نمی رود که برای دیدن بسیار تحمل بین اعضای گروه های مختلف” Sanz می گوید. “این نشان می دهد شبکه های اجتماعی گسترده تر در میان گروه.

“چنین گسترده اجتماعی دارای مزایای بالقوه از نظر شناسایی جفت بالقوه و حفظ اجتماعی مهارت های به دست آمده مانند سنت یا فرهنگی رفتارهای اما همچنین ممکن است مطرح خطرات قابل توجهی را از نظر بیماری های عفونی انتقال” Sanz می گوید.

وحشی گوریل جمعیت بودند نابود با شیوع ابولا در غرب و مرکز آفریقا در اوایل 2000s. در برخی از مناطق تخمین زده می شود که بیش از 90 درصد از جمعیت گوریل از دست داده بود با توجه به ابولا. فاجعه رهبری اتحادیه جهانی حفاظت برای تعیین غربی دشت گوریل به شدت در معرض انقراض است.

حرکت جمعیت

زیستگاه تغییر یکی از تهدیدات عمده باقی مانده غربی گوریل دشت.

“به عنوان انسان دست درازی بر گوریل زیستگاه گوریل اجتماعی واحد هستند بیشتر احتمال دارد به فضایی تغییر به محدوده خانه از گروه های دیگر که می تواند یک آبشار به طور بالقوه مضر اجتماعی و سلامت می گوید:” دیوید مورگان co-محقق اصلی پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی دانشمند در Lester E. Fisher مرکز برای مطالعه و حفاظت از میمون ها در لینکلن پارک وحش در شیکاگو است. “این شامل نرخ بالاتر از تعاملات درون گروهی و شدید تر رقابت بر سر منابع است.

“اختلال ناشی از افزایش تماس بین گروه ها همچنین می تواند در نتیجه افزایش انتقال بیماری های عفونی یکی دیگر از تهدید عمده به گوریل وحشی” مورگان می گوید.

“غربی دشت گوریل جمعیت در حال کاهش است و این ضروری است که ما در ادامه به دقت و تجربی بررسی روابط متقابل پیچیده بین عوامل تأثیر بقای خود است.”

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de