گوگل دودل جشن دکتر نکردم دست شستن. در اینجا چگونه برای شستن دست های خود را در فضا است.

شستن دست های خود را با آب و صابون بسیار مهم است اندازه گیری برای جلوگیری از گسترش ویروس ها مانند جدید کروناویروس مسئول جهانی همه گیر امروز و همچنین باکتری هایی است که می تواند ما را بیمار.

بسیار مهم است که امروز (20 مارس) Google افتخار Ignaz Semmelweis آلمانی-مجارستانی پزشک و دانشمند که نکردم چقدر مهم دست شستن است که در سال 1847 توسط نشان دادن خود کار می کنند که تمیز کردن دست ها به شدت کاهش تعداد مرگ و میر زنان پس از زایمان.

شستن دست است و حتی مهم برای فضانوردان در فضا است.

ویدئو: چگونه برای شستن دست در فضای بدون جاذبه
بیشتر:
coronavirus همه گیر و اکتشافات فضایی: پوشش کامل

اما در ایستگاه فضایی (یا نزدیک به صفر گرانش) محیط زیست ایستگاه فضایی بین المللی, آن را بسیار آسان برای شستن دست های خود را. اگر شما باز کردن یک شیر آب و squirted صابون را بر روی دست خود را, کسانی که مایعات را فقط در همه جا (و از آن می خواهم یک ظرف غذا واقعی از همه چیز) به دلیل وجود جاذبه به آنها را به سقوط و چلپ چلوپ کردن بر روی زمین.

به عنوان بخشی از یک سری از فیلم ها نشان دادن آنچه زندگی است مانند سرنشین ایستگاه فضایی کانادا فضانورد کریس هدفیلد نشان داد که چگونه فضانوردان شستن دست های خود را در فضا است. به عنوان هدفیلد توضیح می دهد که در این ویدئو آن را “مرتب کردن بر اساس مانند اگر شما در یک قایق بادبانی و شما نیاز به تمیز کردن شما می خواهم انجام دهید این مرتب کردن بر اساس همان راه است.”

او نشان داد که فضانوردان شستن دست های خود را با استفاده از یک “هیچ شستشو حمام بدن” که می آید در یک کیف با نی بیرون آمدن از آن است. آن را “یک نوع خاص از کمی آب و صابون بنابراین شما نمی نیاز به یک دسته از آب تازه پس از آن,” او گفت:.

به عنوان هدفیلد نمایش فضانوردان سرنگ کمی لکه از حمام بدن را به دست خود را. حال اگر شما بگویید آب یا صابون را بر روی دست خود را بر روی زمین آن فقط می خواهد ترک هر آنچه که ظرف آن را در سقوط به دست خود را (و شاید قطره ای بر روی زمین). اما در فضای جهانی که squirts به نظر می رسد تقریبا “چوب” به کیسه را کاه و سپس به هدفیلد دست.

مرتبط با: کریس هدفیلد رسانه های اجتماعی فضایی star

یک بار لکه آب بر روی دست خود را به سطح چسبیده و به طرز عجیبی موج دار در کف آنها به سادگی مالش دست خود را با هم به عنوان شما را با آب و صابون در اینجا بر روی زمین و سپس گرفتن یک حوله و خشک کردن. چند قطرات ممکن است پرواز کردن در حالی که فضانوردان مالش دست خود را با هم, اما این فرایند تضمین می کند که حداقل مقدار آب است که اجازه دهید شل سرنشین ایستگاه فضایی.

پس از همه گفته و انجام داده, فضانوردان پهلو خود را حوله جایی به طوری که آنها نمی شناور; که “به طوری که تبخیر آب می شود و دوباره به ایستگاه فضایی و ما می توانید استفاده کنید که آب دوباره.”

در فضا فضانوردان باید منابع محدود بنابراین چیزهایی که ما را برای اعطا مانند آب فوق العاده با ارزش است. این به این معنی است که حتی قطرات جمع آوری شده در یک حوله از شستن دست های خود را حیاتی هستند و می تواند و باید مورد استفاده مجدد قرار.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>