درخت چهل سکه بیلوبا برگ نشان می دهد آب و هوا بیش از میلیون ها سال

یک مطالعه جدید نقشه های کربن-رانده زیست محیطی تغییر بیش از میلیون ها سال و پیش بینی آنچه در زمان کربن روند می تواند برای آینده است.

این مطالعه در سطح جهانی و سیاره ای تغییر بررسی مدرن و فسیل برگ درخت چهل سکه بیلوبا درخت در تلاش برای بازسازی تغییرات دراز مدت در زمین جوی کربن سطح.

محققان zeroed در در تنفس منافذ به نام روزنه که در حال حاضر در چهل و دیگر برگریز برگ و اجازه می دهد تا گیاهان را به دی اکسید کربن مورد نیاز برای فتوسنتز است. گیاهان استقرار کمتر روزنه در یک کربن غنی جو; به عنوان کربن افت سطح stomatal تراکم را افزایش می دهد یک الگوی است که باعث می شود این کوچک سازه های مفید برای ارزیابی کربن سطوح در گذشته محیط.

درخت چهل سکه بیلوبا است که اغلب این گونه انتخاب برای paleoclimate مطالعات به دلیل آن جان سالم به در بدون تغییر برای حداقل 230 میلیون سال ارائه فراوانی به خوبی حفظ فسیلی برگ است که نشان می دهد تغییرات در تراکم روزنه در طول زمان است.

آغاز مطالعه خود را با تاریخی مجموعه گیاهان خشک گیاهدان نمونه و مرتبط با دی اکسید کربن اندازه گیری محققان اندازه گیری رابطه بین چهل روزنه تراکم و جوی کربن در طی چند صد سال است.

“ما درک درستی از این رابطه شده است تا حد زیادی با کمک دو وقایع اخیر می گوید:” گرگ Retallack مدیر Condon مجموعه فسیلی در موزه های طبیعی و تاریخ فرهنگی در دانشگاه اورگان است.

“یک کشف در Kew مجموعه گیاهان خشک گیاهدان در نزدیکی لندن از یک برگ جینکو برداشت در ژاپن در سال های 1754 که ارائه می دهد جدید پایه. دیگر سریع افزایش دی اکسید کربن در جو بیش از دو دهه گذشته که محدودیتهای ما منحنی کالیبراسیون با غیر معمول دقت است.”

با منحنی کالیبراسیون امن نویسندگان تبدیل به فسیل به بازسازی گذشته 300 میلیون سال اتمسفری دی اکسید کربن. آنها دریافتند که بسیاری از آن دوره دیدم سطوح از 300 به 1000 قسمت در میلیون به طور کلی راحت متوسط برای حمایت از زندگی هر چند اکوسیستم به طور چشمگیری تغییر کرده است که در آن 700 ppm محدوده.

حال و روز غربی اورگان برای مثال یک نیمه گرمسیری جنگل 16 میلیون سال پیش هنگامی که کربن سطح رسیده 650 ppm حدود 240 ppm بالاتر از امروز سطح. در پایین ترین سطح از 180 ppm یخچالهای طبیعی crunched راه خود را به پایین نیمی از آمریکای شمالی اما به عنوان سطح افزایش بالاتر از 1500 ppm جهانی آب و هوا ویران منجر به بزرگترین انقراض در تاریخ زندگی است.

“نیز وجود دارد قابل توجه خوشه از دی اکسید کربن بالاتر از 1500 ppm در زمان های دیگر از انقراض مانند بزرگ dyings 252 و 200 و 66 میلیون سال پیش” Retallack می گوید. “هر یک از این خوشه ramped تا به سرعت با تشکر از فعالیت های آتشفشانی و آنها را به پایین در چند صد هزار سال با گسترش کربن-sequestering پوشش گیاهی و خاک است.”

چه تمام معنا برای آینده ما ؟

“به عنوان جوی کربن سطوح تصویب 400 ppm علامت برای اولین بار در تاریخ ثبت شده ما به طور فزاینده ای نیاز به یک راهنمای به کربن افراط و زیست محیطی عواقب” Retallack می گوید.

“مطالعات شبیه به این یکی می تواند به ما کمک کند, آماده شدن برای آینده زیست محیطی تغییرات و شاید الهام بخش اقدام لازم را برای جلوگیری از یک گلخانه بحران است.”

منبع: دانشگاه اورگان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de