غول زرهی ماهی moseyed با آن دهان باز

ماقبل تاریخ ماهی Titanichthys تغذیه با شنا از طریق آب به آرامی با آن دهان باز به تصرف خود در غلظت های بالا از پلانکتون محققان گزارش.

خود را مطالعه جدید حفاری به فک مکانیک Titanichthysهای غول پیکر زره پوش ماهی که پرسه می زدند دریاها و اقیانوس ها از اواخر دونین دوره 380 میلیون سال پیش. این یافته ها نشان می دهد آن را می خوردند مثل امروزی کوسه جوابی انجام دهد.

مراکش و بخشی از صحرای آفریقا ارائه می دهد بسیاری از جذاب زمین شناسی و فسیل مانند بقایای دایناسور بزرگ Spinosaurusکه غیر معمول کاکل دم به تازگی ایجاد می شود کاملا هم بزنید. نه چندان دور از زمان کشف آن در سایت وجود دارد که بسیار قدیمی تر از فسیل از دوره دونین از جمله استخوان placoderms—منقرض زرهی ماهی که بزرگتر از یک کوسه بزرگ سفید.

Broken pieces of fossil on the ground
فسیل از مراکش محققان مورد استفاده در مطالعه است. (اعتبار: Christian klug تعلق گرفت./UZH)

“هنگامی که شما در زمینه کار در ضد اطلس عظیم استخوان های جمجمه از placoderms می توان کاملا اغلب می گوید:” مسیحی klug تعلق گرفت. یک محقق در فسیل شناسی موسسه از دانشگاه زوریخ.

“وجود دو فرم متفاوت از زره پوش ماهی که تقریبا همان حجم: غول شوم Dunkleosteus و بزرگ-mouthed’ Titanichthysکه زندگی در دریاها و اقیانوسها از اواخر دونین دوره 380 میلیون سال پیش است.” همکاری با محققان دانشگاه بریستول klug تعلق گرفت. با انجام مطالعه در مورد عادات تغذیه از زرهی ماهی Titanichthys و یک الگوی سازگار با مدرن روز کوسه ها و نهنگ ها.

Titanichthys شده است شناخته شده به عنوان یکی از بزرگترین حیوانات دونین دوره با یک ظهر به احتمال زیاد بیش از پنج متر (16.4 پا) و همچنین فک پایین رسیدن به طول بیش از یک متر (در حدود 3 فوت) شبیه به basking shark. بر خلاف آن مشابه غول معاصر Dunkleosteusاما هیچ شواهد قبلی چگونه Titanichthys تغذیه می کند.

در حالی که فک پایین Dunkleosteus و بسیاری از بستگان خود را قوی و دندان های نیش و خرد کردن صفحات فک پایین از Titanichthys باریک, toothless و بدون لبه های تیز مناسب برای برش. علاوه بر آن قادر به بستن دهان خود را به طور کامل. Titanichthys است بنابراین فرض شده اند به تعلیق فیدر تغذیه در دقیقه پلانکتون با شنا به آرامی از طریق آب با دهان خود را باز به تصرف خود در غلظت های بالا از پلانکتون.

به بررسی این سوال دیرینه شناسان با استفاده از تجزیه و تحلیل بیومکانیکی مقايسه فک پایین مختلف placoderm گونه و همچنین زندگی filterers مانند کوسه جوابی و بالين نهنگ. تیم آزمایش مقاومت فک ها تقریبا استفاده از نیروهای به آرواره های 3D مدل های کامپیوتری با استفاده از یک تکنیک به نام تجزیه و تحلیل المان محدود (FEA) برای ارزیابی چگونه به احتمال زیاد هر فک بود به شکستن و یا خم شدن.

“این نشان داد که فک پایین از Titanichthys شد بسیار کمتر و مقاوم در برابر استرس و احتمال بیشتری برای شکستن از کسانی که از دیگر placoderm گونه که تغذیه بزرگ و یا پوسته سخت طعمه می گوید:” اولین نویسنده سام Coatham.

“این تغذیه استراتژی احتمالا نمی شده است در دسترس برای Titanichthysاز آن در فک پایین را نداشته اند قادر به مقاومت در برابر بالاتر مکانیکی استرس همراه با تغذیه از طعمه بزرگ است.”

بیشتر تجزیه و تحلیل مقایسه توزیع استرس در سراسر آرواره نشان داد الگوهای مشابه در Titanichthys و basking shark, همخوانی شباهت در رفتار تغذیه.

“فک ویژگی های Titanichthys شبیه به کسانی که از دیگر تعلیق فیدر مانند بالين نهنگ, نهنگ, کوسه یا همانطور که قبلا ذکر شد basking shark” توضیح می دهد که klug تعلق گرفت.. “آنها اما بسیار متفاوت از دیگر ماهی درنده و دندانه دار نهنگ.”

این تیم تحقیقاتی معتقد است که وجود دارد دیگر گونه های منقرض شده که باید پر زیست محیطی نقش شبیه به Titanichthysاز جمله دیگر placoderms (زرهی ماهی) و حداقل یک گونه از plesiosaur. “ما روش می توان برای شناسایی دیگر مانند گونه های فسیل و بررسی اینکه آیا وجود عوامل مشترک رانندگی تکامل و انقراض این گونه می گوید:” Coatham.

“این یافته ها می تواند پیامدهای برای درک ما از حفاظت از تعلیق مدرن فیدر مانند بالين نهنگ.”

این تحقیق به نظر می رسد در انجمن سلطنتی باز علم.

منبع: دانشگاه زوریخ

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de