“پرواز روح” امد و شد زیاد آسمان بزرگ شدن ردپای کربن

هنگامی که آلیسون Vanore پا بر روی یک هواپیما در هفته گذشته او شوکه شده بود برای پیدا کردن نمرات از صندلی های خالی.

Vanore 37 ساله تهیه کننده تلویزیون بود کل سطر به خودش در ایالات پرواز هواپیمایی پنجشنبه گذشته از نیوآرک به لس آنجلس. از حدود 200 کرسی تنها 20 یا 30 پر شد.

“این احساس به طور کامل خالی است. هر کس می تواند گسترش یافته تا آنجا که آنها می خواستند به او گفت:” در یک مصاحبه تلفنی. “این یک تجربه عجیب و غریب. و من مطمئن هستم که آن را سازگار با محیط زیست دوستانه است.”

نزدیک به خالی هواپیما را تبدیل به یک دید مشترک برای آمریکایی ها که خطر پرواز در طول رمان coronavirus همه گیر و حتی به عنوان میلیون ها نفر از دیگران در خانه بمانند و نخواهند رفت سفر.

کارشناسان حمل و نقل هوایی و حتی با توجه به این پدیده وهم آور نام: “شبح پرواز.” و به عنوان Vanore مشکوک آنها خبر بد برای این سیاره است.

“عواقب زیست محیطی در حال اجرا این پرواز که عمدتا خالی بسیار بزرگ” گفت: آنی Petsonk بین المللی وکیل در محیط زیست دفاع صندوق.

Petsonk توضیح داد که پرواز باقی مانده است یکی از مهمترین و کربن فشرده اشکال از سفر. هنگامی که یک هواپیما پر است هر مسافر است که مسئول یک سهم کوچک از کل انتشار کربن. اما زمانی که هواپیما تقریبا خالی هر مسافر مسئول است یک مقدار بزرگتر از سیاره گرم شدن کره زمین و آلودگی.

دلایل متعددی وجود دارد که شرکت های هواپیمایی باید به کار ادامه داد شبح پرواز در گیر با توجه به Petsonk و دیگر تمیز کارشناسان حمل و نقل هوایی.

عامل مهمی است که دولت فدرال است.

تحت شرایط 2.2 تریلیون دلار coronavirus امداد بسته های تصویب شده توسط کنگره در ماه گذشته وزارت حمل و نقل مجبور هواپیمایی که دریافت کمک های اولیه به ادامه به ارائه حداقل تعداد پروازها به مقصد خدمت آنها قبل از همه گیر.

در برخی موارد نقطه مورد نیاز را مجبور هواپیمایی برای پرواز به مقصد که باید دیده ناگهانی قطره در مسافران.

حدود 92,859 مسافران از طریق TSA بازرسی شنبه در مقایسه با 2,227,475 مسافران همان روز در سال گذشته مارک چشمگیر 96 درصد افت با توجه به TSA داده است.

اما تحریک نقطه مورد نیاز شرکت های هواپیمایی تنها کاهش تعداد پروازها در دسترس در ایالات متحده توسط 58 ٪ در مقایسه با همان دوره در سال گذشته با توجه به سفر جهانی ارائه دهنده اطلاعات OAG.

“به نظر می رسد مانند بخش حمل و نقل مورد نیاز بیش از حد سخت است. این سیاست دولت است که به نظر می رسد برای بیشتر هواپیما در هوا و افزایش گازهای گلخانه ای” گفت: Dan رادرفورد مدیر برنامه به صورت دریایی و هوایی در شورای بین المللی ،

تا مطمئن شوید که نقطه مورد نیاز نیست و تنها عامل ایجاد انگیزه در شرکت های هواپیمایی برای حفظ روح پرواز در آسمان رادرفورد گفت. یکی دیگر از دلایل رقابت است.

“اگر و زمانی که تقاضا میدارد بازگشت برخی از شرکت های هواپیمایی می خواهید برای اولین بار شرکت است که می تواند انتخاب کنید تا کسانی که مشتریان,” او گفت:. “آنها می خواهند جلوتر از منحنی زمانی که مردم شروع به پرواز دوباره.”

علاوه بر این, آن می تواند دشوار و گران قیمت برای شرکت های هواپیمایی به فروشگاه هواپیما که از خدمات او اضافه شده است.

خرد اعداد

به تلاش برای تعیین کمیت آب و هوا تاثیر شبح, پرواز, E&E News متکی پرواز انتشار calculator توسعه یافته توسط سازمان ملل و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری یک آژانس تخصصی سازمان ملل متحد است.

ماشین حساب اجازه می دهد تا کاربران را به ورودی چند قطعه از اطلاعات در مورد پرواز از جمله مبدا مقصد تعداد مسافران و کابین کلاس.

با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط Vanore, E&E News تخمین زده است که هر مسافر در پرواز بود مسئول 636 پوند دی اکسید کربن وارد جو است.

با وجود این آب و هوا عواقب Vanore دفاع از پرواز خود را به عنوان لازم است. او گفت که او در سفر به نیوجرسی برای مراقبت از اعضای خانواده از جمله مادر او که به تازگی مبتلا به سرطان است.

دایان Nigg صاحب این سفر شرکت Adventures برای آلاسکا گفت که او در یک وضعیت مشابه در ماه گذشته. او احساس مجبور به پرواز از Anchorage, آلاسکا, برای ناحیه کلمبیا برای مراقبت از پسرش که به تازگی نقل مکان کرد و تا به حال ابراز نگرانی در مورد سلامت روان خود را.

“پسر من به تازگی نقل مکان به واشنگتن و او از من خواست برای کمک” Nigg گفت. “او هرگز از من خواست برای کمک خواهم که. بنابراین من فکر کردم من می خواهم به او کمک کند. او مرتب کردن بر اساس از بی قراری.”

در سفر خانه Nigg گفت: شش نفر در آلاسکا پرواز هواپیمایی به Anchorage که تا به حال توقف در لس آنجلس. با توجه به پرواز انتشار ماشین حساب هر مسافری که از پرواز مسئول ساطع 1,213 پوند CO2.

چه تصور Nigg شد پوچی نه تولید گازهای گلخانه ای. “این واقعا مانند یک پرواز روح” او گفت:. “این فقط مرده بود. واقعا وجود ندارد هر کسی در هیئت مدیره. و من احساس متاسفم برای خدمه. وجود کامل خدمه و وجود دارد به سختی هر مسافر.”

کریگ Cherney یک وکیل در Canterbury قانون گروه گفت که او از پرواز ققنوس به سیاتل در آوریل 11 برای اهداف کسب و کار. او تخمین زده بودند 15 نفر در پرواز است.

با توجه به پرواز انتشار ماشین حساب هر فرد در آن پرواز بود مسئول ساطع 349.3 پوند CO2. خواسته در مورد این اثرات زیست محیطی Cherney شانه ای بالا انداخت و اشاره کرد که کمبود مسافران ساخته شده خود را تجربه سفر بسیار لذت بخش تر و کارآمد.

“از طریق گرفتن امنیت به معنای واقعی کلمه در زمان 40 ثانیه,” او گفت:. “این تقریبا مثل رویای پرواز در امریکا است.”

خبر خوب در افق

وجود دارد برخی از نشانه هایی است که روح پرواز در کاهش — خبر خوب برای تمیز کردن کارشناسان حمل و نقل هوایی و دیگران نگران رد پای کربن خود را.

سرنخ ها را می توان به تحولات اخیر.

اولین نقطه در هفته گذشته آغاز شد اعطای معافیت به حداقل خدمات مورد نیاز. آژانس روز جمعه تا حد زیادی اعطا درخواست برای معافیت توسط هاوایی خطوط هوایی Delta Air Lines و هواپیمایی آلاسکا.

خطوط هوایی هاوایی خواسته بود نقطه برای اجازه به حالت تعلیق پرواز به هاوایی است که تحمیل اجباری 14 روز در قرنطینه برای ورود تمام بازدید کنندگان. دلتا خواسته بود به آژانس اجازه دسترسی به تاخیر انداختن شروع تابستان آن برنامه.

قبلا نقطه تا به حال رد درخواست برای معافیت با روح و شرکت هواپیمایی JetBlue. اما روز جمعه آژانس به نظر می رسد به اذعان کرد که شرکت های هواپیمایی با چالش های در ادامه خدمت به مقصد خاصی با تقاضا بسیار پایین تر از سال گذشته است.

“این است که نه معقول و منطقی یا عملی برای دلتا برای شروع آن فصلی تابستان 2019 پایه برنامه بلافاصله” نقطه نوشت و در آن تصمیم گیری در مورد دلتا.

حداقل یک نماینده مجلس دارای فشار نقطه به کمک مالی اضافی درخواست برای معافیت. خانه حمل و نقل و زیرساخت های رئیس پیتر DeFazio (D-سنگ.), که کشف شد در نزدیکی خالی پرواز به سی برای رای دادن روی 2.2 تریلیون دلار Coronavirus کمک های اولیه امداد و امنیت اقتصادی عمل در ماه گذشته گفت که این گروه باید اقدام به جلوگیری از شبح پرواز زمانی که ممکن است.

“آن را می سازد هیچ حس برای خالی هواپیما به پرواز در سراسر کشور, قرار دادن ایمنی پرواز خدمه در معرض خطر و انتشار گازهای گلخانه ای به اتمسفر” DeFazio گفت: در یک ایمیل به E&E News. “به همین دلیل من هل دادن نقطه به نگاهی جامع سیستم گسترده ای از خدمات معافیت درخواست و نظر آنها را با هم به طوری که بخش نیست ناخواسته نیاز به کار برکنار شده و غیر ضروری سرویس هوایی.”

وی افزود: “بی سابقه بار نیاز به نقطه به فکر می کنم خلاقانه برای اطمینان از ما قطع نمی کردن جوامع بستگی دارد که قابل اعتماد خدمات هوایی و حمل و نقل محموله در حالی که همچنین اجتناب از این مشکل بسیار واقعی از الزامی خالی هواپیما پرواز در سراسر کشور است.”

خواسته از نظر, نقطه, سخنگوی Caitlin هاروی گفت: در یک ایمیل که در بخش “در ادامه به نقد و بررسی درخواست های اضافی برای معافیت” مورد به مورد و بر اساس.

در دوم توسعه های اخیر چندین شرکت هواپیمایی آغاز شده انتقال از حمل مسافر به حمل محموله از جمله لوازم پزشکی مانند COVID-19 تست کیت و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE).

ماه گذشته به عنوان مثال خطوط هوایی آمریکا شروع به کار کرد یک محموله-تنها پرواز پر از لوازم پزشکی و بسته های بین دالاس و فرانکفورت, آلمان. آن بود که آمریکا اولین باری-فقط پرواز از سال 1984 زمانی که هواپیمایی بازنشسته گذشته از آن بوئینگ 747 باری.

در ضمن هواپیمایی متحده آغاز شده است و عامل بیش از 150 باری-فقط پرواز در هفته بین آن شش آمریکا هاب و 13 شهرستانها در سراسر جهان. این پرواز حامل “محموله های حیاتی مانند تجهیزات پزشکی کیت و PPE,” یک, ایالات سخنگوی گفت: در یک ایمیل.

رادرفورد از شورای بین المللی, پاک, حمل و نقل گفت: حمل و نقل-تنها پروازهای بهبود گسترده بیش از شبح پرواز از نظر تولید گازهای گلخانه ای.

“آنچه مهم است این است چگونه پر پرواز است,” او گفت:. “بنابراین اگر باری است که نقل مکان کرد و از نزدیک خالی از مسافر پرواز به پر باری-فقط پرواز که در اثر کاهش تولید گازهای گلخانه ای. و است که می تواند یک پیروزی برای محیط زیست است.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>