ژنوم ‘atlas’ مشخص راننده جهش که سرطان به اشتراک گذاری

محققان را به اتمام جامع ترین مطالعه از کل ژنوم سرطان به تاریخ.

این کار به طور قابل توجهی بهبود می بخشد و ما درک اساسی از سرطان و علائم راهنمایی جهت جدید برای تشخیص و درمان این گزارش.

برای تجزیه و تحلیل جدید در مجله Natureبیش از 700 محققان با بررسی بیش از 2600 نمونه از 38 انواع سرطان. سرطان طیف وسیعی از آنهایی که شایع مانند سرطان کولورکتال و سرطان پستان به نادر انواع سرطان از جمله پانکراس و سرطان مغز.

این تجزیه و تحلیل را فعال کرده محققان برای ایجاد اولین تکمیل اطلس ژنوم مقايسه سرطان و پیدا کردن جهش های شایع بین آنها است.

پان سرطان تجزیه و تحلیل از کل ژنوم و یا پان-سرطان پروژه (PCAWG) ایجاد اطلس. PCAWG همکاری بین گروه های بین المللی سرطان ژنوم کنسرسیوم که مورد توافق قرار داده و به هزاران مجموعه از بیمار ژنوم اطلاعات با هم و reanalyze این نمونه ها با استفاده از محاسبات ابری.

جهش شده است و در ترکیب به نوعی از کاتالوگ. این کاتالوگ که در حال حاضر در دسترس آنلاین اجازه می دهد تا پزشکان و محققان از سراسر جهان به دنبال چیز تا با مشورت و پیدا کردن اطلاعات در مورد سرطان از بیمار داده شده است.

نقشه برداری, راننده, جهش

“اکثر قبلی عمده مطالعات متمرکز بر پروتئین برنامه نویسی 2 درصد از ژنوم است. ما را مورد مطالعه و تجزيه و تحليل کل ژنوم و تجزیه و تحلیل ما از جهش است که بر ژن سرطان را فعال کنید ما به لحاظ ژنتیکی توضیح 95 درصد از سرطان رخدادهای ما در اين مطالعه با استفاده از جهش می گوید:” coauthor یواخیم Weischenfeldt دانشیار در تحقیقات زیست فناوری و نوآوری مرکز در دانشگاه کپنهاگ و Finsen آزمایشگاه در Rigshospitalet.

“بنابراین اگر شما می دانید که جهش را ناشی از سرطان به اصطلاح راننده, جهش, شما قادر خواهید بود برای بهتر خیاط درمان با مناسب ترین مواد مخدر و یا طراحی داروهای جدید در برابر سرطان است. دقت پزشکی است که به طور کامل وابسته به نقشه برداری از راننده جهش در هر یک از سرطان ها در ارتباط با تشخیص و پیش آگهی و درمان بهبود یافته می گوید:” coauthor یاکوب Skou Pedersen, استاد بیوانفورماتیک مرکز تحقیقاتی و بالینی گروه پزشکی در دانشگاه آرهوس و دانشگاه آرهوس بیمارستان.

محققان دریافتند به طور متوسط در هر تومور را از چهار به پنج کلید جهش ژنتیکی—تغییر ژنتیکی طرح—که مسئول رانندگی که بیماری. کسانی که جهش می تواند یک معامله بزرگ برای هر نوع سرطان.

قبلا محققان آگاه بودند از یک یا دو راننده. محققان می گویند درک است که تعداد و تحقق پیچیدگی در هر بیمار یک گام مهم در کار کردن که در آن دیگری را به نگاه زمانی که تشخیص بیماران مبتلا به سرطان.

“این بسیار تعجب آور است که تقریبا همه آنها باید به همان تعداد از راننده جهش. آن است که سازگار با نظریه که یک تومور سرطانی نیاز به تغییر تعداد معینی از مکانیسم در سلول قبل از همه چیز شروع به اشتباه می گوید:” پدرسن.

این اطلس را فراهم می کند یک پایه محکم برای درک آن ژن را که در مسیر ممکن است آسیب دیده و در هر نوع سرطان می گوید: Sean Grimmond صندلی در سرطان پزشکی در دانشگاه ملبورن است.

“این تحقیقات کمک خواهد کرد که شناسایی چه نوع تست ژنتیکی مورد نیاز برای هر نوع سرطان—پر کردن پتانسیل های موجود در شکاف ها است که ما حتی نمی دانند وجود دارد,” Grimmond می گوید. “این نشان می دهد بهتر از همیشه قبل از مشابه چگونه آسیب می تواند باعث ایجاد سرطان در بافت های مختلف—مفاهیم معنی است که برای مثال سرطان پستان به مواد مخدر می تواند به طور موثر مورد استفاده برای درمان سرطان مری است.”

این اطلس همچنین شناسایی الگوهای آسیب های مختلف در سراسر انواع سرطان فراهم می کند که بینش برای به چالش کشیدن سرطان که در بافت منشاء ناشناخته است.

“اگر ما درک نمی کنند که سرطان می آید از ما حتی نمی توانید تکیه بر سنتی بالينی به روش درمان” Grimmond می گوید.

شفاف سرطان ژنوم برای درمان بهتر

داشتن یک مجموعه هماهنگ را قادر می سازد بین المللی از محققان به یادگیری از یک سرطان درمان و شامل کسانی که یافته های خود را به دیگری با استفاده از یک ابر رایانه پورتال.

محققان می گویند تحقیقات بیشتری با اندازه بزرگتر مجموعه داده مورد نیاز است برای حرکت دقیق پزشکی به سمت تبدیل شدن به یک واقعیت است.

“این کار کمک به پاسخ به یک مشکل پزشکی, چرا دو نفر با آنچه به نظر می رسد همان سرطان می تواند نتایج بسیار متفاوت به همان دارو و درمان می گوید:” Peter Campbell عضو پان-سرطان پروژه کمیته راهبری و سر از سرطان و پیری و جسمی جهش در ولکام موسسه سانگر در انگلستان است.

“ما نشان می دهد که دلایل این رفتارهای مختلف نوشته شده در DNA. ژنوم هر بیمار سرطانی منحصر به فرد است, اما وجود دارد یک مجموعه متناهی از الگوهای تکرار شونده بنابراین به اندازه کافی بزرگ و مطالعات ما می توانیم شناسایی تمام این الگوها برای بهینه سازی تشخیص و درمان” کمپبل می گوید.

“سرطان یک بیماری ژنتیکی و نوع جهش است که اغلب مهم تر از آن سرطان سرچشمه در بدن است. این به این معنی است که ما نیاز به فکر می کنم از سرطان نه فقط به عنوان یک بافت-بیماری خاص اما نه در آن بر اساس ژنتیک و جهش آن می گوید:” Weischenfeldt.

“برای مثال ما ممکن است یک نوع از سرطان پستان و سرطان پروستات که در آن راننده جهش های مشابه هستند. این به این معنی است که بیمار با سرطان پروستات ممکن است از همان درمان به عنوان یکی از شما را از سرطان پستان بیمار به این دلیل که دو نوع سهم مهمی راننده جهش.”

منبع: دانشگاه ملبورن, دانشگاه کپنهاگ

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41586-020-1969-6

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>